Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip apsaugoti kompiuterių tinklus mažose bendrovėse: 7 žingsniai

Publikuota: 2014-03-19 07:10
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

Kaip apsaugoti kompiuterių tinklus mažose bendrovėse: 7 žingsniaiКai verslininkai nusprendžia pradėti nuosavą verslą, jie pirmiausia galvoja apie produktus arba paslaugas, su kuriomis ateina į rinką. Paprastai tokiu aktyvios veiklos metu neužtenka laiko vienam bendrovės darbo aspektui – jos IT saugumui. Jei labai maža bendrovė rado galimybių spręsti IT saugumo klausimus, greičiausiai ji jau buvo nukentėjusi nuo kibernetinių nusikaltėlių.

Jei dėl incidento informacinio saugumo srityje bendrovė priversta baigti darbą arba neturi galimybės normaliai dirbti vieną ar dvi dienas, prarastas pelnas ir išlaidos veiklai atkurti gali sudaryti dešimtis tūkstančių eurų. „Kaspersky Lab“ specialistai siūlo kelias rekomendacijas organizuoti kompiuterinius tinklus labai mažose bendrovėse, t. y. įmonėse, kuriose dirba mažiau nei 25 darbuotojai.

1 žingsnis. Padarykite inventorizaciją

Ką tik įsikūrusios mažos bendrovės paprastai neturi savų IT specialistų ir jų IT infrastruktūra nėra tokia sudėtinga, kad būtų sunku ją valdyti. Sudarykite paprastą sąrašą „Excel“ formatu: jame išvardykite visus bendrovėje naudojamus asmeninius kompiuterius ir darbo stoteles, taip pat serverius ir maršrutizatorius. Į sąrašą taip pat reikėtų įtraukti visus verslui svarbius kiekviename kompiuteryje naudojamus priedus.

2 žingsnis. Sudarykite prioritetus

Sudarytą aparatinių ir programinių priemonių sąrašą papildykite duomenimis, kokios užduotys atliekamos kiekvienu kompiuteriu ir kaip jūsų verslo veikla priklauso nuo kiekvienos jų. Suskirstykite aparatines organizacijos priemones pagal kategorijas: į 1-ą kategoriją įtraukite bendrovei svarbiausias užduotis, į 2 ir 3-ią – mažiau svarbias. Šio žingsnio tikslas – išsiaiškinti, kokių kompiuterių ir programų darbas būtinas sėkmingai jūsų bendrovės veiklai, o vėliau skirti dėmesį papildymams ir pakeitimams. Jei keliamas biudžeto klausimas, 1-os kategorijos kompiuteriai turi sulaukti prioritetinio finansavimo.

3 žingsnis. Užtikrinkite perimetro apsaugą

Tai pagrindinė apsaugos priemonė, kuri privalo būti įgyvendinta: būtinai sumontuokite veiksmingą ugniasienę. Ji apsaugos korporatyvinį tinklą nuo kenkėjiško internetinio srauto ir neleis apgavikams nutekinti duomenų už šio tinklo ribų.

4 žingsnis. Apsaugokite duomenis failų serveryje

Jei bendrovėje keli darbuotojai kartu dirba su dokumentais, prasminga įdiegti failų serverį – specializuotą kompiuterį, pavyzdžiui, valdomą operacinės sistemos „Windows Small Business Server 2011“. Arba tiesiog kompiuterį, skirtą tik duomenims saugoti. Failai bus vienoje vietoje, ir prieigą turės visi darbuotojai, kuriems jų prireiks. Tokiame serveryje sukurkite automatinio kasdienio rezervinio kopijavimo užduotį. Jei tam nepagailėsite laiko, sukurtos rezervinės kopijos gali išgelbėti jūsų verslą IT infrastruktūros incidentų atveju.

5 žingsnis. Apsaugokite asmeninius kompiuterius

Kiekvieną dieną darbuotojų naudojami kompiuteriai akivaizdžiai sudaro verslo veiklos pagrindą, ir bendrovės savininkams būtina skirti lėšų jų apsaugai. Šiuolaikinės kenkėjiškos programos gali keistis per kelias valandas ir įveikti paprastų antivirusinių skenerių kliūtis. Todėl bendrovėms verta rinktis pilno funkcionalumo apsaugos sprendimą, užtikrinantį kelis saugumo lygius. Darbuotojų kompiuteriuose taip pat verta įdiegti slaptažodžių valdymo programą, kuri juos saugo užšifruotoje saugykloje ir automatiškai perkelia į reikiamus laukus. Tai daug geriau nei variantas, kai darbuotojai korporatyvinių resursų slaptažodžius saugo surašę ant lapelių ir priklijavę prie ekrano.

6 žingsnis. …taip pat „Mac“ ir „Android“ valdomus kompiuterius bei įrenginius

Svarbu, kad bendrovės IT saugumo strategijoje būtų numatyta ne „Windows“ valdomų kompiuterių darbo apsauga. Pavyzdžiui, jei užduotims atlikti grafinį dizainą bendrovė naudoja „Mac“ kompiuterį, jis kaip ir kiti įrenginiai, turi būti apsaugotas ugniasiene. Be to, verta įdiegti apsaugos programą pačiame „Mac“ kompiuteryje. Jei darbuotojai planuoja gauti prieigą prie korporatyvinių dokumentų iš savo išmaniųjų telefonų arba perkelti dokumentus į savo planšetes, mobiliuosiuose įrenginiuose turi būti įdiegta apsauga nuo kenkėjiškų programų ir duomenų vagystės. Tokiu atveju, jei telefonas bus pamestas arba pavogtas, darbuotojas galės nuotoliniu būdu iš jo ištrinti korporatyvinius duomenis.

7 žingsnis. Surenkite centralizuotą valdymą

Kai pagrindinė korporatyvinio tinklo perimetro, failų serverio ir vartotojų kompiuterio apsauga įdiegta, kaip bendrovės savininkui žinoti apie IT saugumo situaciją bendrovėje? Optimalu, jei apsaugą užtikrina vieningas sprendimas, saugantis visus bendrovės kompiuterinės infrastruktūros elementus ir suteikiantis galimybę savininkams viename ekrane stebėti apsaugos būklę ir informaciją apie kiekvieno kompiuterio licencijas.

Pavyzdžiui, bendrovės savininkai gali užblokuoti darbuotojų prieigą iš bendrovės kompiuterių į socialinius tinklus tik keliais pelės paspaudimais – nereikia būti diplomuotu IT specialistu. Jei iš karto pasirūpinsite aprašytų pagrindinių elementų saugumu, vėliau, jūsų verslui augant, Jums nereikės švaistyti lėšų, pastangų ir laiko apsaugos plėtrai. Būsite ramūs, kad Jūsų viso gyvenimo darbas ir klientų duomenys patikimai apsaugoti, o Jūs galite susitelkti tik į tai, dėl ko ir ėmėtės verslo.


Balsas.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią

„Google“ žemėlapiai yra puiki programėlė ir svetainė, nes programėlė ne tik nurodo, kaip greitai ir saugiai nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir parodo, kur pavalgyti nuvykus į tašką B. Vienas dalykas, kurio „Google“ jums nepasakys, yra tai, kad „Google Maps“ yra vertinga ir nusikaltėliams.

2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama