Elektronika.lt
 2025 m. sausio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

10 patarimų, kaip užtikrinti „Zoom“ programos saugumą ir privatumą

Publikuota: 2020-04-22 19:23
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kadangi šiuo metu daugelis pasaulio šalių laikosi karantino ir taiko socialinės izoliacijos priemones, žmonės pradėjo ieškoti naujų bendravimo būdų. Dėl savo paprastumo ir patrauklių kainų greitai išpopuliarėjo „Zoom“ programa, bet kartu iškilo daug ir papildomų problemų. Bendrovė sklandžiai įveikė didžiulį darbo krūvį ir greitai sureagavo į saugumo ekspertų pastebėjimus. Tačiau programos kodo atnaujinimai neišsprendžia kiekvieno kliento nusiskundimų, rašoma pranešime spaudai. Todėl mes siūlome 10 „Kaspersky“ patarimų, kurie padės užtikrinti „Zoom“ vartotojų saugumą ir privatumą. Be to, dauguma šių patarimų gali būti pritaikyti ir kitoms vaizdo konferencijų programoms!

10 patarimų, kaip užtikrinti „Zoom“ programos saugumą ir privatumą
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

1. Apsaugokite savo paskyrą

„Zoom“ programa – tai tik dar viena paskyra, todėl turėtumėte laikytis įprastų kibernetinio saugumo taisyklių. Naudokite stiprų slaptažodį ir pasirinkite dviejų veiksnių autentifikaciją, kuri apsaugos jūsų paskyrą nuo įsilaužimo, net jei jūsų paskyros duomenys bus nutekinti (nors iki šiol to dar nebuvo).

Tačiau egzistuoja dar viena „Zoom“ programos gudrybė: po registracijos, be prisijungimo ir slaptažodžio, jūs taip pat gausite ir asmeninį susitikimo ID (angl. Personal Meeting ID). Stenkitės jo neviešinti. Kadangi „Zoom“ programa siūlo kurti viešus vaizdo pokalbius su jūsų asmeniniu susitikimo ID (PMI), atskleisti šį ID yra gana paprasta. Jeigu taip nutiks, tada asmuo, kuris žino jūsų PMI, galės prisijungti prie bet kurio jūsų pokalbio, todėl su šia informacija turėtumėte elgtis itin atsargiai.

2. Norėdami užsiregistruoti „Zoom“ platformoje, naudokite darbinį elektroninį paštą

Šiuo metu dėl techninių kliūčių „Zoom“ programa mano, kad tą patį domeną turintys elektroninio pašto adresai (nebent tai tikrai įprasti domenai, tokie kaip @gmail.com ar @yahoo.com) priklauso vienai įmonei, todėl programa automatiškai rodo jų kontaktinę informaciją kiekvienam tos grupės nariui. Pavyzdžiui, taip nutiko vartotojams, kurie užsiregistravo „Zoom“ platformoje naudodami @yandex.kz elektroninio pašto domeną, kuris priklauso elektroninio pašto tarnybai Kazachstane. Tokia situacija gali pasikartoti ir su mažesniais elektroninio pašto paslaugų teikėjais.

Taigi, norėdami užsiregistruoti „Zoom“ platformoje, naudokite savo darbinį elektroninį paštą. Ši kontaktinė informacija tikriausiai jau yra žinoma jūsų kolegomis ir tai neturėtų sukelti papildomų problemų. O jei neturite darbui skirtos elektroninio pašto paskyros, tada susikurkite naują paskyrą su gerai žinomu viešuoju domenu, kad asmeninė kontaktinė informacija išliktų privati.

3. Nepatekite į netikrų „Zoom“ programų spąstus

„Kaspersky“ saugumo ekspertas Denisas Parinovas aptiko, kad šių metų kovo mėnesį kenkėjiškų failų, kurių pavadinimuose buvo galima aptikti populiarių vaizdo konferencijų paslaugų pavadinimus („Webex“, „GoToMeeting“, „Zoom“ ir kt.), skaičius išaugo beveik tris kartus. Tai reiškia, kad kibernetiniai sukčiai naudojasi „Zoom“ ir kitų panašių programų populiarumu, kad galėtų dar efektyviau užmaskuoti ir platinti kenkėjiškas programas.

Patikimą „Zoom“ programos versiją, kuri yra skirta „Mac“ ir PC operacinėms sistemoms, galite atsisiųsti iš oficialios „Zoom“ svetainės. O mobiliesiems įrenginiams skirtą versiją rasite „App Store“ ar „Google Play“ parduotuvėse.

4. Venkite skelbti vaizdo skambučių nuorodas socialiniuose tinkluose

Kartais jūs norite surengti viešus renginius, o šiuo sudėtingu laikotarpiu internetiniai renginiai tapo itin populiarūs, todėl „Zoom“ programa pritraukia vis daugiau žmonių. Bet net jeigu jūsų renginys yra atviras visiems, turėtumėte neskelbti savo vaizdo skambučių nuorodų socialiniuose tinkluose. Priešingu atveju internetiniai „troliai“ gali sutrikdyti jūsų vaizdo konferenciją. Šis reiškinys dabar vadinamas „Zoom“ bombardavimu (angl. Zoombombing).

5. Nuotolinius susitikimus apsaugokite slaptažodžiu

Slaptažodžio nustatymas užtikrina, kad jūsų pokalbyje gali dalyvauti tik tie žmonės, kurių jūs norite. Neseniai „Zoom“ platforma ištaisė kai kurias spragas ir dabar pokalbių kanalai bus automatiškai apsaugoti slaptažodžiais, o tai yra geras žingsnis. Kaip ir vaizdo pokalbių nuorodos, taip ir susitikimų slaptažodžiai niekada neturėtų būti rodomi socialiniuose tinkluose ar kituose viešuose kanaluose, nes tik taip užtikrinsite pokalbio saugumą.

6. Naudokite laukimo (angl. Waiting Room) funkciją

Kitas nustatymas, kuris leidžia dar efektyviau valdyti vaizdo pokalbį, tai laukimo funkcija. Ši funkcija, kuri yra įjungta automatiškai, verčia dalyvius laukti laukimo kambaryje, kol pokalbio organizatorius patvirtins jų dalyvavimą. Tai suteikia jums galimybę kontroliuoti, kas prisijungia prie jūsų nuotolinio pokalbio, net jei kažkas, kas neturėjo dalyvauti jūsų vaizdo pokalbyje, kažkaip gavo pokalbio slaptažodį. Laukimo funkcija taip pat leidžia išmesti nepageidaujamą asmenį iš pokalbio ir nukreipia jį į laukimo kambarį. Rekomenduojame palikti šį langelį pažymėtą.

7. Atkreipkite dėmesį į ekrano bendrinimo funkciją

Kiekviena įprasta vaizdo konferencijų programa siūlo ekrano bendrinimą – funkciją, kuri leidžia vienam asmeniui parodyti savo ekraną kitiems pokalbio dalyviams. „Zoom“ programa taip pat turi šią funkciją. Keli parametrai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Galimybė apriboti ekrano bendrinimo funkciją (ekranu gali dalintis tik pokalbio organizatorius) arba aktyvuoti šią funkciją visiems pokalbio dalyviams;
  • Leisti keliems dalyviams vienu metu bendrinti savo ekranus.

8. Jeigu įmanoma, naudokite žiniatinklio klientą

Įvairiose „Zoom“ kliento programose buvo nustatyta daugybė trūkumų. Kai kurios versijos leido įsilaužėliams pasiekti įrenginio kamerą ir mikrofoną , o kitos – suteikė svetainėms galimybę pridėti vartotojus prie skambučių be jų sutikimo. „Zoom“ greitai ištaisė minėtas problemas ir nustojo bendrinti vartotojo duomenis su „Facebook“ ir „LinkedIn“ svetainėmis. Tačiau, kadangi ši grėsmė vis dar yra įmanoma, mes rekomenduojame naudoti „Zoom“ žiniatinklio sąsają, o ne įdiegti programą savo įrenginyje. Žiniatinklio versija naudoja naršyklės sandbox ir neturi įdiegtos programos leidimų, o taip apribojama žalos apimtis, kurią ji gali sukelti.

Tačiau kai kuriais atvejais, net jei norite naudoti žiniatinklio sąsają, galite pastebėti, kad „Zoom“ atsisiuntė diegimo programą ir jūs neturite kitos galimybės prisijungti prie vaizdo pokalbio. Tokiu atveju galite bent jau apriboti prietaisų, kuriuose įdiegta „Zoom“ programa, skaičių. Pasirinkite įrenginį, kuriame neturite asmeninės informacijos. Mes suprantame, kad tai skamba šiek tiek paranojiškai, tačiau geriau iš anksto pasirūpinti savo saugumu, nei vėliau gailėtis.

9. Įsitikinkite, kad naudojate naujausią „Zoom“ programos versiją

Visada įdiekite naujausias programų versijas. Daugeliu atvejų tokie atnaujinimai ištaiso rimtas saugumo spragas, kurios buvo aptiktos ankstesnėse programų versijose. „Zoom“ programa nėra išimtis, todėl tikėtina, kad naujesnė versija bus skirta tam tikroms problemoms ištaisyti ir pagerins programos saugumą.

10. Pagalvokite apie tai, ką žmonės gali pamatyti ar išgirsti

Šis patarimas taikomas visoms vaizdo konferencijų programos, ne tik „Zoom“. Prieš pradėdami vaizdo pokalbį, šiek tiek pasvarstykite, ką žmonės pamatys ar išgirs jums prisijungus. Net jei esate vieni namuose, nepamirškite reprezentacinės išvaizdos.

Tas pats pasakytina ir apie jūsų ekraną, jeigu ketinate juo pasidalinti. Uždarykite visus papildomus ekrano langus, kurių nenorite, kad matytų kiti pokalbio dalyviai, nesvarbu, ar tai būtų dovana, kurią perkate kitam asmeniui, ar darbo paieška, apie kurią jūsų viršininkui nereikėtų žinoti. Kitus pavyzdžius paliksime jūsų fantazijai.

Žinoma, socialinė izoliacija gali būti nuobodi ir vieniša, bet įsivaizduokite, kas būtų, jeigu visa tai vyktų dar prieš moderniąją „interneto erą“, kai neturėjome vaizdo konferencijų ir galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Džiaukimės, kad šiais laikais egzistuoja tokios platformos kaip „Zoom“, o dabar jūs žinote, kaip tinkamai naudoti šią programą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią

„Google“ žemėlapiai yra puiki programėlė ir svetainė, nes programėlė ne tik nurodo, kaip greitai ir saugiai nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir parodo, kur pavalgyti nuvykus į tašką B. Vienas dalykas, kurio „Google“ jums nepasakys, yra tai, kad „Google Maps“ yra vertinga ir nusikaltėliams.

2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama