Pastaruoju metu programišiai siautėja – buvo nulaužti tokie projektai kaip „Facebook“, „Evernote“ ar „Dropbox“. Taigi, duomenų saugumo internete tema šiuo metu visiems yra itin aktuali. Šiame straipsnyje aptarsime kokių saugumo priemonių reikia imtis, norint apsaugoti savo duomenis, esančius debesyse.
Padės sudėtingi slaptažodžiai
Žmonės dažnai renkasi siaubingai paprastus slaptažodžius. Šią tendenciją patvirtina kiekvienais metais atliekamos apklausos. Naudojant pernelyg paprastus slaptažodžius, jūsų paskyrą gali bet kada nulaužti. Juk pasitaiko atvejų, kad žmonės neturėdami ką veikti nusprendžia paspėlioti paskyrų slaptažodžius. Ir jeigu netyčia kažkas atspės jūsų paskyros slaptažodį, galite sulaukti netikėtų nemalonumų – galbūt pradings visa jūsų informacija, arba atvirkščiai – jūsų konfidencialios nuotraukos ar kita informacija gali pasklisti po visą internetą.
Kas yra sudėtingas slaptažodis? Visų pirma, jį turi sudaryti bent 8 simboliai. Ir tie simboliai nebūtinai turi būti kažkoks raidžių ir skaičių mišinys, pavyzdžiui, pakanka prisiminti savo mėgstamiausio dainininko pavardę ir nemėgstamiausio sportininko vardą ir pridėti vieną ar du skaičius. Tokiu atveju jūsų slaptažodžio neatspėtų niekas. Tiesa, tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, todėl galima sugalvoti savų kombinacijų.
Norint patikrinti savo slaptažodžio sudėtingumą, tai galite pasidaryti tam skirtoje svetainėje.
Įjunkite dviejų žingsnių prisijungimą
Nemažai debesų kompiuterijos paslaugų teikėjų (pavyzdžiui, „Google Drive“, „Dropbox“) leidžia žmonėms naudoti dviejų žingsnių prisijungimą.
Kaip tai veikia? Jūs jungiatės prie savo paskyros ir iš pradžių (kaip ir įprasta) jūs įvedate savo vartotojo vardą ir slaptažodį. O tada jums į telefoną (kitą el. paštą ar dar kur nors kitur, priklauso nuo paslaugos teikėjo) išsiunčiamas kodas, kurį jūs privalote suvesti jungdamiesi prie savo paskyros.
Kuo toks prisijungimo būdas naudingas? Net jeigu kažkas sužinos jūsų slaptažodį (programišiai, jūsų draugai, galbūt kažkas kitas), norint prisijungti prie jūsų paskyros žmogaus reikalaus kodo, kurio jis be jūsų telefono gauti negalės.
Beje, apie 2 žingsnių prisijungimą „Facebook“ ir „Google“ jau pasakojo mano kolega Tomas.
Atsarginės kopijos
Atsarginės kopijos visada jus išgelbės, jeigu visgi kažkas sugebės nulaužti jūsų paskyrą ir ištrinti visus ten esančius duomenis. Dažniausiai taip nutinka, kai pavagiamas jūsų telefonas ar kompiuteris. Tačiau atsarginės duomenų kopijos leis atstatyti prarastus duomenis. Norint sukurti atsarginę duomenų, esančių debesyse, kopiją rekomenduoju „CloudHQ“ paslaugas.
Naudojantis šiais patarimais (ir nedarant tokių klaidų kaip įjungtos paskyros palikimas viešame kompiuteryje) jūsų duomenys yra saugūs, o svarbiausia – visa tai atlikti nėra sudėtinga. Juk visą tai padaryti užtrunka keliolika minučių, o nesaugi paskyra gali jums kainuoti šimtus valandų ir daug pinigų.