Elektronika.lt
 2025 m. sausio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 22 d. 17:21
Gaminančių vartotojų skaičius per 2024 m. išaugo 40 procentų
Sausio 22 d. 14:15
Tyrime apie skaitmenizacijos poveikį psichikos sveikatai – ir Lietuvos jaunimo indėlis
Sausio 22 d. 11:25
„ChatGPT“ darbe: leisti, riboti ar uždrausti?
Sausio 22 d. 08:25
„Xiaomi“ pristatė „Redmi Note 14“ išmaniųjų telefonų seriją – flagmano lygio technologijos tapo prieinamos plačiai auditorijai
Sausio 21 d. 20:18
Maršrutų planavimo modulis – kaip pasirinkti tinkamą sprendimą
Sausio 21 d. 17:39
2024-ųjų kainų svarstyklės elektros rinkoje: nuo 1,83 Eur iki 667,13 Eur už megavatvalandę
Sausio 21 d. 14:16
„Thinkdiag“ diagnostikos sistema – visos funkcijos ir privalumai jūsų automobiliui
Sausio 21 d. 11:30
Internetiniai žaidimai gali ir būti naudingi: psichologė įvardijo, kodėl vaikams jų drausti nereikėtų
Sausio 21 d. 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
Sausio 20 d. 20:25
LG 2025 metais iš naujo apibrėš namų pramogas su pažangiomis naujovėmis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“

Publikuota: 2024-01-11 08:14
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pernai dirbtinio intelekto (DI) įrankis „ChatGPT“ labai garsiai skambėjo visame pasaulyje. Šis įrankis gali ne tik paaiškinti įvairius klausimus, sutrumpinti ir apibendrinti ilgus tekstus, bet ir padėti paruošti kalbą ar socialinio tinklo įrašą ir pritaikyti norimiems žmonėms. Visas šias užduotis galite nesudėtingai atlikti ir lietuvių kalba. „Telia“ Skaitmeninės pažangos centras pateikia penkis patarimus, kaip lengviau pradėti naudotis „ChatGPT“ ir išnaudoti jo suteikiamas galimybes.

Asociatyvi „Adobe Stock“ nuotr.
Asociatyvi „Adobe Stock“ nuotr.

„ChatGPT“ yra generatyvinis DI variklis, kuris gali kurti tekstą ar paveikslėlius taip, lyg tai darytų žmogus. Tą pasiekti padeda itin didelės apimties labai įvairių duomenų kiekiai, kurie buvo panaudoti šio roboto mokymui. Vis dėlto tai, ką su juo galėsime nuveikti, smarkiai priklauso ir nuo to, kaip efektyviai mokame juo naudotis. „ChatGPT“ bus kur kas pajėgesnis, jei šiam asistentui papasakosime daugiau apie save, tiksliau formuluosime užklausas ir nesidrovėsime paprašyti tą patį darbą atlikti iš naujo“, – teigia „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro skaitmenizacijos ekspertė Diana Gold.

Nebijokite eksperimentuoti

Susikūrus paskyrą „OpenAI“ internetiniame puslapyje, nemokama „ChatGPT“ versija galima naudotis beveik be jokių ribojimų, todėl pirmiausia nereikėtų bijoti išbandyti jo galimybių. „ChatGPT“ galima paprašyti sukurti pasakojimą, nesudėtingais terminais paaiškinti juodąsias skyles arba sukurti vestuvių stalo kalbą. Jei idėjų eksperimentams netyčia pritrūktų, kelias jų pasufleruos net ir pats asistentas, vos tik pirmąkart atidarysite jo laukelį.

„Kita vertus, jūsų kūrybingumas neturėtų apsiriboti vien tik pačiomis užklausomis. DI roboto galima paprašyti tekstą generuoti, naudojant vieną ar kitą toną, jį adaptuojant tam tikro amžiaus auditorijai, o gal netgi atsakymą surimuojant. „ChatGPT“ nė kiek negąsdina ir pageidavimai sukurti informacijos lenteles ar tam tikrą programinės įrangos kodą – vienintelis jo gebėjimus ribojantis faktorius yra jūsų pačių fantazija“, – patirtimi dalinasi D. Gold.

Klauskite papildomų klausimų

„ChatGPT“ žmogų primena ne tik generuojamu turiniu, bet ir bendravimo ypatumais. Vieną kartą robotui uždavus tam tikrą klausimą ir gavus atsakymą, turint papildomų pageidavimų, nebereikia iš naujo kartoti užduoties – DI asistentas pats supranta kontekstą. Pavyzdžiui, jei jo sugeneruotas tekstas pasirodė per ilgas, galite tiesiog paprašyti sumažinti apimtį. O jeigu nusprendėte, kad norite pridėti daugiau detalių, asistentas tai taip pat galės įvykdyti be papildomų paaiškinimų.

Papasakokite „ChatGPT“ daugiau apie save

Skirtingų asmenybių skoniai skiriasi ir tai supranta net DI. Jei norite, kad „ChatGPT“ su jumis bendrautų asmeniškiau, naršyklės lango apatiniame kampe paspauskite savo vardą ir pasirinkite punktą „Custom instructions“. Pirmame laukelyje galite įrašyti savo lokaciją, interesus, profesiją ir kitą informaciją, kuri nebūtų pernelyg asmeniška ir privati.

Antrame laukelyje robotą galite užvesti ant kelio, kaip jam geriau atsakinėti į jūsų klausimus, į kokį toną dažniau linkstate – oficialų ar neformalų – ir savo nuomonės neutralumo lygį įvairiais jautriais klausimais.

Suteikite „ChatGPT“ antrą šansą

Kad ir koks pažangus bebūtų „ChatGPT“, jis vis dar neretai pagaunamas nusikalbant arba tekste pilstant iš tuščio į kiaurą. Tačiau, pasak skaitmenizacijos ekspertės, su tuo susidūrus, reikia ne nusivilti ir pulti uždarinėti naršyklės langą, o atsakymo laukelyje spustelėti apskritą rodyklę. Šiuo veiksmu paprašysite roboto dar kartą „pagalvoti“ ir sugeneruoti galimai tinkamesnį rezultatą.

O jei vis dėlto „ChatGPT“ pametėtų dar juokingesnį perliuką arba priešingai – nustebintų jus savo gebėjimais, tuo visada galite pasidalinti su kitais asmenimis. Pokalbio pakraštyje spustelėjus tris taškus, pasirodys „Share“ opcija, kurią spustelėję konkretų susirašinėjimą su asistentu galėsite nusiųsti draugams ar bendradarbiams. Kad šie susirašinėjimai nepasimestų arba nesusipainiotų, suteikiama ir galimybė pakeisti kiekvieno jų pavadinimą.

Nepašykštėkite konteksto ir kalbėkite

„ChatGPT“ yra pakankamai protingas, kad „sriubą“ išvirtų net iš kirvio, bet geriausių rezultatų jis pasieks, jei jam nepagailėsite daugiau „maisto“. Į asistento laukelį įklijavę internete surasto straipsnio ar net viso mokslinio darbo tekstą, galite paprašyti šio turinio paaiškinimų, perrašymo paprastais žodžiais, santraukos ar pritaikymo kitam formatui, tokiam kaip skaidrės. Jei tekstą parašėte savo jėgomis, „ChatGPT“ gali pakomentuoti jo sklandumą ir aiškumą.

„Viena naujesnių „ChatGPT“ funkcijų – galimybė pasikalbėti su asistentu. Išmaniajam telefonui skirtoje programėlėje spustelėjus ausinių ikonėlę, galima pasirinkti roboto balsą ir su juo bendrauti lyg su įprastais „Google Assistant“ ar „Amazon Alexa“ asistentais. „ChatGPT“ supranta ir lietuviškai, ką galima išbandyti paprašius vaikui pasekti pasaką ar paklausus, kiek kalorijų turi tam tikras maisto produktas“, – praktinį naujovės panaudojimą iliustruoja ekspertė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?

„Bleeping Computer“ duomenimis, daugiau nei 2,6 milijono vartotojų neseniai tapo kenksmingų „Chrome“ įskiepių aukomis. Pastarosiomis savaitėmis paaiškėjo, kad dešimtys naršyklės priedų tyliai vogė žmonių duomenis, perimdavo socialinių tinklų paskyras ir net manipuliavo reklaminėmis kampanijomis.

Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

2024-11-28 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama