Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Perspėjimai tiems, kurie darbo kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams

Publikuota: 2018-06-20 08:18
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Šiais laikais daugelis įmonių aprūpina savo darbuotojus įvairiausiais darbui reikalingais įrenginiais, pradedant išmaniaisiais telefonais ir baigiant nešiojamaisiais kompiuteriais, nes juos turint dirbti galima net nebūnant biure.

Įrenginiai paprastai sukonfigūruojami įmonės IT specialistų, kurie įveda prisijungimo informaciją, įdiegia būtiniausias programas ir visas priemones, reikalingas norint patogiai ir kokybiškai atlikti darbo užduotis. Maždaug penktą darbo dieną darbuotojai paprastai pradeda keisti gautą įrenginį, papildydami jį kokiomis nors funkcijomis arba koreguodami tam tikras nuostatas ar vaizdo elementus, pavyzdžiui, numatytąją ekrano užsklandą pakeičia gyvūno augintinio atvaizdu. Ne retas darbuotojas per darbo kompiuterį jungiasi prie asmeninių „Spotify“ arba „Facebook“ paskyrų.

Vis dėlto kibernetinės saugos specialistai perspėja, kad tie, kuriems prisėdus prie darbo kompiuterio išnyksta riba tarp profesinės karjeros ir asmeninio gyvenimo, elgiasi labai neapdairiai ir sukelia riziką ne tik sau, bet ir įmonei. Toliau glaustai paminėta, ko geriau nedaryti naudojant darbo kompiuterį, remiantis portale „Business Insider“ skelbiama publikacija.

Perspėjimai tiems, kurie darbo kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams

1. Neįrašinėkite asmeninių slaptažodžių į darbo įrenginio slaptažodžių valdymo sistemą

Darbe esantis įrenginys paprastai naudojamas aštuonias valandas per dieną arba kiek ilgiau. Tačiau jei nešiojatės jį namo, ilgainiui jis gali tapti pagrindiniu jūsų įrenginiu, įjungiamu dažniau nei asmeninis. Kaip tik todėl, pasirodžius raginimui įrašyti slaptažodį į slaptažodžių sistemą, labai lengva neapdairiai spustelėti sutikimo mygtuką. Tik šiuo atveju skubėti jokiu būdu nereikia. Remiantis Virdžinijoje (JAV) įkurtos žmogiškųjų išteklių valdymo asociacijos „Society of Human Resource Management“ (SHRM) pateikta informacija, į daugelio įmonių kompiuterių, el. pašto ir interneto naudojimo taisykles įtraukta tam tikra sąlyga, neleidžianti išsaugoti asmeninių slaptažodžių. Atminkite, kad visada pravartu perskaityti įmonėje galiojančias interneto ir įrenginių naudojimą apibrėžiančias strategijas, kad žinotumėte, ką daryti galima, o ko – ne.

2. Nerašykite nepadorių juokelių naudodami pranešimų mainų programas

Pokalbių programėlėms tampant vis populiaresnėmis komandos bendradarbiavimo priemonėmis, labai lengva prarasti budrumą ir pasijusti juose tarsi privačioje erdvėje, kurioje paprastai leidžiame sau pasidalyti naujausiais gandais arba šiurkščiau pajuokauti. Vis dėlto atminkite, kad visos per programas išsiunčiamos žinutės išsaugomos serveriuose, kuriuose jas, kaip ir el. laiškus, galima bet kada surasti.

Naudojant „Slack“ (debesų kompiuterijos pagrindu veikiantis bendradarbiauti skirtų priemonių ir paslaugų rinkinys) galima rasti visus jūsų pokalbius – tiek viešus, tiek privačius, kurių turinio atskleisti, ko gero, nenorėtumėte. Visada galvokite, ką rašote, ir jokiu būdu nesidalykite paslaptimis pokalbių programose.

3. Nesijunkite prie nemokamo viešojo „Wi-Fi“, jei dirbate su neviešintinu turiniu

Kai dirbti nuotoliniu būdu ir naudotis darbo el. paštu sėdint kad ir kavinėje tapo įprasta, kyla didelė pagunda prireikus per darbo kompiuterį prisijungti prie nemokamo viešojo „Wi-Fi“ tinklo – juk internetas taip lengvai pasiekiamas, o viršininkas, ko gero, būtų labai patenkintas, jei projekto ataskaitos netektų laukti iki pirmadienio. Nepamirškite, kad kavinėse, oro uostuose, viešbučiuose ir kitose vietose, kuriose veikia nemokamas „Wi-Fi“, kyla nemenka rizika tapti kenkėjiškai veikiančių programų taikiniu. „Jei naudojatės viešuoju „Wi-Fi“, nesijunkite prie el. pašto, internetinių banko, kredito kortelių ir kitų svarbių paskyrų, – sako specialistas Frankas Abagnale‘as, analizuojantis apgaulingų srautų mechanizmus. – Programišiai gali būti sukonfigūravę apgaulingų tinklų, kurie atrodo kaip autentiški, nors iš tiesų tokie nėra.“

4. Neleiskite draugams arba kolegoms (jei jie ne iš IT skyriaus) nuotoliniu būdu prisijunginėti prie darbo kompiuterio

„Dabar, kai nuotolinės prieigos programinė įranga lengvai pasiekiama, beveik bet kas jums leidus gali prisijungti prie jūsų kompiuterio, – sako Joe Rejeski, Niujorke veikiančios IT pagalbos paslaugas teikiančios įmonės „avenue X group“ vadovas ir įkūrėjas. – Tačiau negavę viršininko sutikimo tikrai negalite leisti įmonėje nedirbančiam žmogui naudotis savo darbo kompiuteriu – nei sėdėti prie jo biure, nei virtualiai.“

5. Neįrašinėkite asmeninių duomenų

Kad ir kaip patogu atrodytų naudotis darbalaukyje esančiu aplanku, kuriame galėtumėte saugoti vaikų nuotraukas, įvairiausias sąskaitas ir kitokius asmeninius dokumentus, nevalia pamiršti, kad darbo kompiuteris nėra jūsų nuosavybė – jis priklauso įmonei.

„Kartą, užsidarius vienai įmonei, buvę jos darbuotojai staiga sunerimo dėl darbo kompiuteriuose išsaugotų asmeninių duomenų likimo, – prisimena J. Rejeski. – Kai tenka uždaryti įmonę, saugus asmeninių duomenų pašalinimas iš kompiuterių tikrai nėra ta užduotis, kurios pirmiausia imasi įmonės vadovai. Kas tokiu atveju nutiks su kompiuteriais ir juose išsaugotais asmeniniais duomenimis, pasakyti neįmanoma.“ Svarbu ir tai, kad jei kartais tektų palikti įmonę, vargu ar turėtumėte laiko pašalinti iš darbo kompiuterio visus asmeninių duomenų aplankus, todėl visada geriau turėti atmintuką ir visą asmeninį turinį saugoti jame.

6. Neužsiiminėkite pašaline veikla darbo metu

Pasitaiko, kad kartais sutinkame padirbėti papildomai, nes darbas atrodo įdomus arba todėl, kad trūksta pajamų, tačiau sėdint prie darbo kompiuterio to geriau nedaryti. Jūsų darbdavys turi teisę peržiūrėti arba pašalinti visą į darbo kompiuterį įrašytą turinį, todėl naudojant įmonės įrenginį pašaline veikla arba papildomais darbais geriau neužsiiminėti. Nors jums atrodo, kad nieko neleistino taip elgdamiesi nedarote, viršininkas arba personalo skyriaus vadovas gali manyti kitaip.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią

„Google“ žemėlapiai yra puiki programėlė ir svetainė, nes programėlė ne tik nurodo, kaip greitai ir saugiai nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir parodo, kur pavalgyti nuvykus į tašką B. Vienas dalykas, kurio „Google“ jums nepasakys, yra tai, kad „Google Maps“ yra vertinga ir nusikaltėliams.

2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama