Elektronika.lt
 2025 m. sausio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
Sausio 6 d. 14:21
Kaip garsios kompanijos paslydo dėl BDAR – keletas vertingų pamokų
Sausio 6 d. 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
Sausio 6 d. 08:21
Lietuviškos saulės elektrinės – Armėnijos švietimo įstaigoms, klinikoms, muziejui
Sausio 5 d. 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
Sausio 5 d. 11:46
LINPRA: priešingai europinėms tendencijoms, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonei 2024-ieji buvo geri metai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Artimojo žmogaus mirtis yra viena didžiausių mūsų gyvenimo tragedijų, o emocinį skausmą šiomis sudėtingomis aplinkybėmis dar labiau sustiprina būtinybė sutvarkyti įvairius formalumus. Mirties registravimas, laidotuvės ir vėliau sekantis testamentu išreikštos valios įgyvendinimas – greta šių įprastų veiksmų artimiesiems šiomis dienomis kyla ir dar viena moderniųjų laikų dilema – ką daryti su velionio socialinių tinklų paskyromis?

Sunki netekties akimirka: kaip velionį „palaidoti“ „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ ir kitose platformose?

Anot virtualių laidojimo paslaugų lyderio „GoodTrust“, 2020 m. „Facebook“ tinkle buvo 30 milijonų mirusių asmenų paskyrų. Nors kol kas jos nesudaro net 1 proc. siekiančios vartotojų dalies, remiantis įvairiais skaičiavimais, šio šimtmečio pabaigoje velionių paskyrų skaičius „Facebook“ platformoje viršys gyvųjų. Tai reiškia, jog ateityje „laidoti“ artimąjį socialinėje erdvėje taps taip pat įprasta, kaip ir realybėje.

„Patyrus artimo žmogaus mirtį, tikrai nebūtina visko mesti į šalį ir skubėti rūpintis jo socialiniais tinklais. Tačiau sutvarkius neatidėliotinus dokumentus ir įvykus laidotuvėms, tai atlikti labai rekomenduojama. Įvairios platformos turi skirtingas su velionio paskyros tvarkymu susijusias procedūras, tačiau egzistuoja du pagrindiniai keliai – pavertimas memorialu arba paskyros pašalinimas. Dažnai pranešti apie asmens iškeliavimą anapus nėra sudėtinga – tam tiesiog reikia turėti reikalaujamus dokumentus. Visgi to atidėlioti taip pat nevertėtų – nesutvarkius mirusiojo paskyros, į ją ir toliau gali keliauti netekties skausmą gilinančios žinutės, o galiausiai ji gali būti užgrobta“, – atskleidžia „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Simonas Tilindis.

Skirtingos procedūros, bet rezultatas – panašus

Pasak S. Tilindžio, socialinius tinklus naudojant didelei planetos gyventojų daliai, vartotojo mirtis jiems jau nebėra didelė naujiena. „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ ir „LinkedIn“ turi paruošę nesudėtingą veiksmų planą, kaip jų administratoriams pranešti apie žmogaus mirtį ir ką vėliau daryti su jo paskyra.

„Kaip ir dera didžiausiam socialiniam tinklui pasaulyje, „Facebook“ siūlo turbūt plačiausias velionio skaitmeninės tapatybės valdymo galimybes. Vartotojas nustatymuose iš anksto gali pasirinkti, kad jo paskyra po mirties būtų pašalinta, o jei pastaroji valia nėra išreiškiama iš anksto, artimiesiems pranešus apie mirtį, velionio profilis automatiškai paverčiama memorialu. Jei mirusysis nustatymuose buvo nurodęs, kam po jo mirties perduoti jo paskyrą, šiam asmeniui suteikiama galimybė parašyti atsisveikinimo žinutę bei tinkamai sutvarkyti virtualų „kapą“ – paslėpti įrašus, nuotraukas ir kitą informaciją. Vėliau sukuriamas specialus atminimo aplankas, kuriame socialinio tinklo draugai gali rašyti atsiminimus ir išreikšti užuojautą“, – aiškina pašnekovas.

Pranešti „Facebook“ apie vartotojo mirtį galima specialiai tam skirtame socialinio tinklo pagalbos puslapyje – reikalaujama tik pasirinkti mirusiojo profilį, pažymėti mirties datą ir įkelti mirties liudijimo kopiją. Labai panašias procedūras taiko ir „Instagram“, tik tiek, kad pro pranešimo ši platforma panaikina bet kokias prisijungimo prie mirusiojo paskyros galimybes, nors visas jos turinys nėra ištrinamas – jis tiesiog nebepatenka į viešą srautą. Jei vis dėlto pageidautumėte velionio „Instagram“ profilį ištrinti, tam papildomai reikės socialiniam tinklui pateikti mirusio asmens gimimo liudijimą ir teisinį įrodymą, kad esate teisėtas jo atstovas.

„Twitter“ suteikia vieną vienintelę galimybę – ištrinti mirusiojo paskyrą. Tam reikės jūsų asmens dokumento, mirusiojo mirties liudijimo ir pateikti šiek tiek daugiau informacijos apie velionį tam, kad būtų išvengta apgaulės. „LinkedIn“ šiuo klausimu taiko labai panašią poziciją, kaip ir „Facebook“ – artimiesiems leidžiama pasirinkti, ar profilį paversti memorialu, ar jį deaktyvuoti. Pirmuoju atveju, reikės nurodyti mirusiojo žmogaus el. pašto adresą bei pateikti mirties datą, mirties liudijimą ir nurodyti su velioniu siejantį santykį. Vis dėlto pageidaujant ištrinti paskyrą, „LinkedIn“ papildomai paprašys pateikti tokią valią išreiškiantį testamentą, teisinio atstovavimo dokumentą arba teismo nutartį.

Vienintelė išimtis yra „TikTok“, siūlantis vos vieną galimybę – iš anksto patikėti savo prisijungimus artimiesiems, kad jie po mirties galėtų pašalinti mirusiojo paskyrą.

Skaitmeninis testamentas ir tykančios grėsmės

„Telia“ atstovas pastebi, jog skaitant populiariausių socialinių tinklų mirusiųjų paskyrų valdymo tvarką bei stebint „TikTok“ atvejį, kai vartotojo reikalaujama paminti privatumą ir savo prisijungimo duomenis iš anksto perduoti kitiems asmenimis, nesunku įžvelgti skaitmeninio testamento reikalingumą. Šis dokumentais artimiesiems labai pagelbėtų sprendžiant velionio paskyros likimą bei padėtų dar labiau supaprastinti profilio valdymo teisių perdavimo tvarką, kuria besinaudojančių vis dar nėra pakankamai.

„Lygiai kaip ir mirusiojo daiktų tvarkymas, socialinių tinklų paskyrų užvėrimas yra nemaloni ir daug liūdesio kelianti procedūra. Deja, jos neatlikus gresia patirti dar daugiau skausmo. Nesutvarkius velionio profilio, nieko nenutuokiantys žmonės ant jo sienos ir toliau gali rašyti gimtadienio sveikinimus, kviesti į įvarius renginius bei taip nuolat vėl atverti netekties žaizdą. Taip pat neaktyvi ir neprižiūrima paskyra, kurios slaptažodis nėra keičiamas reguliariai, automatiškai tampa sukčių taikiniu. Įsilaužus į ją, ji gali būti panaudota finansinėms machinacijoms, nelegalių daiktų prekybai socialiniame tinkle bei kitoms panašioms aferoms, kurių išaiškinimas iš artimųjų gali pareikalauti daug laiko ir neigiamų emocijų“, – apie tykančius pavojus įspėja S. Tilindis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama