Su savo išmaniuoju „Android“ telefonu galite atlikti įvairiausias, net ir sudėtingas užduotis, svarbu tinkamai išnaudoti visas jo galimybes. Pradedant įvairiomis programėlėmis ir baigiant LED indikatoriaus pranešimais, valdymu gestais bei unikaliomis ikonomis. Atrinkome jums 7 svarbius ir naudingus dalykus, apie kurios turėtų pasvarstyti kiekvienas „Android“ naudotojas
Pranešimų prioritetai
„Android 8.0 Oreo“ sistemoje ženkliai padidėjo galimybės nusistatyti pranešimų prioritetus. Kiekvienoje programėlėje galite rasti nustatymus, leidžiančius pasirinkti ar norite matyti virš programėlės ikonos matyti taškelių atvaizdą, pranešantį apie naują įvykį. Taip pat yra ir kitų individualių pasirinkimų, kurie suteikia galimybę sustyguoti savo programėlių pranešimus ir pirmiausiai matyti tik jums aktualiausią informaciją. Tai ypač pravartu tiems vartotojams, kurie savo įrenginyje turi itin daug programėlių.
- Paspauskite ir palaikykite programėlės, kurios nustatymus norite keisti, ikoną – tokiu būdu pasieksite valdymo meniu.
- Pasirinkite pranešimų nustatymus pagal savo individualius poreikius.
„Wi-Fi“ patobulinimai
Ar žinojote, jog naudodami „Google Chrome“ interneto naršyklę galite sutaupyti laiko ir pinigų? Pakeitę vos keletą nustatymų, mobiliųjų duomenų sunaudojimą galite sumažinti net 30 procentų.
- Atidarykite „Chrome“ naršyklę, naviguokite į „Settings“ meniu, tuomet pasirinkite „Data Saver“ bei įgalinkite šią funkciją.
Taip pat, ar žinojote, jog galite pasirinkti, kad telefonas visuomet būtų prisijungęs prie belaidžio interneto ryšio? Net ir tuomet, kai nesinaudojate telefonu ir jis yra miego režime.
- Eikite į nustatymų meniu „Settings“, tuomet „Wi-Fi“ ir „Advanced“;
- Atsidariusiame lange pasirinkite „Keep Wi-Fi on during sleep“ opciją;
- Pažymėkite pasirinkimą „Always“.
Tokiu būdu ne tik galėsite tęsti parsisiuntimus kuomet telefono ekranas yra išjungtas, tačiau prailginsite baterijos darbo laiką, kadangi kas kart atrakinus ekraną nebereikės vis iš naujo jungtis prie tinklo.
Baterijos optimizavimas
Nesvarbu kokį „Android“ įrenginį naudojate, visada galima surasti būdų kaip prailginti baterijos tarnavimo laiką. Visų pirma, rekomenduotina išjungti „Ambient display“ bei „Adaptive brightness“ funkcijas. Šios funkcijos automatiškai reguliuoja ekrano apšvietimo stiprumą pagal tai, kokią informaciją apie aplinkos šviesą gauna iš jutiklių. Deja, tačiau šie jutikliai nėra tokie tikslūs kaip žmogaus akis, todėl daug praktiškiau apšvietimo ryškumą reguliuoti rankiniu būdu. Ekrano apšvietimas yra vienas iš daugiausiai energijos naudojančių niuansų, todėl visuomet nusistatykite patį silpniausią tam tikroje aplinkoje pakankamą apšvietimą.
Be to, kiekviena „Android“ versija turi kokį nors baterijos energijos taupymo režimą. Nors kiekvienoje operacinės sistemos versijoje ši funkcija skiriasi, tikrai verta ją panagrinėti giliau ir išsiaiškinti kaip ji veikia bei kokios naudos gali jums suteikti. Pavyzdžiui, „Sony Stamina“ režimas praktiškai nedaro įtakos įrenginio veikimui, todėl galite (patartina) būti jį įjungę nuolatos.
Numatytoji „Android“ baterijos taupymo funkcija daro tiesioginę įtaką telefono resursų naudojimui bei programėlių funkcionalumui, todėl šis režimas turėtų būti naudojamas tik tuomet, kai jo iš tiesų reikia. Kaip kitą pavyzdį galime paminėti „HTC Power Save“ funkciją, kuri turi keletą nustatymų, kuomet šis režimas yra automatiškai įjungiamas arba išjungiamas, todėl funkcija tampa daug lankstesne ir plačiau pritaikoma nei kituose įrenginiuose.
Sužinoti apie savo įrenginio baterijos taupymo variantus galite pasiekę nustatymų meniu „Settings“ ir pasirinkę opciją „battery“, „power“ ar pan.
Parinkite leidimus kiekvienai programėlei atskirai
Ši funkcija galima jau nuo „Android Marshmallow“ versijos. Turėdami teisę nustatinėti leidimus kiekvienai programėlei galite pasirinkti, kuri iš jūsų naudojamų aplikacijų turės teisę naudotis tam tikrais jūsų duomenis ar telefono komponentais (vaizdo kamera, mikrofonu ir t. t.).
Įgalinkite „Google Assistant“ pasiklausymą
Jūs tikriausiai jau žinote, kas yra „Google Assistant“, tačiau toli gražu ne kiekvienas Android telefono savininkas naudojasi šia funkcija. „Google Assistant“ leidžia gauti ar perduoti informaciją kur kas greičiau, duoti komandas programėlėms, pasižymėti užrašus, nustatyti priminimus ir dar daug pravarčių dalykų.
Pavyzdžiui, norite pamiegoti pietų miego, tačiau jau esate apsnūdęs ir vos galite pramerkti akis. Tam, kad nustatytumėte žadintuvą, jums nebereikės atrakinti telefono ir žiūrėti į jo ekraną – pakaks žodžiu paprašyti programėlės, jog pažadintų jus už poros valandų.
Be to, „Google Assistant“ veikia net kai naudojatės telefono meniu ar programėlėmis. Viskas ką jums reikia padaryti, tai įgalinti programėlę per nustatymus: „Google Settings“ > „Search“ > „Voice“ > „OK Google detection“ bei pasirinkti „Always on“ opciją.
Įjunkite telefono suradimo galimybę
Keista, tačiau „Find My Device“ funkcija nėra įjungta visuose telefonuose, kai šie atkeliauja iš prekybos vietų į vartotojų rankas. Ši funkcija leidžia matyti tikslią telefono vietą realiu laiku – tai ypač pravartu kai telefonas yra pamestas ar pavogtas. Yra ir kitų gerų ypatybių – naudojant šią funkciją galima per atstumą įjungti telefono skambėjimą, užrakinti telefoną ar net ištrinti visus telefone esančius duomenis.
Nors tai ir nėra labai įdomus ar džiaugsmą keliantis procesas, tačiau būtinas užtikrinant saugumą. Tam, kad įjungtumėte šią galimybę, naviguokite į saugumo meniu („Security“), suraskite „Device Administrators“ papunktį ir įgalinkite „Find My Device“ pasirinkimą.
Taupykite laiką su NFC
Labai daug žmonių nežino kas yra NFC, kaip tai veikia ir kuo gali būti naudinga. Tiesa tokia, kad NFC funkcija yra tiesiog nuostabi – vienu prisilietimu galima prijungti belaides ausines prie telefono, perkelti visus duomenis iš seno telefono į naują ar net išsiųsti iš anksto nustatytą trumpąją žinutę.
Vienas šios funkcijos entuziastas netgi įsisiuvo NFC čipą į savo odą, tad jam daugiau niekada neteks atrakinėti telefono. Žinoma, tokių drastiškų veiksmų imtis nebūtina, tačiau protingai panaudoti NFC taupant savo paties laiką tikrai pravartu.