Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių. Kita vertus, apie kai kurias naudingas mobiliesiems įrenginiams skirtos šios naršyklės funkcijas vartotojai vis dar nė nenumano. Todėl „Bitės Profai“ kviečia praplėsti akiratį ir išnaudoti visas „Google Chrome“ galimybes savo mobiliuosiuose įrenginiuose.
„Programėlių kūrėjai savo produktus apmąsto, ištiria ir ištobulina visais įmanomais kampais. Taip jos tampa itin patogios ir funkcionalios. Tik iškyla viena problema: vartotojai dažnai apie daug funkcijų nežino ir neišnaudoja viso programėlės potencialo. Taip tikrai nutinka su „Google Chrome“ programėle mūsų telefonuose ar planšetiniuose kompiuteriuose, kuri savyje slepia daug patogių smulkmenų, padėsiančių vartotojams interneto platybėse naršyti lengviau“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, ir išsamiau pasakoja apie mažiau žinomas, tačiau itin naudingas šios naršyklės funkcijas.
Visa informacija – visose platformose
Tikėtina, kad internete naršote ne tik išmaniuoju telefonu – namuose ir darbe jūsų laukia kompiuteris, o į keliones pasiimate planšetę. „Google Chrome“ pritaikyta visiems įrenginiams, todėl suteikia galimybę kartu su savimi visada turėti dažnai lankomų puslapių adresyną ir nelaužyti galvos dėl išsaugotų slaptažodžių.
„Naršyklė siūlo vartotojams paprastą sinchronizacijos galimybę. Tiek „Windows“, tiek „Android“ ar „iOS“ nustatymuose pasirinkite „Sign in to Chrome“ ir prie naršyklės prisijunkite su savo „Google“ paskyros duomenimis. Jei šiame įrenginyje tai jau padarėte, teliks patvirtinti prisijungimą ir paskyros nustatymuose pažymėti, kokią informaciją norite sinchronizuoti tarp įrenginių“, – sako M. Vrubliauskas.
Sinchronizacija palengvina darbą su keliais įrenginiais. Pavyzdžiui, jei pusryčiaudami pradėsite skaityti įdomų straipsnį kompiuteryje, keliaudami į darbą jį pabaigti galėsite telefone. Naršyklės meniu tiesiog pasirinkite „Neseniai atidarytos kortelės“ (angl. „Recent Tabs“), kur rasite bet kuriame įrenginyje atidarytų puslapių istoriją.
„Jei keliaudami neturėsite galimybės naudotis interneto ryšiu, puslapį galite atsisiųsti naršymui neprisijungus. „iOS“ įrenginiuose išskleiskite meniu ir pasirinkite „Skaityti vėliau“ (angl. „Read Later“), o „Android“ telefonuose – „Parsisiųsti“ (angl. „Download“). Pirmuoju atveju, puslapis bus išsaugotas skaitinių sąraše, antruoju – puslapį rasite prie atsisiuntimų“, – sako M. Vrubliauskas.
Neatrastos vartotojo sąsajos galimybės
Nors „Chrome“ naršykle naudotis paprasta, o vartotojams patinka ir minimalistinis jos dizainas, keletas paslėptų funkcijų gali dar labiau pagerinti vartotojo patirtį.
„Dažnas vartotojas tarp skirtingų naršyklės kortelių naviguoja išskleisdamas jas mygtuko paspaudimu viršutiniame („Android“) arba apatiniame („iOS“) ekrano kampe. Tai galima atlikti kur kas greičiau, braukiant adreso juostą kairėn arba dešinėn. Braukiant ją iš viršaus žemyn, išskleidžiamas visų kortelių sąrašas“, – sako M. Vrubliauskas.
Kartu su dešimtąja „Android“ operacinės sistemos versija „Chrome“ pasieks ir vis labiau populiarėjanti tamsioji tema. Ją bus galima pasirinkti naršyklės išvaizdos nustatymuose.
Reikiama informacija – kaip ant delno
Nors naršyklės aplinka svarbi kuriant gerą naudojimosi patirtį, pirmasis jos tikslas – patogi informacijos paieška ir jos peržiūra. Tai nestebina, kai žinome, jog pagrindinis naršyklės kūrėjas yra interneto paieškos sistemos guru – „Google“.
„Jei skaitydami tekstą rasite nežinomą žodį, pažymėkite jį. Iššokusiame laukelyje matysite keletą siūlomų galimybių – nuo kopijavimo iki žodžio paieškos. Pasirinkę „Paiešką“ (angl. „Web Search“) „Android“ įrenginyje ar „Peržiūrą“ (angl. „Look Up“) „iPhone“ telefone, galėsite daugiau sužinoti apie atskiras sąvokas ar frazes“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
„Android“ vartotojai, spustelėję ant telefono numerio, adreso ar elektroninio pašto adreso ekrano apačioje pamatys juostelę. Ji nukreips juos tiesiai į skambučių, žemėlapių ar el. pašto programėlę. Panašiai nutiks ir „iOS“ vartotojams, tik jie ekrano apačioje nematys juostos ir bus nukreipti jau po pirmo spustelėjimo.
„Nereikėtų pamiršti ir „Google Translate“ integracijos – naršyklė gali išversti nesuprantama kalba parašytus puslapius. „Android“ vartotojai nustatymuose turėtų ieškoti kalbos parinkčių ir ten įjungti siūlymą versti svetaines. „iOS“ vartotojams reikėtų rinktis „Turinio nustatymus“ (angl. „Content Settings“) ir pasirinkti „Google Translate“, – sako M. Vrubliauskas.
Nepageidaujamų funkcijų apribojimas
Mums naršant, naršyklė vienu metu atlieka tūkstančius procesų. Kai kurie jų lėtina telefono darbą, o kiti eikvoja ribotus mobiliuosius duomenis.
„Įjungti taupesnį interneto srauto režimą įmanoma tik „Android“ telefonuose. Naršyklės nustatymuose galite įjungti „Lengvąjį režimą“ (angl. „Lite-mode“). Tai atlikus, „Google“ serveriai paruoš kiekvieną internetinę svetainę taupesniam atvaizdavimui“, – sako M. Vrubliauskas.
„iOS“ vartotojams siūloma telefono nustatymuose pasirinkti opciją „Bandwith“ ir parinktyse „Pre-Load Web Pages“ įgalinti režimą „Only on Wi-Fi“. Taip visi internetiniai puslapiai bus parengiami naršymui iš anksto ir užsikraus greičiau, bet tik prisijungus per bevielį tinklą „Wi-Fi“. Tai gerai, nes atsijungę nuo „Wi-Fi“, visuomet sutaupysime mobiliųjų duomenų.
Anot M. Vrubliausko, kitas nepageidaujamas interneto puslapių bruožas – nežinia, iš kurio jų sklindantis garsas: „Nors „Google Chrome“ interneto svetainėms neleidžia automatiškai paleisti garso įrašų, kai kuriems iš jų galite apskritai apriboti grojimo galimybę. „Android“ telefone eikite į svetainės nustatymus (angl. „Site Settings“) ir rinkitės garso parametrus.“