Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip naudotis nauja „Messages“ funkcija „Check In“

Publikuota: 2024-02-12 16:25
Tematika: Programinė įranga
Autorius: Ramūnas Blavaščiūnas
Aut. teisės: ©MacArena.lt
Inf. šaltinis: MacArena.lt

Kaip naudotis nauja „iOS 17“ įdiegtos „Messages“ funkcija „Chec In“, leidžiančia išsaugoti artimųjų ir draugų ramybę jei kartais pamirštumėte informuoti, kad jau atvykote ar informuos juos jei kartais kas nutiktų.

„Check In“ yra nauja „Messages“ funkcija gebanti automatiškai pranešti šeimos nariui, draugui, kitam kontaktui ar kontaktų grupei, kai saugiai atvykstate į paskirties vietą, leisdama jiems nusiraminti žinant, kad jums viskas gerai. Jei niekada nepasieksite vietos į kurią vykote, ši funkcija taip pat atsiųs užuominų, padėsiančių išsiaiškinti, kas nutiko.

Tai viena iš daugelio „iOS 17“ naujovių, kuria galima naudotis „Messages“ aplikacijoje. „Check In“ yra visiškai atskirta nuo „Find My“ ir norint ja naudotis nereikia įgalinti nuolatinio buvimo vietos bendrinimo.

„Check In“ suteikia patogumo bendrinti ne tik savo vietą realiuoju laiku, bet ir numatomą atvykimo laiką bei įrenginio informaciją. Galite kontroliuoti, kiek ir kokios informacijos bendrinsite automatiniuose pranešimuose kiekvienos registracijos metu. Jei nepamiršite įjungti „Check In“ prieš kelionę ar jos metu, jums nereikės niekam skambinti ar rašyti žinutės, kad jums viskas gerai, kai pasieksite kelionės tikslą. Ši funkcija net gali padėti išgelbėti jūsų gyvybę nelaimės atveju.

„Check In“ funkcija leidžia informuoti savo artimuosius, kad saugiai atvykote į paskirties vietą, dar iki to, kai prisiminsite, kad reikia jiems parašyti žinutę ar paskambinti. Ji automatiškai bendrins jūsų vietą ir duomenis su pasirinktais kontaktais, o jūs galėsite pasirinkti, kurią informaciją siųsti.

Procesas gana kompleksinis, tačiau pabandžius vieną kartą ir išsiaiškinus kas prie ko — šia funkcija naudotis nėra sudėtinga.

1. „Messages“ pokalbyje pažymėkite „Check In“

„Messages“ aplikacijoje atidarykite pokalbį su asmeniu arba žmonių grupe, kurią norite informuoti apie pasiektą kelionės tikslą. Bakstelėkite pliuso mygtuką teksto lauko kairėje-apačioje, sąraše pasirinkite „More“, tada bakstelėkite „Check In“. Jei čia funkcija planuojate naudotis dažniau — palieskite ir palaikykite „Check In“ ir tada nutempkite į pirmąjį parinkčių puslapį (kad „Check In“ parinktis būtų matoma nespaudžiant „More“).

Check In

2. Peržiūrėkite apžvalgą

Jei tai pirmasis kartas kai naudojatės „Check In“ funkcija, „Messages“ parodys trumpą apžvalgą, kurioje paaiškins ką ši funkcija dao. Spauskite „Continue“ ir tęskite.

3. Pasirinkite kokiais duomenimis dalintis

Jei dar nepasirinkote, kiek ir kokių „Check In“ duomenų norite bendrinti, jei nepasieksite kelionės tikslo, galite tai padaryti dabar – „Limited“ („Ribotas“) arba „Full“ („Visas“) duomenų kiekis. Kiekviename iš šių duomenų rinkinyje bus naudojama informacija iš jūsų „iPhone“ ir „Apple Watch“, jei tokį turite.

Ši informacija bus automatiškai išsiųsta jūsų nurodytam kontaktui ar kontaktų grupei, tačiau tik praėjus 15 minučių po to, jei nesureaguosite į „Check In“ pranešimą jūsų įrenginyje, kad jums nepavyko pasiekti kelionės tikslo (numatytu laiku). Jis taip pat kontaktams ar grupei gali gali būti išsiųsti duomenys, jei jūsų „iPhone“ ilgą laiką neprisijungęs prie tinklo.

Limited (Ribotas) Full (Visas)
Jūsų esama vieta
Paskutinis žinomas akumuliatoriaus lygis
Tinklo signalo stiprumas
Kelias, kuriuo keliavote -
Vieta, kurioje paskutinį kartą „iPhone“ buvo atrakintas ar nuimtas „Apple Watch“. -

Akumuliatoriaus įkrovos lygis ir tinklo signalas rodo, ar vėluojate dėl neveikiančio „iPhone“ ar „Apple Watch“ arba silpno signalo. Visa informacija, kurią bendrinate per „Check In“, yra visiškai užšifruota. Pasirinkę bendrinamus duomenis, paspauskite mygtuką „Continue“, tada bakstelėkite „Send a Check In“, kad įkeltumėte duomenis į juodraštį.

4. Redaguokite Check In informaciją

Atlikus aukščiau paminėtus veiksmus, „Messages“ aplikacijos žinutės siuntimo lauke pamatysite langelį „Check In“.

Jei asmuo ar grupė su kuriais norite bendrinti „Check In“ informaciją nenaudoja „iOS 17“ ar naujesnės versijos (arba „watchOS 10“ ar naujesnės versijos), pamatysite pranešimą, kad jam „Check In“ funkcionalumas yra nepasiekiamas.

Check In

Jei kontaktai ar jų grupė naudoja „Check In“ palaikančią sistemą, turėtumėte pamatyti vietą, į kurią planuojate vykti. Jei „Check In“ negali nustatyti vietos į kurią planuojate vykti, pagal numatytuosius nustatymus bus įjungtas laikmačio režimas (žr. žemiau).

Check In

Langelyje galite paliesti „Edit“, jei jūsų kelionės tikslo vieta neteisinga, norite pakoreguoti konkrečią informaciją arba naudojamas laikmačio („Timer“) režimas. Baigę redagavimą arba jei esate tikri, kad viskas nurodyta teisingai, papildomai, prie „Check In“ lango išsiuntimo galite dar parašyti ir tekstą ir tada spauskite „Message“ žinutės išsiuntimo mygtuką.

Keiskite kelionės tikslo vietą

Skirtuke „When I arrive“ („Kai atvyksiu“) galite paliesti „Change“, ir rasti bei nurodyti kitą vietą. Pasirinkite vietą, tada pasirinkite „Small“ (mažą), „Medium“ (vidutinį) ar „Large“ (didelį) aprėpties spindulį taip nurodydami atvykimo zonos perimetrą. Norėdami išsaugoti pakeitimus, paspauskite „Done“.

Redaguokite Numatytą atvykimo laiką

Skiltyje „Estimated Travel Time („Numatoma kelionės trukmė“) galite pasirinkti kelionės būdą „Drive“ (važiavimas automobiliu), „Transit“ (kelionė viešuoju transportu) ar „Walking“ (ėjimas pėsčiomis). Tai atitinkamai pakoreguos numatomą atvykimo laiką. Taip pat galite paspausti „Add Time“ „Pridėti laiko“ galimybe ir rankiniu būdu pridėti daugiau laiko (15, 30 arba 60 minučių). Taip pat, bet kuriuo metu, galite pašalinti papildomą laiką, kurį pridėjote, jei reikia, mygtuko „Remove Extra Time“ („Pašalinti papildomą laiką“) pagalba.

Pasirinkite laikmačio režimą

Jei norite nustatyti kitokį laiką, nei automatiškai paskaičiuotas, kurį planuojate užtrukti kelionėje, atidarykite skirtuką „After a timer“ („Laikmačio laikas“). Tai numatytasis „Check In“ režimas, kai funkcija negali automatiškai nustatyti kelionės tikslo ir laiko reikalingo jam pasiekti. Pasirinkite laiką, kurio galiojimo laikas baigsis iki „Check In“ paragins jus atsakyti.

Pakeiskite kokiais duomenimis dalinsitės

Jei norite pakeisti duomenų, kurias dalinsitės tipą, pavyzdžiui norite ribotus („Limited“) duomenis pakeisti į visus („Full“), bakstelėkite nuorodą „Messages Settings“ („Pranešimų nustatymai“) ir pateksite į „Settings“, kur pasirinkę Messages → Data galėsite atlikti pakeitimus.

Tai bus jūsų numatytieji nustatymai šiam ir kitiems, ateityje naudojamiems „Check In“ pranešimams, kol vėl jų nepakeisite.

Šiuos (numatytuosius) nustatymus galite pakeisti ir tiesiogiai atidarę „Settings“ aplikaciją, pasirinkę „Messages“ ir paspaudę ant „Check In“ skiltyje esančios „Data“ nuorodos.

5. Išsiųskite Check In žinutę

Atlikę visus reikiamus nustatymus ir pakeitimus, išsiųskite paruoštą „Messages“ žinutę. Išsiuntus žinutę, kontaktas ar jų grupė gaus pranešimą, kuriame bus nurodytas kelionės tikslas ir kiek laiko gali trukti kelionė į jį. Jiems taip pat bus pranešta, kai atvyksite.

Jei atvykimą patvirtinsite rankiniu būdu, jiems taip pat bus pranešta, kad tai padarėte. Pranešimas kontaktams ar jų grupei tai pat bus išsiųstas ir jei neatsakote į bandymus susisiekti po to kai buvo aktyvuota SOS funkcija, jei kelionėje nevyksta pokyčiai, pasibaigus laikmačiui, taip pat jei „iPhone“ ilgą laiką buvo neprisijungęs prie tinklo.

6. 15-os minučių raginimas

Aktyvavę „Check In“ funkciją, užrakinto įrenginio ekrane ir pranešimų centre galite matyti „Check In“ kaip veiklą realiu laiku. Ten galite nutraukti „Check In“ procesą, pridėti daugiau laiko arba peržiūrėti išsamią informaciją. Turėtumėte gauti įspėjimą, kai po pirmojo raginimo sureaguoti praeis 15 minučių ir vėliau po 10 ir 5 minučių.

Check In

Gavėjams pranešus apie jūsų nereagavimą į raginimą, tiesioginės veiklos skiltyje vėl gausite galimybę nutraukti bendrinimą. Peržiūrėję išsamią „Check In“ informaciją taip pat galėsite nutraukti bendrinimą ir jei esate pasirinkę bendrinti „Visą“ informaciją — bus rodomas kelionės maršrutas.

Ką mato kiti jūsų bendrinamos kelionės metu

Tie, su kuo nusprendėte bendrinti „Check In“ informaciją „Messages“ matys „Check In“ Langelį, kuriame rodoma informacija, esant reikalui bus atnaujinta. Kai viskas klostysis gerai, jiems bus rodomas adresas ir atvykimo laikas (jei pasirinkote adresą) arba tik Numatomas atvykimo laikas (jei pasirinkote laikmatį). Palietę „Details“ jie gali pamatyti daugiau informacijos apie kelionę (priklausomai nuo to kokia informacija nutarėte su jais pasidalinti).

Kai neatsakote į raginimą sureaguoto, o jo galiojimo laikas baigiasi, kontaktų „Check In“ laukelio „Messages“ aplikacijoje pasikeis į „Has not arrived“ („Neatvyko“) su nuoroda į daugiau informacijos. Tada jie gali jums paskambinti, pamatyti jūsų buvimo vietą ir pan.

Jei paspausite „End“ ir taip užbaigsite dalinimąsi savo kelionės informacija „Check in“ funkcijos pagalba, apie tai bus informuoti kontaktai su kuriais ta informacija dalinotės.

Check In

Post Scriptum

Ši funkcija labiau pritaikyta keliaujantiems tokiu būdu kai telefonas yra įjungtas ir tinkle. Bent jau iš mano patirties, keliaujant lėktuvu ji veikia, bet silpnesnių nervų ar jautresniems žmonėms (su kuriais dalinamasi „Check In“ informacija), gali sukelti stresą.

Natūralu, kad skrendant lėktuvu telefonas yra neprisijungęs prie tinklo (nebandžiau kaip būtų jei naudotis lėktuvo Wi-Fi) ir tokiu atveju po kurio laiko, tie su kuriais bendrinama „Check In“ informacija gauna žinutę su tokiu stresą keliančiu garsu informuojančią, kad „iPhone“ yra išjungtas.

Check In

Žinant, jog tai žmogus dar ore ir jo telefonas išjungtas, kaip ir viskas tvarkoje, tačiau jautresniam žmogui tai vis tiek gali sukelti lengvą stresą. Paspaudus ant „Details“ mygtuko bus rodoma paskutinė žinoma „iPhone“ vieta, skrydžio atveju, greičiausiai, oro uostas.

Taip pat, panašu, kad maksimalus laikmačio laikas apribotas iki 8 val., tad jei kelionė trunka ilgiau, ją matyt reikia skirstyti į etapus, o jei ilgiau nei 8 val. tenka paleisti lėktuve, tada jau teks susigyventi su pranešimais apie išjungtą telefoną. Gerų dalinimųsi kelionės duomenimis ir ramybės šeimos nariams, draugams ir pažįstamiems žinant, kad su jumis viskas gerai, net jei ir pamišote paskambinti jiems pasiekę kelionės tikslą.


macarena.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?

„Instagram“ verslo paskyra – tai ne tik gražių nuotraukų rinkinys, bet ir prekės ženklo veidas, atspindintis jo vertybes ir sukuriantis pirmąjį įspūdį. Šiandien konkurencija socialiniuose tinkluose yra itin intensyvi, o pritraukti vartotojų dėmesį darosi vis sunkiau. Norint išsiskirti ir sudominti potencialius klientus, būtina užtikrinti, kad jūsų „Instagram“ paskyra būtų vizualiai patraukli ir vientisa.

Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą

Dirbtinis intelektas šiandien – jau neatsiejama kasdienybės dalis ne tik kiekvieno iš mūsų gyvenimuose, bet ir versle. Bet ar kada susimąstėte, kokią kainą mainais už šią pagalbą mokame? O kiek saugūs išlieka mūsų duomenys, kuriuos lengva ranka atiduodame DI įrankiams?

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis. Tačiau ne visi žino, kur ir kaip ši informacija yra naudojama. Ką galite padaryti, kad išsaugotumėte savo privatumą?

2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
2024-06-25 16:29
Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą
2024-05-28 14:12
Kaip įjungti „Lossless“ garso formatą „Music“ aplikacijoje „Apple TV“
2024-05-17 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama