Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 16 d. 16:31
Testas ar įspėjimas? „Google“ tikrina, kokį poveikį turės ES naujienų pašalinimas iš paieškos
Lapkričio 16 d. 13:53
Ateities tendencijos: kaip skaitmeniškumas keičia meno suvokimą?
Lapkričio 16 d. 10:11
Kokybės dienos proga VDU vyko diskusija apie dirbtinį intelektą ir inovatyviausiųjų apdovanojimai
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 galimybės, kaip sužinoti ką veikia kompiuteris ir jo aktyvios programos

Publikuota: 2015-01-12 10:35
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Galbūt esate vienas iš tų asmenų, kurie reiškia nuolatinį nepasitenkinimą „Microsoft“ korporacijos kuriama „Windows“ operacine sistema ir jos funkcijomis, tačiau vis tiek ja naudojatės? O galbūt jums tiesiog neužtenka pagal nutylėjimą integruotos programinės įrangos funkcinių galimybių dirbant su šia platforma? Kad ir su kokiais nepatogumais susiduriate, svarbiausia yra žinoti, kad juos pašalinti visuomet yra įmanoma.

Kiekvieną iš šių nepatogumų galima eliminuoti panaudojant trečiųjų šalių programinius įrankius, kurie gali tapti pilnaverčiu pakaitalu pagal nutylėjimą įdiegtoms programoms. Vis dėlto esant poreikiui jos gali pasitarnauti ir kaip papildomas lygiagretus programinis paketas, kuris naudojamas prireikus, pavyzdžiui, didesnio funkcionalumo.

5 galimybės, kaip sužinoti ką veikia kompiuteris ir jo aktyvios programos

Būtent šį kartą norime jus supažindinti su penkiomis bene geriausiomis rinkoje esančiomis trečiųjų šalių užduočių tvarkyklėmis (angl. task manager), kurias galėsite naudoti kaip alternatyvą pagal nutylėjimą įdiegtai užduočių tvarkyklei „Windows“ operacinėje sistemoje.

„Process Explorer“

„Process Explorer“ – tai viena populiariausių alternatyvų klasikinei „Windows“ operacinės sistemos užduočių tvarkyklei. Bene pagrindinė to priežastis yra tai, kad „Process Explorer“ pasižymį kur kas didesne funkcijų gausa, grupuoja veikiančius procesus su paleistomis programinėmis įrangomis ir visa tai pateikia naudojant įprastas piktogramas. Be to, ši užduočių tvarkyklė taip pat leidžia peržiūrėti procesus pagal atvertus langus bei pateikia kur kas detalesnę išklotinę apie atitinkamo proceso ar programinės įrangos naudojamus resursus.

Ši užduočių tvarkyklė yra nemokama ir gali būti naudojama bet kurioje „Windows“ operacinėje sistemoje pradedant „XP“. Be to, „Process Explorer“ nereikalauja įdiegimo, todėl esant poreikiui gali būti greitai paleista iš bet kokios laikmenos bet kuriame kompiuteryje su „Windows“ platforma.

„Process Hacker“

„Process Hacker“ – tai labai panašų funkcijų pasirinkimą bei vartotojo sąsają turinti užduočių tvarkyklė kaip ir prieš tai aptartoji „Process Explorer“. Būtent dėl tos priežasties pasirinkimą naudoti „Process Hacker“ ar „Process Explorer“ dažniausiai lemia nedideli vartotojo sąsajos kosmetiniai skirtumai, kurie garantuoja šiek tiek kitokią prieigą prie tų pačių funkcijų.

Bene esminis „Process Hacker“ užduočių tvarkyklės privalumas prieš „Process Explorer“ yra tai, kad ši programinė įranga yra atviro kodo, todėl kiekvienas norintis nesunkiai gali prisidėti prie jos kūrimo. Be to, „Process Hacker“ turi ne tik „portable“, bet ir įprastinio įdiegimo reikalaujančią programinės įrangos versiją, todėl yra labiau tinkama naudoti kaip pilnavertė alternatyva klasikinei „Windows“ užduočių tvarkyklei.

„System Explorer“

„System Explorer“ esminis skiriamasis bruožas – didelis funkcionalumas, tačiau pastebimai supaprastinta vartotojo sąsają, kuri yra priimtina tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems vartotojams. Būtent šioje užduočių tvarkyklėje pagrindinės ir dažniausiai naudojamos funkcijos yra matomos pagrindiniame programos lange, tačiau labiau pažengę vartotojai papildomame meniu taip pat ras viską kuo pasižymi ir anksčiau aptartos „Process Hacker“ ar „Process Explorer“ programos.

Be to, „System Explorer“ turi ir vieną pastebimą pranašumą. Jis susijęs su nuolatos atnaujinama duomenų baze, kurioje kaupiama informacija apie įtartinus arba saugumo pavojų kompiuteriui keliančius procesus bei programines įrangas. Taigi ši funkcija užduočių tvarkyklėje pastebėjus įtartiną veikiantį procesą ar programinę įrangą, leidžia tiesiog vienu klavišo paspaudimu įsitikinti ar tai nekelia grėsmės jūsų kompiuteriui.

„System Explorer“ taip pat turi tiek „portable“ tipo, tiek įprastinio įdiegimo reikalaujančią programinės įrangos versiją ir gali būti naudojama bet kurioje „Windows“ operacinėje sistemoje pradedant „XP“.

„Process Lasso“

„Process Lasso“ – tai daugiau nei įprasta užduočių tvarkyklė, kadangi ši programinė įranga gali būti naudojama ir kaip užduočių optimizavimo bei automatizavimo įrankis, o tai leidžia garantuoti sklandesnį „Windows“ operacinės sistemos darbą. Pavyzdžiui, viena labiausiai vertinamų „Process Lasso“ funkcijų yra „ProBalance“. Ši funkcija leidžianti optimizuoti ir paskirstyti centrinio procesoriaus resursus atliekant veikiančių sistemos procesų valdymą.

Vis dėlto „Process Lasso“ turi ir daug įrankių, kurie yra nesusiję su optimizavimu ar automatizavimu, o tiesiog skirti realizuoti standartines užduočių tvarkyklės funkcijas. Tačiau norint gauti prieigą prie visų šios funkcionalios programinės įrangos funkcijų teks pakloti 25 JAV dolerius. Be to, „Process Lasso“ neturi „portable“ versijos, todėl būtinai turi būti įdiegta į „Windows“ operacinę sistemą atitinkamame kompiuteryje.

„DBC Taskman“

Galiausiai kad ir kiek alternatyvų beieškotume, dauguma sutinka, kad pasirodžius „Windows 8“ operacinei sistemai pagal nutylėjimą integruota užduočių tvarkyklė taip pat tapo pakankamai funkcionali ir patogi. Vis dėlto kai kurie „Windows“ vartotojai šiuo metu dar išgyvena pereinamą laikotarpį ir skirtis su „Windows 7“ operacine sistema nepajėgia, todėl turi naudotis senąją užduočių tvarkyklės versija.

Šią problemą galima labai greitai išspręsti su „DBC Taskam“ užduočių tvarkykle. Ji siūlo bazinį „Windows 8“ operacinėje sistemoje pradėtos naudoti užduočių tvarkyklės funkcionalumą bei naujas papildomas funkcijas, tačiau yra pritaikyta veikti populiarioje „Windows 7“ operacinėje sistemoje.


Technologijos.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą

Dirbtinis intelektas šiandien – jau neatsiejama kasdienybės dalis ne tik kiekvieno iš mūsų gyvenimuose, bet ir versle. Bet ar kada susimąstėte, kokią kainą mainais už šią pagalbą mokame? O kiek saugūs išlieka mūsų duomenys, kuriuos lengva ranka atiduodame DI įrankiams?

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis. Tačiau ne visi žino, kur ir kaip ši informacija yra naudojama. Ką galite padaryti, kad išsaugotumėte savo privatumą?

Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?

Internautai dažnai susiduria su įvairiausiais sukčiais, o tarp populiarių užklausų rasime ir klausimą, susijusį su įsilaužimu į „Gmail“ elektroninio pašto paskyras ir kaip ją susigrąžinti.

2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
2024-06-25 16:29
Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą
2024-05-28 14:12
Kaip įjungti „Lossless“ garso formatą „Music“ aplikacijoje „Apple TV“
2024-05-17 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
2024-05-09 08:38
Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama