Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
Lapkričio 21 d. 10:12
Elektronikos prekių pardavimai per Juodąjį penktadienį: taupysime ne tik dėl akcijų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Soc. tinklų amžiaus ribojimas apeinamas vieno mygtuko paspaudimu: ekspertas tėvams pataria, kaip apsaugoti atžalas

Publikuota: 2023-04-25 18:21
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Populiarūs socialiniai tinklai, tokie, kaip „TikTok“ ar „Instagram“ yra pilni įvairiausio turinio – net ir tokio, kuris netinkamas vaikams. Nors kūrėjai turinį stengiasi filtruoti, tačiau pripažįsta, kad tai pavyksta ne visada. Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, skatina tėvus išlaikyti budrumą ir imtis papildomų saugumo priemonių atžaloms žengiant pirmuosius žingsnius į pažintį su interneto platybėmis.

Soc. tinklų amžiaus ribojimas apeinamas vieno mygtuko paspaudimu: ekspertas tėvams pataria, kaip apsaugoti atžalas
Asociatyvi „Unsplash“ nuotr.

„Beveik visomis socialinių tinklų programėlėmis vaikai gali pradėti naudotis tik nuo 13 metų. Daugelis vaikų vis vien siunčiasi norimas aplikacijas į savo telefonus nepaisydami šių ribojimų. Tada ir atsiranda didžiausia rizika pamatyti jų amžiui netinkamą informaciją, iš didelio smalsumo spustelti programėlėse atsiradusias nuorodas arba į telefoną atsisiųsti kenkėjiškų programų“, – sako D. Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas.

Programėlių ribojimas – retai taikoma priemonė

Kiek daugiau nei pusė tėvų (52 proc.) riboja tiek turinį, tiek internete praleidžiamą laiką, rodo „Tele2“ užsakymu atliktas tyrimas apie vaikų saugumą internete. Ekspertas pastebi, kad mažiausiai iš apklaustųjų tėvų riboja interneto turinį (8 proc.). Vos didesnė dalis tėvų riboja tik laiką, praleidžiamą internete (14 proc.). Nors daugelis tėvų interneto grėsmes įžvelgia ir stengiasi apsaugoti savo atžalas internete, net ketvirtadalis jų (25 proc.) visai neriboja nei laiko internete, nei ten matomo turinio.

Drakicko teigimu, net ir tie tėvai, kurie yra pasirinkę taikyti ribojimus, tai daro skirtingomis priemonėmis. Tyrimo duomenimis, tarp kažką ribojančių tėvų populiariausiu būdu tapo bendras naršymo laiko limito nustatymas (71 proc.). Daugiau kaip ketvirtadalis (27 proc.) yra pasirinkęs riboti naršymą konkrečiomis valandomis.

Kai kurios tėvų kontrolės programėlės suteikia galimybę nustatyti ne tik bendrą dienos limitą telefone, bet ir apriboti praleidžiamą laiką konkrečioje aplikacijoje ar socialiniame tinkle. Tuo tarpu atliktas tyrimas parodė, kad tik nedidelė dalis savo vaikus internete ribojančių tėvų (16 proc.) riboja naršymo laiką atskiroms programėlėms. Dabar populiariausios jų, priklausomai nuo vaikų amžiaus grupės, yra „Tik Tok“, „Instagram“, „YouTube“, „Twitch“, „Snapchat“, „Discord“.

Apeiti ribojimus – paprasta

Beveik visos aplikacijos turi amžiaus ribojimą. Populiariausių socialinių tinklų „Tik Tok“, „Snapchat“, „Facebook“ ar „Instagram“ paskyras galima susikurti tik sulaukus 13 metų. Dažniausiai apie tai įspėja socialinių tinklų privatumo politika.

Pavyzdžiui, programėlėje „Tik Tok“ jaunesni nei 13 metų vaikai negali patys skelbti jokios vaizdinės medžiagos ir komentuoti. Tuo metu vyresnių nei 13 metų vaikų paskyros yra privačios. Jas gali matyti tik jų draugai. Paaugliai nuo 16 metų gali be jokių ribojimų kelti vaizdo įrašus, juos žiūrėti ar komentuoti programėlėje.

Panašūs ribojimai galioja ir kitose populiariausiose socialinių tinklų programėlėse („Snapchat“, „Facebook“, „Instagram“ ar „YouTube“). Šios aplikacijos turi automatizuotų įrankių, kurie informuoja apie jautresnį turinį, kuris gali būti matomas vaizdo klipe ar nuotraukoje. Taip pat jose griežtai draudžiama skelbti įrašus, kuriuose atsispindi smurtas, patyčios, nelegalus turinys.

Tačiau visose šiose programėlėse amžiaus patvirtinimas yra paremtas pasitikėjimo principu – jei registruojantis atžala pažymėjo, kad jam yra daugiau nei 18 metų, jis iškart gauna prieigą prie viso soc. tinklų programėlėse sutinkamo turinio. Joks kitas tapatybės ar amžiaus patvirtinimas registracijos metu neatliekamas. Eksperto teigimu, būtent tai ir atveria galimybę vaikui apeiti ribojimus.

Būtina imtis papildomų veiksmų

Drakicko teigimu, socialinių tinklų turinys labai dinamiškas, todėl netinkami vaizdai gali pasiekti vaiką net ir jam pačiam to neieškant. Dažnai čia galima susidurti ir su nepažįstamais asmenimis, kurie gali atsiųsti asmeninę žinutę. Dėl šios priežasties būtina imtis priemonių, kad vaikų naudojimasis socialiniais tinklais jiems nepakenktų.

Prieigą prie socialinių tinklų galima riboti keliais būdais. Vienas iš jų – įrenginiuose įdiegus trečiųjų šalių programėles. Vienos populiariausių – „Google Family Link“ arba „Family Time“. Šios programėlės leidžia apriboti tiek programėlėms skirtą laiką, tiek jų funkcijas.

Naudingu įrankiu gali tapti ir interneto apsauga, kuri veikia tinklo lygmenyje, todėl nereikia atlikti jokių papildomų įdiegimo veiksmų naudojamoje įrangoje. Ji turi funkcionalią turinio filtravimo sistemą, kurioje tėvai gali pasirinkti, kokį turinį vaikų įrenginiuose nori riboti, įskaitant ir socialinius tinklus. Taip pat ji automatiškai apriboja prieigą prie kenkėjiškų svetainių. Paslaugą aktyvuoti itin paprasta – užtenka ją užsisakyti mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ svetainėje salone ar paskambinus į kontaktų centrą. Turinio filtravimą galima valdyti „Tele2“ savitarnos svetainėje.

Tyrimą „Vaikų saugumas internete“ bendrovės „Tele2“ užsakymu atliko UAB „Norstat“ 2023 m. vasario 14–28 d. Tyrimas reprezentuoja 20–65 metų amžiaus Lietuvos gyventojų, kurių namų ūkyje gyvena vaikų iki 18 metų amžiaus, nuomonę. Tyrimo metu apklausta 400 respondentų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?

„Instagram“ verslo paskyra – tai ne tik gražių nuotraukų rinkinys, bet ir prekės ženklo veidas, atspindintis jo vertybes ir sukuriantis pirmąjį įspūdį. Šiandien konkurencija socialiniuose tinkluose yra itin intensyvi, o pritraukti vartotojų dėmesį darosi vis sunkiau. Norint išsiskirti ir sudominti potencialius klientus, būtina užtikrinti, kad jūsų „Instagram“ paskyra būtų vizualiai patraukli ir vientisa.

Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą

Dirbtinis intelektas šiandien – jau neatsiejama kasdienybės dalis ne tik kiekvieno iš mūsų gyvenimuose, bet ir versle. Bet ar kada susimąstėte, kokią kainą mainais už šią pagalbą mokame? O kiek saugūs išlieka mūsų duomenys, kuriuos lengva ranka atiduodame DI įrankiams?

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis. Tačiau ne visi žino, kur ir kaip ši informacija yra naudojama. Ką galite padaryti, kad išsaugotumėte savo privatumą?

2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
2024-06-25 16:29
Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą
2024-05-28 14:12
Kaip įjungti „Lossless“ garso formatą „Music“ aplikacijoje „Apple TV“
2024-05-17 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama