Mūsų kompiuterius iš interneto puola virusai, atakuoja virusinės reklamos ir kiti kenkėjai. Norėdami apsisaugoti mums reikalinga antivirusinė programa. Tačiau norint gauti pilną apsaugos paketą už antivirusinę reikia mokėti, o šios kainuoja neįtin pigiai. Gera šio reikalo pusė ta, kad populiariausios antivirusinės programos vartotojams siūlo bazinį, nemokamą paketą.
Šiame straipsnyje palyginsime tuos nemokamus paketus, kuriuos siūlo antivirusinės programos. Tuo tikslu kompiuterių serviso vyr. inžinierius Deividas Rasickas pateikė keletą svarbių įžvalgų į ką atkreipti dėmesį.
Žinoma nemokama antivirusinė nėra naujovė, tačiau yra nemažas jų pasirinkimas. Mes išbandėme keturias nemokamas antivirusines. Taigi, kuri geriausia?
Operacinė sistema „Windows10“ jau turi įdiegtą antivirusinę programą „Windows Defender“ dar kitaip žinoma kaip „Windows Security Essentials“.
Čia mes palyginsime „Windows Defender“ su trimis konkurentais „AVG Free Antivirus 2015“, „Avast AVG Free Antivirus 2015“ ir „Avira AVG Free Antivirus 2015“.
Pagal kokius kriterijus vertinome antivirusines: Virusų šalinimas, apsauga nuo šnipinėjimo, apsauga nuo internetinių šiukšlių, apsaugos skydo funkcija, papildomos apsaugos.
Daugumai iškyla klausimas ar nemokamos antivirusiės programos blogesnės? Dažniausiai antivirsinių programų kūrėjams per brangu eikvoti savo lėšas, laiką, programų ir virusų duomenų bazių atnaujinimui. Be abejo mokamos antivirusinės sureaguoja greičiau į naujus virusus negu nemokamos, bet būna tokių atveju, kad jos nespėja aptikti naujo viruso. O to priežastis neatnaujinta virusų duomenų bazė. Todėl iš esmės jei savo kompiuteryje nevaldote branduolinio ginklo ar svarbios pasaulinės akcijų biržos, tikėtina, kad nemokamos versijos pakaks.
Taigi dabar peržvelkime nemokamų antivirusinių programų testo rezultatus žemiau esančiame vaizdo įraše: