Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 27 d. 14:23
Prancūzija pranešė sukūrusi pirmąjį pasaulyje lazerinį ryšį tarp kosmoso ir Žemės
Rugsėjo 27 d. 11:22
Kaip pasirinkti tinkamą dažnio keitiklį?
Rugsėjo 27 d. 08:24
Ar Lietuvoje yra vietos energijos kaupikliams?
Rugsėjo 26 d. 20:26
Skaitmeninis pėdsakas: ar žinote, kokius duomenis apie vaikus paliekate internete?
Rugsėjo 26 d. 17:45
„GovTech Leaders 2024“ konferencija: kaip dirbtinis intelektas ir kitos technologijos keis valstybės raidą?
Rugsėjo 26 d. 14:11
Teisė atsijungti: Lietuvos darbuotojai turi šią galimybę
Rugsėjo 26 d. 11:27
El. pašto rinkodara auga toliau: naujos taisyklės ir nekintantys principai
Rugsėjo 26 d. 08:25
Atsisveikiname su sodybomis, grįžtame į miestą – kaip tinkamai palikti elektros įrenginius
Rugsėjo 25 d. 20:27
Daugiau saugumo, mažiau rūpesčių: „Google Chrome“ atsisako slaptažodžių „Windows“, „Mac“, „Linux“ ir „Android“ platformose
Rugsėjo 25 d. 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai

Publikuota: 2024-09-23 11:49
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Statinio informacinis modeliavimas (angl. building information modeling, BIM) jau seniai yra tapęs kertine šiuolaikinių statybos projektų technologija, palengvinančia projektų optimizavimą ir jų valdymą per visą pastatų gyvavimo ciklą. BIM naudojimas leidžia supaprastinti darbų eigą, sumažinti klaidų skaičių ir patobulinti sprendimų priėmimo procesus. Vis dėlto, ne visi vystytojai ir statytojai yra linkę naudotis šia metodologija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai

„Vystytojai, statytojai nori ne tik sutaupyti, bet ir greičiau gauti statybos leidimus bei pradėti darbus. Projektavimo darbus galima kur kas kokybiškiau atlikti pasitelkus informacinį modeliavimą, bet dėl to išauga projekto kaina. Be to, jei projektuotojai – nusiteikę neigiamai, nes dėl BIM projektą teks daryti ilgiau, užsakovams tenka persvarstyti prioritetus, kurie – ne visada BIM naudai“, – sako Virginija Rimšelienė, statinių informacinio modeliavimo ekspertė, „BIMhub“ vadovė.

Ji paaiškina, kad projekto kainą gali padidinti projektuotojai, jei statybos projektą norima parengti naudojant BIM metodologiją, ko galbūt jie nėra darę prieš tai. Taip pat gali skirtis projektinių pasiūlymų kainos, jei užsakovui pateikiamos dvi versijos: su BIM ir be.

„Jei vystytojas nusprendžia pasitelkti BIM, o projektuotojai projektus rengia ne skaitmeninių modelių pagrindu, pastariesiems atsiranda daugiau darbo. Vadovaujantis tokiu scenarijumi jiems reikia parengti brėžinius, rankiniu būdu suskaičiuoti sąnaudų žiniaraščius, ir dar padaryti statinio modelį. Tačiau pradėjus nuolat taikyti BIM metodologiją, darbo eiga – supaprastėja, klaidų skaičius – sumažėja, o statybos projektai tampa efektyvesni ir ekonomiškesni“, – pabrėžia V. Rimšelienė.

Leidžia ženkliai sutaupyti

Ekspertės teigimu, nelengva įvertinti, kiek lėšų leidžia sutaupyti skaitmeninis modeliavimas. Anot jos, viskas priklauso nuo projektuotojų kompetencijos ir patirties.

„Jei projektuotojai nuolat rengia skaitmeninius statinių modelius, iš jų generuoja kiekių žiniaraščius, tai kiekvieno paskesnio projekto parengimo laikas turėtų trumpėti. Kad tai ir įvyktų, tokių procesų šlifavimui reikia ir laiko, ir asmeninio noro tobulėti. Tačiau jei projektuotojai dirba kaip dirbę, o tik kažko iš trečiųjų šalių prašo parengti skaitmeninį projekto dalies modelį, paties projekto kaina gali ženkliai išaugti. Sunku apibrėžti, kokia galėtų būti vidutinė projekto kaina, nes ir projektai, ir juos kuriantys žmonės yra skirtingi“, – sako specialistė.

V. Rimšelienės teigimu, BIM sukuriamą taupymo efektą galima įvertinti tiek per laiką, kiek greičiau, tiek ir kaip kokybiškai, su kuo mažiau korekcijų ir perdarymų projektas buvo atliktas. Tarptautiniai tyrimai rodo, kad pasitelkus skaitmeninį modeliavimą, vidutiniškai sutaupoma nuo 10 iki 50 proc. projektui skirtų lėšų.

Sumažėja klaidų tikimybė

Nors statinių informacinis modeliavimas ir vilioja savo finansine nauda, dalis statybų verslo organizacijų vis dar linkusios jo atsisakyti. Tarp to priežasčių įvardijami nenoras keisti esamos tvarkos, taip pat vengimas investuoti į pažangias sistemas.

„Skaitmeninis modeliavimas padeda ne tik pažvelgti į būsimą statinį iš visų pusių, bet ir išvengti klaidų, kurios įprasto projekto metu pasimatytų jau tik statybų eigoje. Tuomet pradeda lįsti tokie dalykai, kaip „kažkas kažkur nebetelpa, reikia perprojektuoti“ ir pan. Ne pats maloniausias dalykas statytojams yra ir demontavimas bei permontavimas: taip ne tik gaištamas laikas, bet ir išauga sąnaudos, dalį kurių pasiima subrangovai“, – paaiškina V. Rimšelienė.

Anot jos, klaidos projektavime labiausiai pasimato neįvertintuose sprendiniuose ir dėl to atsiradusiuose perdarymuose, taip pat nukrypimuose nuo užsakovo reikalavimų, pavyzdžiui, pastate pageidaujama turėti 2,3 metro vidinio aukščio stovėjimo aikštelę. Tačiau sumontavus visas būtinas priešgaisrines ir kitas sistemas, vidinis aukštis sumažėja iki 2,1 metro, o vietomis – ir dar labiau.

Be klaidų eliminavimo, skaitmeniniuose modeliuose taip pat atsižvelgiama ir į kitus svarbius aspektus, pavyzdžiui, gamybos ir pasiruošimo statyboms optimizavimą.

„Tarkim, jei paruoštų modelių pagrindu konstruktoriams išduodame angas, jie dar projektuodami ir prieš pateikdami informaciją į surenkamų gaminių gamyklas jau turi pažymėję konkrečias vietas, kur turi būti padarytos angos. Jei dalis angų bus praleista arba dėl keitimų reikės jau statybvietėje gręžti naujas angas ar atlikti papildomus tvirtinimus, visa tai kainuos ir pinigus, ir nervus“, – teigia „BIMhub“ atstovė.

BIM vien projektavime – neužteks: reikalingi ilgalaikiai sprendimai

BIM yra svarbus statinių projektavimo stadijoje, tačiau ne ką mažiau dėmesio vystytojai ir investuotojai turėtų skirti ir priežiūros (angl. maintenance and operations) etapui. Pasak statinių informacinio modeliavimo ekspertės, pastato priežiūrai per visą jo gyvavimo ciklą skiriama kur kas daugiau – 80–90 proc. – lėšų nei projektavimui, kuriam prireikia 10–20 proc. visam projektui skirtų investicijų.

„Tie mažiausiai 10 proc. lėšų, sutaupytų nuo pastato priežiūros, gali tapti papildomomis investicijomis. Nors įstatymai kol kas reglamentuoja skaitmeninių modelių rengimą tik tam tikromis sąlygomis, patys vystytojai turėtų būti suinteresuoti sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje, o ne vien trumpuoju laikotarpiu, kai rengiamas projektas“, – tikina V. Rimšelienė, statinių informacinio modeliavimo ekspertė, „BIMhub“ vadovė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas

Sukurti internetinę svetainę pačiam gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau šiandieniniai įrankiai, tokie kaip „WordPress“, padaro šį procesą lengvai įveikiamą net ir pradedantiesiems.

Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai

Statinio informacinis modeliavimas jau seniai yra tapęs kertine šiuolaikinių statybos projektų technologija, palengvinančia projektų optimizavimą ir jų valdymą per visą pastatų gyvavimo ciklą. BIM naudojimas leidžia supaprastinti darbų eigą, sumažinti klaidų skaičių ir patobulinti sprendimų priėmimo procesus. Vis dėlto, ne visi vystytojai ir statytojai yra linkę naudotis šia metodologija.

Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę

Vienas iš plačiai paplitusios „WhatsApp“ neigiamų aspektų yra didėjanti nepageidaujamų žinučių problema. Pranešimai platformoje gali erzinti, ir nors paprastai jas lengva blokuoti, nuolatinė problema, su kuria susiduria naudotojai, yra nepageidaujami skambučiai iš nežinomų numerių.

2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
2024-06-25 16:29
Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą
2024-05-28 14:12
Kaip įjungti „Lossless“ garso formatą „Music“ aplikacijoje „Apple TV“
2024-05-17 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
2024-05-09 08:38
Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti
2024-04-22 14:28
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?
2024-04-16 20:32
Vaizdo įrašų (video) paieška pagal garsą juose
2024-02-28 20:29
Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti
2024-02-22 14:30
Statistika atskleidė dažniausiai į Lietuvos gyventojus nutaikomą kibernetinių atakų būdą: ar jau mokate apsisaugoti?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama