„Google“, banko ar policijos ir kitų institucijų darbuotojais apsimesdami sukčiai telefonu įtikina gyventojus apie kriminaliniais tikslais naudojamas jų banko sąskaitas ar kitas jautrias paskyras.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Internautai dažnai susiduria su įvairiausiais sukčiais, o tarp populiarių užklausų rasime ir klausimą, susijusį su įsilaužimu į „Gmail“ elektroninio pašto paskyras ir kaip ją susigrąžinti. Tokių klausimų apstu socialiniame tinkle „Reddit“.
Pavyzdžiui, dar spalio 6 dieną buvo paskelbtas įrašas, kuriame rašoma: „Mano draugo „Google“ paskyra buvo pavogta. Įsilaužėlis pakeitė atkūrimo telefono numerį ir el. pašto adresą“.
Skelbėjas aiškina, kad minėtas draugas buvo įjungęs dviejų veiksnių autentifikavimą, ir klausia, ar dabar galima ką nors padaryti, kad susigrąžintų paskyrą, ar ji jau prarasta.
Gera žinia ta, kad „Google“ paskyrą vis dar įmanoma susigrąžinti, net jei įsilaužėliui pavyko apeiti arba pakeisti didžiąją dalį informacijos ir pakeitė atkūrimo el. pašto adresą bei telefono numerį į savo ir išjungė visus kitus atkūrimo būdus.
Kaip atkurti pavogtą „Gmail“ paskyrą po to, kai įsilaužėlis viską pakeitė
Nepaisant neigiamos daugelio žmonių, kurie atrodo nusivylę šiuo procesu, nuomonės, „Google“ siūlo daug pagalbos priemonių, kurios gali padėti susigrąžinti pavogtą paskyrą. Kai kurie būdai veikia net ir tuo atveju, kai sukčiai pakeitė atkūrimo duomenis. Iš tiesų, pagalbos skyriuje yra visas skyrius, skirtas „hacked or compromised“ paskyros apsaugai.
Įtariu, kad dauguma žmonių, teigiančių, kad šie veiksmai neveikia, tiksliai nesilaikė „Google“ pateiktų instrukcijų ir pilnai neatliko viso proceso. Norint viską atlikti sėkmingai – patariama naudoti įrenginį, kurį anksčiau naudojote norėdami prisijungti prie paskyros arba patikrinti „Gmail“ ar kitą „Google“ paslaugą.
Jei jūsų išmanusis telefonas buvo pavogtas, „Google“ rekomenduoja naudoti tą pačią naršyklę, pavyzdžiui, „Chrome“ arba „Safari“, nešiojamajame kompiuteryje arba planšetiniame kompiuteryje ir tai daryti iš namų arba darbo vietos. Tai gali pagreitinti atkūrimo procesą, nes tai leis greičiau nustatyti tikrąją jūsų tapatybę.
Taip pat turėtumėte kuo tiksliau atsakyti į klausimus apie slaptažodžius. Tai galioja net ir tuo atveju, jei įsilaužėlis pakeitė dabartinį slaptažodį. Jei jūsų prašoma nurodyti paskutinį slaptažodį, įveskite naujausią, kurį prisimenate. Kuo naujesnis, tuo geriau, todėl naudokite tą, kurį pakeitė įsilaužėliai. Jei negalite užtikrintai prisiminti jokių ankstesnių slaptažodžių – reikia atlikti geriausią spėjimą.
Gali būti, kad pamatysite pranešimą, informuojantį, kad jūsų paskyra yra sulaikyta dėl saugumo. Nuo prašymo atkurti duomenis pateikimo iki šio prašymo išnagrinėjimo dažnai yra atidedama. Nors kai kuriuos žmones tai erzina, tai yra aktyvi priemonė, todėl turėtumėte būti kantrūs. Paskyros atkūrimo prašymai gali būti atidėti kelioms valandoms arba kelioms dienoms, priklausomai nuo įvairių rizikos veiksnių.
Be to, kalbant apie naudotojus, į kurių paskyras jau buvo įsilaužta ir kurių antrojo veiksnio ir atkūrimo veiksniai pasikeitė, tam tikrais atvejais galima naudoti pirminę informaciją. „Google“ automatinis paskyros atkūrimo procesas leidžia naudotojui naudoti pirminius atkūrimo veiksnius iki 7 dienų po to, kai jie pasikeičia, su sąlyga, kad naudotojas juos nustatė prieš incidentą.
Ir galiausiai, jei visa kita nepavyksta ir paskyros turėtojas turi veikiančią „YouTube“ paskyrą, daugelis naudotojų pastebėjo, kad susisiekus su su šia vaizdo dalijimosi platforma palaikymo tarnyba, taip pat ir per socialinius tinklus, jiems dažnai buvo suteikta tiesioginė pagalba susigrąžinti paskyrą, kai jau viskas atrodė prarasta.