Elektronika.lt
 2025 m. sausio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 24 d. 20:23
Mokslininkas: „DI nereikia priešintis, jį reikia išnaudoti“
Sausio 24 d. 17:27
„Airvolve“ pradėjo išskirtinio orlaivio patentavimo procesą
Sausio 24 d. 14:33
Jūros dugnu keliaujantis internetas: ar Lietuva vieną dieną gali likti be ryšio?
Sausio 24 d. 11:21
„Kauno energija“ – pirmoji šilumos tiekėja įdiegusi ORC turbiną: elektrą gamina iš šilumos
Sausio 24 d. 08:41
Suomijos mokslininkas: „Atradę, kaip žmonėms ir robotams saugiai dirbti kartu, sukelsime naują pramonės revoliuciją“
Sausio 23 d. 20:20
„Samsung“ pristatė „Galaxy S25“ flagmanų seriją: suasmenintą ir kaip niekad intuityvų DI pagalbininką
Sausio 23 d. 17:21
ANBO metų proga „Vilnius Tech“ kurs pirmąjį elektrinį lėktuvą Lietuvoje
Sausio 23 d. 14:21
Įmones šiandien „laužia“ net visiški mėgėjai: 5 verslui pavojingiausios kibernetinės atakos
Sausio 23 d. 11:52
Kai rodos, kad galva „neišneša“: kaip priimti sprendimus informaciniame triukšme?
Sausio 23 d. 08:12
„Xiaomi“ išmaniųjų įrenginių asortimente – nauji įrenginiai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Specialistai pataria: kaip patikimai apsaugoti savo „TikTok“ paskyrą?

Publikuota: 2020-08-25 13:35
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai (reklama)

Pastaruoju metu liūdnai spaudoje pagarsėjusi ir jaunimo itin pamėgta programėlė „TikTok“ buvo kritikuojama dėl nepakankamo jos naudotojų saugumo užtikrinimo. Indijoje „TikTok“ programa buvo uždrausta naudoti dar šių metų birželio mėnesį, o Jungtinėse Amerikos Valstijose jau yra svarstoma įteisinti tam tikrus reguliavimus, kurie šalyje apribotų šios programos naudojimą.

Specialistai pataria: kaip patikimai apsaugoti savo „TikTok“ paskyrą?

Šiaurės Korėja „TikTok“ kūrėjams pateikė baudą už vaikų teisių pažeidimą, kadangi programėlės nustatymai, pasak saugumo specialistų, reikalauja prieigos prie įvairių įrenginio nustatymų, kas gali lemti vartotojų duomenų nutekėjimą ar saugumo pažeidimą. Nepaisant to, „TikTok“ dar vis išlieka tarp vienų populiariausių mobiliųjų programėlių pagal jos atsisiuntimų kiekį visame pasaulyje. Retas šios programėlės naudotojas žino, kaip apsaugoti savo paskyrą, nustatymuose nurodyti kas gali matyti pamėgtą turinį, komentuoti įkeltus vaizdelius arba apsaugoti asmeninį profilį. ESET Lietuva kibernetinio saugumo specialistai, atsižvelgdami į esamą situaciją, parengė keturių žingsnių sąrašą, kuris padės apsaugoti įrenginius ir „TikTok“ programėle naudotis saugiau.

Apsaugokite „TikTok“ paskyrą

Registruojant naują vartotoją, turite galimybę jį sukurti naudojantis viena iš populiarių platformų paskyrų (pvz., Facebook, Google ir kt.) arba įvedant el. pašto adresą ar telefono numerį. Programos nustatymai yra valdomi skiltyje „Manage my account“. Čia galite pasirinkti, ar norėsite patvirtinti savo paskyrą naudojantis papildoma autentifikacijos funkcija, kuomet patvirtinimo kodas bus atsiųstas į Jūsų išmanųjį telefoną arba elektroninį paštą. Norėdami užtikrinti kuo didesnį saugumą, turėtumėte pasirinkti abejus autentifikavimo būdus. Jeigu norėsite papildomai pridėti ir slaptažodį, būsite dar kartą prašomi patvirtinti savo paskyrą sugeneruotu kodu, kuris bus siunčiamas į anksčiau nurodytą elektroninį paštą arba telefono numerį.

1. Paveikslas: nustatymai
1. Paveikslas: nustatymai

ESET saugumo specialistai pastebi, kad nepaisant šio paskyros aktyvavimo būdo, pasitelkiant papildomą patvirtinimo būdą, pati programėlė neturi galimybės leisti jungtis prie vartotojo paskyros kiekvieną kartą pasitelkiant dvigubos autentifikacijos metodą – funkciją, kurią šiandien jau siūlo daugelis socialinės medijos programėlių.

Programos nustatymuose taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į „Security” skiltį. Šioje skiltyje rekomenduojama įgalinti pranešimus, kurie būtų siunčiami, jeigu kažkas bandytų jungtis prie jūsų paskyros iš kito įrenginio. Pirmą kartą jungiantis prie savo paskyros naudojant naują įrenginį, kuris iki šiol nebuvo patvirtintas su „TikTok“, programa prašys patvirtinti tapatybę arba kitaip neleis prisijungti prie sukurtos paskyros. Tai padeda užtikrinti, kad Jūsų paskyra bus apsaugota nuo neleistinų bandymų pasisavinti tapatybę. Pastebėjus nepatvirtintus įrenginius savo paskyroje, galėsite juos tiesiog pašalinti, taip užkertant prieigą nuo potencialių programišių bandymų pasisavinti Jūsų duomenis.

Paskyros saugumas ir privatumo nustatymai

Daugelis vartotojų yra linkę praleisti programos „Privacy and safety“ nustatymų dalį, manydami, kad gamyklinė parinktis yra pakankama užtikrinti jų duomenų saugumą. Tačiau saugumo specialistai atkreipia dėmesį, kad šio žingsnio praleisti nederėtų, nes būtent šioje vietoje galima pasirinkti, kokią prieigą „TikTok“ programa turės prie jūsų duomenų. Nustatymuose taip pat galite pasirinkti, ar pageidaujate, kad jūsų paskyra būtų viešai rodoma kitiems vartotojams. „TikTok“ programa taip pat leidžia nurodyti, ar pageidaujate, kad jūsų įkeltus įrašus galėtų atsisiųsti kiti programos naudotojai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad visuomet galima apeiti net ir sudėtingiausius nustatymus, atliekant ekrano nuotraukas.

2. Paveikslas: nustatymai
2. Paveikslas: nustatymai

Aktualu tėvams – nepageidaujamos žinutės

Norint nusiųsti žinutę kitam šios programos naudotojui, pirmiausiai turite pasekti jo paskyrą ir sulaukti kol būsite pasektas atgal. Socialinės medijos programėlė „TikTok“ šią interakciją vadina „tapimu draugais“. Todėl nepageidaujami ar „Spam“ tipo pranešimai neturėtų jūsų pasiekti iš turimų draugų, kadangi tik šie vartotojai vieni kitiems gali siųsti asmenines žinutes. Deja, kuriant programą nebuvo apgalvota, kad vartotojų ratas bus toks platus, o norint matyti kitų kūrėjų turinį, pirma turėsime pasekti jų paskyras. Turint didelį kiekį draugų, sunku suvaldyti iš jų gaunamą turinį, o tai ypač aktualu nepilnamečių naudotojų tėvams. Retas žino, kad „TikTok“ programa leidžia tiesiog išjungti gaunamų žinučių funkciją (reikėtų nustatyti „Who can send you direct messages” reikšmę į „No one“), kuri eliminuoja nepageidaujamo turinio žinučių gavimą. Nenorint visiškai atsisakyti galimybės siųsti ir gauti žinutes, galima pasirinkti kuriuos naudotojus norite sekti, tačiau taip pat blokuoti, norint negauti pranešimų, siunčiamų iš jų paskyros.

Bendravimas su kitais programos naudotojais

„TikTok“ programa sulaukė labai didelio dėmesio visame pasaulyje dėl jos interaktyvumo ir galimybės kurti bendrą vaizdo turinį su kitais programėlės naudotojais. Nustatymuose galima pasirinkti, ar pageidaujate, kad Jūsų sukurti vaizdo klipai galėtų būti naudojami kitų naudotojų paskyrose, arba kuriant bendrus vaizdo įrašus, „TikTok“ vadinamus „duetu“. Naršant programėlėje galima pažymėtii patikusius įrašus, o šie pamėgti įrašai atsiranda atskirame aplanke, kurio privatumo nustatymus taip pat galite reguliuoti ir nurodyti, ar norite, kad kiti programos naudotojai matytų, kokius vaizdelius jūs mėgstate. Programa suteikia galimybę moderuoti gaunamus komentarus. Kaip ir su gaunamais pranešimais, taip ir su komentarais, galite pasirinkti, ar norite juos išjungti, leisti komentuoti tik jūsų draugams arba leisti visiems naudotojams palikti įrašus po jūsų turiniu. Programėlėje galite įjungti „Spam“ komentarų filtrą, kuris automatiškai nustato įžeidžiančio arba reklaminio pobūdžio komentarus ir juos blokuoja.

3. Paveikslas: nustatymai
3. Paveikslas: nustatymai

ESET Lietuva kibernetinio saugumo specialistai pataria nepamiršti peržiūrėti ir kitų turimų socialinės medijos paskyrų nustatymų bei patikrinti, ar esate tinkamai apsaugoję savo duomenis turimose „Facebook“, „Google“, „Instagram“ ir kitose programose.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?

„Bleeping Computer“ duomenimis, daugiau nei 2,6 milijono vartotojų neseniai tapo kenksmingų „Chrome“ įskiepių aukomis. Pastarosiomis savaitėmis paaiškėjo, kad dešimtys naršyklės priedų tyliai vogė žmonių duomenis, perimdavo socialinių tinklų paskyras ir net manipuliavo reklaminėmis kampanijomis.

Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

2024-11-28 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama