Elektronika.lt
 2024 m. spalio 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 30 d. 20:13
Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją
Rugsėjo 30 d. 17:11
Fizikas prof. G. Valušis apie Vilniuje vyksiančią žymią optoelektronikos ir terahercų mokslo konferenciją: „Žmonės moksle jau kalba apie 6G ir 7G ryšį“
Rugsėjo 30 d. 14:35
„Porsche Design“ ir „AGON by AOC“ pristato naują bendrą projektą: naujasis žaidimų monitories sukurtas tobulam vaizdui ir pergalėms
Rugsėjo 30 d. 11:51
Lietuvių tyrimas apie švytinčias daleles – prestižiniame fizikos žurnale „Nanophotonics“
Rugsėjo 30 d. 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
Rugsėjo 29 d. 18:45
Įprastus skambučius keičia naujos technologijos: kai kuriems jas išbandyti trukdo vienas dalykas
Rugsėjo 29 d. 15:12
Geriausios „Galaxy S24“ funkcijos – pigiau: „Samsung“ flagmanų gretas papildė „Galaxy S24 FE“
Rugsėjo 29 d. 12:36
Vaizdo stebėjimas klasėse pamokų metu. Ar tai legalu?
Rugsėjo 29 d. 09:28
„Xiaomi“ pristatė naujus išmaniųjų telefonų flagmanus – dirbtinio intelekto funkcijos, naktinė fotografija ir produktyvumas
Rugsėjo 28 d. 18:28
Daugiau nei pusė apklaustųjų nori, kad dirbtinis intelektas palengvintų kasdienybę
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

42 proc. lietuvių nežino, kaip naudotis kibernetinio saugumo įrankiais

Publikuota: 2021-10-29 10:12
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Per pastaruosius pusantrų metų išmanusis telefonas ir kiti elektronikos prietaisai tapo savotišku mūsų gyvenimo centru. Karantino metu šiems įrenginiams daugelis žmonių buvo priversti patikėti pašalinių akių niekada pasiekti neturinčius susirašinėjimus, nuotraukas, finansinius duomenis ir darbo informaciją. Deja, nepaisant smarkiai išaugusio saugomo jautrių duomenų kiekio, tik labai nedidelė vartotojų dalis pradėjo naudoti reikiamas saugumo priemones, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Kompanijos „Samsung“ inicijuota reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, jog COVID-19 pandemijos laikotarpiu, nepaisant į elektroninę erdvę persikėlusio privačios informacijos kiekio, dviejų žingsnių autentifikavimo priemonių naudojimas mūsų šalyje padidėjo tik 15 proc. Net 42 proc. apklaustųjų tikino, kad savo duomenų apsaugai nepasitelkia net elementariausių kibernetinės saugos įrankių, nes nesupranta, kaip jais naudotis. Specialistai akcentuoja, jog ši tendencija labai pavojinga, nes didina tikimybę patirti jautrios asmeninės informacijos vagystę, o perprasti įvairių saugumo priemonių veikimo principą yra ganėtinai paprasta – galima pradėti nuo pačių paprasčiausių įrankių.

„Telefone esančių duomenų apsauga biometriniais duomenimis išlieka pačia populiariausia. Gyventojų apklausa parodė, kad net 4 iš 10 vartotojų renkasi įrenginį apsaugoti piršto atspaudu. Daugelis vartotojų greičiausiai net nežino, kad biometriniais duomenimis galima apsaugoti ne tik patį įrenginį, tačiau ir naudoti prisijungimui prie įvairių paskyrų ar programėlių“, – žiniomis dalinasi „Samsung Electronics Baltics“ pardavimų verslui vadovas Vaidas Bielinis.

Slaptažodžio nebepakanka

Remiantis „Norstat“ tyrimo duomenimis, 89 proc. lietuvių telefone saugo privačias nuotraukas, o 50 proc. apklaustųjų baiminasi prarasti elektroninės bankininkystės ir kitus finansinius duomenis. Pasak „Samsung Electronics Baltics“ pardavimų verslui vadovo Vaido Bielinio, turint omenyje šią statistiką, tampa akivaizdu, kad elektroninio pašto adresas ir susikurtas slaptažodis šiuolaikiniame kibernetinio saugumo pavojų kontekste yra atgyvenęs ir pernelyg nesaugus vartotojo identifikavimo elektroninėje erdvėje būdas.

Deja, jo populiarumas niekaip nemažėja. Nenorėdami dar labiau komplikuoti ir taip daugeliui žmonių sudėtingo elektroninių paslaugų naudojimo, jų kūrėjai vis dar suteikia galimybę nenaudoti papildomo paskyros apsaugos žingsnio, o tai smarkiai palengvina piktų kėslų turinčių programišių darbą. Didelė vartotojų dalis vis dar linkusi kurti paprastus ir lengvai atspėjamus slaptažodžius, o naudojantieji sudėtingesnius, baimindamiesi juos pamiršti, dažnai tais pačiais slaptažodžiais registruojasi visose svetainėse ar programėlėse.

„Tai itin palengvina kibernetinių sukčių darbą, kadangi nulaužę vienos prasčiau apsaugotos sistemos duomenų bazę piktavaliai gauna prieigą ir prie visų jautrių žmogaus elektroninės tapatybės dalių – socialinių tinklų, privačias nuotraukas ir duomenis saugančių debesijos paslaugų, elektroninių parduotuvių paskyrų, kuriose yra mokėjimo kortelių informacija. Tuo įsitikinti daugelis tautiečių galėjo šių metų pradžioje, programišiams internetinėje erdvėje patalpinus vienos populiarios dalinimosi automobiliais platformos vartotojų prisijungimo duomenis, po ko pasipylė bandymai įsilaužti į „Facebook“, „Spotify“ ir kitas populiarias sistemas“, – teigia V. Bielinis. Akivaizdu, jog norint tam užkirsti kelią, būtina naudoti papildomą apsaugą suteikiančius įrankius.

Kaip apsaugoti savo paskyras?

Eksperto nuomone, pats paprasčiausias būdas sustiprinti paskyrų saugumą – naudoti slaptažodžių tvarkykles. Tokios programėlės, kaip „Bitwarden“, registruojantis tam tikroje svetainėje ar aplikacijoje, geba sugeneruoti saugų neatspėjamą slaptažodį, jį išsaugoti telefono atmintinėje, o jungiantis pakartotinai – jį automatiškai įrašyti slaptažodžio laukelyje. Tai vartotoją išlaisvina nuo būtinybės įsiminti daug sudėtingų slaptažodžių bei apsaugo nuo masinės privačių duomenų vagystės, kadangi į sukčių rankas patekus vienam slaptažodžiui piktavaliai su juo neprisijungs prie kitų vartotojo paskyrų.

Kita apsaugos priemonė, kurią rekomenduoja „Samsung Electronics Baltics“ pardavimų verslui vadovas – dviejų žingsnių autentifikavimo aktyvavimas. Pavyzdžiui, „Google“ paskyroje įjungus šią funkciją ir pridėjus savo telefono numerį, prisijungimo metu nepakaks suvesti savo elektroninio pašto adresą ir teisingą slaptažodį – papildomai reikės įrašyti į telefoną SMS žinute išsiųstą kodą. Šis žingsnis užkirs kelią programišiams pasisavinti jūsų paskyrą, nes net ir žinodami jūsų slaptažodį jie prie jos negalės prisijungti, kadangi nežinos į jūsų telefoną išsiųsto kodo.

Tokiu pačiu principu veikia ir įvairios 2FA autentifikavimo programėlės, tokios kaip „Google Authenticator“, kurias galima panaudoti papildomai „Facebook“, „Amazon“, „Dropbox“ ir kitų panašių platformų apsaugai. Jungiantis prie tam tikros paskyros ir įrašius vartotojo vardą bei slaptažodį, ši programėlė paprašys suvesti jos sugeneruotą vienkartinį PIN kodą.

„Samsung“ užsakymu reprezentatyvią apklausą 2021 m. spalį atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Joje dalyvavo 1 tūkst. dalyvių, kurių amžius yra 18-74 metai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai

„Apple“ programuotojai kuriantys ir tobulinantys kompanijos standartines „iOS“ aplikacijas, jas nuolat papildo naujomis funkcijomis, dalis kurių ne visada yra akivaizdžios. „Mail“ aplikacija skirta „iOS“ nėra išimtis.

Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas

Sukurti internetinę svetainę pačiam gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau šiandieniniai įrankiai, tokie kaip „WordPress“, padaro šį procesą lengvai įveikiamą net ir pradedantiesiems.

Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai

Statinio informacinis modeliavimas jau seniai yra tapęs kertine šiuolaikinių statybos projektų technologija, palengvinančia projektų optimizavimą ir jų valdymą per visą pastatų gyvavimo ciklą. BIM naudojimas leidžia supaprastinti darbų eigą, sumažinti klaidų skaičių ir patobulinti sprendimų priėmimo procesus. Vis dėlto, ne visi vystytojai ir statytojai yra linkę naudotis šia metodologija.

2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
2024-06-25 16:29
Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą
2024-05-28 14:12
Kaip įjungti „Lossless“ garso formatą „Music“ aplikacijoje „Apple TV“
2024-05-17 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
2024-05-09 08:38
Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti
2024-04-22 14:28
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?
2024-04-16 20:32
Vaizdo įrašų (video) paieška pagal garsą juose
2024-02-28 20:29
Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama