Elektronika.lt
 2025 m. vasario 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 7 d. 16:14
Gedimus šalinantis ir ryšio planus siūlantis DI: ryškiausios 2025 m. telekomunikacijų tendencijos
Vasario 7 d. 09:24
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti?
Vasario 6 d. 18:29
KTU alumnas apie fotoakustiką: tai vėžio diagnostikos ateitis
Vasario 6 d. 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
Vasario 6 d. 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
Vasario 6 d. 10:51
Žingsnis į ateitį: „Samsung“ pristato postkvantinę duomenų apsaugą
Vasario 6 d. 08:20
Daug hercų kiekvienam – įspūdingi ir prieinami žaidimų monitoriai AOC GAMING G42
Vasario 5 d. 20:08
Dirbtinis intelektas aptarnavimo srityje – ko reikia proveržiui? (1)
Vasario 5 d. 17:25
Vedate „Smart-ID“ kodą? Įsitikinkite, kad tvirtinate savo, o ne sukčių operaciją
Vasario 5 d. 14:28
Nauji metai elektros kainų pokyčių neatnešė, bet atsipalaiduoti dar neturėtume
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Pasaulinė fotografijos diena – proga pasirūpinti tinkamu akimirkų išsaugojimu

Publikuota: 2021-08-19 10:04
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Rugpjūčio 19-ąją minime Pasaulinę fotografijos dieną. Nuo pirmosios fotografijos praėjo 182 metai, o akimirkos išsaugojimas buvo, yra ir bus aktualus kiekvienam laikmečiui. Jeigu norite išlikti ramūs, jog fotografijos ir vaizdo įrašai bus visados pasiekiami, vertėtų įprasti teisingai jais pasirūpinti.

Pasaulinė fotografijos diena – proga pasirūpinti tinkamu akimirkų išsaugojimu

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi nuotraukų bei vaizdo įrašų talpyklomis ir būdais, kaip šiuos failus tvarkyti paprasčiau.

Teisingi įpročiai

Nesvarbu, ar fotografuojame profesionalia įranga, ar savo išmaniuoju – visi turime tą patį tikslą – užfiksuotas akimirkas išsaugoti kuo ilgiau. Natūralu, kad pirmiausia jas išsaugome savo išmaniajame, ar kompiuteryje. Tačiau svarbius dokumentus ar nuotraukas kaupti įrenginiuose nerekomenduojama – praradę ar sugadinę savo prietaisą, prarasite ir visus jame sukauptus albumus. Tuo pačiu, laikant failus įrenginyje, apkraunama pastarojo atmintis ir mažėja jo sparta.

Todėl geriausia savo išmaniuosiuose prietaisuose nustatyti nuolatinį savaiminį nuotraukų ir kitų svarbių duomenų sinchronizavimą patikimose interneto saugyklose ar išoriniuose kietuosiuose diskuose. Tokiu būdu nebesuksite galvos dėl failų rūšiavimo prieš juos ištrinant iš įrenginio – galėsite greičiau ir paprasčiau atlaisvinti prietaiso atmintį.

Saugiausia – interneto debesyse

Vienas didžiausių failų saugojimo interneto duomenų talpyklose, kitaip dar vadinamuose debesyse, privalumų – jie visados pasiekiami iš bet kurio įrenginio ir bet kurios vietos, jei tik turite interneto prieigą.

Visas savo nuotraukas ir dokumentus galite saugoti vienoje populiariausių bei patogiausių ir neseniai atsinaujinusių „Google One“ saugykloje. Ji apima „Google Drive“, „Gmail“ ir „Google Photos“ duomenų talpyklas. Paskyroje nemokamai suteikiama 15 GB vietos, tačiau vos už 1,99 Eur/mėn. galima įsigyti 100 GB planą.

Iš minėtų talpyklų būtent „Google Photos“ gali pasitarnauti fotografijų ir vaizdo klipų saugojimui bei jų tvarkymui: skirstymui į teminius albumus ir kita. Talpykloje pagal raktažodžius veikia „Google“ paieška, kuri pravers tais atvejais, kai archyvuose reikia greitai atrasti seną nuotrauką. Kitas privalumas – vaizdais galima dalintis vieno mygtuko paspaudimu, neprarandant jų kokybės, o nuotraukas ar įrašus galima komentuoti ar pažymėti kaip mėgstamus. Čia taip pat galite algoritmo atpažintiems, nuotraukose užfiksuotiems veidams, suteikti vardus – taip turėsite galimybę nuotraukų ieškoti pagal vardą.

„Apple“ vartotojai gali rinktis „iCloud Drive“ debesijos paslaugą, kuri yra įdiegta visuose šio prekių ženklo įrenginiuose. Nemokamai suteikiama 5 GB vietos, tačiau saugyklos talpą bet kuriuo metu galima padidinti. Pavyzdžiui, 50 GB papildomos vietos kainuoja vos 0,99 Eur/mėn.

Kita dėmesio verta talpykla – rinkos giganto „Microsoft“ sukurta „One Drive“. Ypač patogu tai, kad ji yra integruota visuose „Windows 10“ kompiuteriuose ir, žinoma, „Windows“ telefonuose. Nemokamai suteikiama 5 GB laikmenos, už 2,00 Eur/mėn. ją galima padidinti iki 100 GB, o įsigijus „Microsoft Office“ licenciją – iki 1 TB.

Be šių „debesų“ teikėjų, galite rinktis ir iš vienos seniausiai veikiančių internetinių duomenų saugyklų: „Dropbox“ ir Naujojoje Zelandijoje įsikūrusios „Mega“, kuri dovanoja net 50 GB nemokamos vietos.

Kita alternatyva – išoriniai kietieji diskai

Jeigu dažnai keliaujate arba norite, kad duomenų talpyklose esantys failai būtų pasiekiami ir be interneto ryšio, patariama rinktis išorinius kietuosius diskus. Skirtingai nei vidinis atminties diskas, kuris įdiegtas jūsų kompiuteryje, išorinis kietasis diskas yra įrenginys, kurį prijungiate prie kompiuterio. Jis praverčia tada, kai kompiuterio atmintyje nebelieka pakankamai vietos, o failus ir kitus svarbius dokumentus būtina perkelti į kitą talpyklą.

Kietųjų diskų pasirinkimas platus, o rinkoje įprastai rasite tokių, kurių atminties talpa siekia nuo 250 GB iki 5 TB. Tačiau jeigu kompiuterį naudojate jau ilgą laiką arba intensyviam kasdieniam darbui, o jame prisikaupė daug ir didelės talpos duomenų, vertėtų rinktis diską su ne mažesne nei 1 TB talpa.

Išoriniai diskai yra dviejų tipų: HDD ir SSD. Pirmieji pasižymi didesne talpa, yra gerokai pigesni, tačiau kur kas lėtesni, kai reikia perkelti duomenis. SSD diskai pasižymi kur kas didesniu duomenų perkėlimo greičiu. Labiausia tai praverčia dirbantiems su dideliais vaizdo įrašų redagavimo failais ar žaidžiantiems žaidimus. Vaizdo, garso įrašų ar nuotraukų redagavimas reikalauja pakankamai daug laisvos įrenginio atminties, kad pastarasis veiktų sklandžiai. Tačiau sudėtingas redagavimo programas galite laikyti išoriniame diske ir jas leisti iš jo. Prieš tai reikėtų pasirūpinti specialiomis, duomenų iš disko į kompiuterį perkėlimą paspartinančiomis, jungtimis.

Prieš įsigydami išorinį diską atkreipkite dėmesį, ar įrenginys suderinamas su jūsų kompiuterio operacine sistema. Taip pat jeigu dažnai keliaujate ir kartu su savimi pasiimate išorinį diską – didelė tikimybė, kad įrenginys nukris, suduš ar sušlaps, todėl patariama įvertinti ir korpuso atsparumą aplinkos veiksniams, o ypač – smūgiams ir vandeniui.

Patogu ir tai, kad kompiuteryje galite nustatyti nuolatinį, savaiminį visų duomenų atsarginių kopijų kūrimą išoriniame diske. Tiesa, būtina išorinį diską reguliariai prijungti prie įrenginio, kad atsarginės failų kopijos būtų perkeltos į jį.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Vedate „Smart-ID“ kodą? Įsitikinkite, kad tvirtinate savo, o ne sukčių operaciją

Elektroninės bankininkystės operacijų valdymui daugelis gyventojų šiandien naudojasi „Smart-ID“ programėle telefone. Ji suteikia galimybę ne tik saugiai prisijungti prie banko savitarnos, bet ir autentifikuoti įvairias bankines operacijas. Vis tik gyventojai ne visuomet atkreipia dėmesį į tai, kas rašoma „Smart-ID“ programėlės lange, o tuo dažnai pasinaudoja nusikaltėliai.

2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?

„Bleeping Computer“ duomenimis, daugiau nei 2,6 milijono vartotojų neseniai tapo kenksmingų „Chrome“ įskiepių aukomis. Pastarosiomis savaitėmis paaiškėjo, kad dešimtys naršyklės priedų tyliai vogė žmonių duomenis, perimdavo socialinių tinklų paskyras ir net manipuliavo reklaminėmis kampanijomis.

Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

2024-12-04 11:39
Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją
2024-11-28 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama