Elektronika.lt
 2025 m. sausio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 13 d. 08:17
Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku
Sausio 12 d. 13:40
2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?
Sausio 11 d. 13:28
Dopaminas ir mūsų kasdienybė: kaip socialiniai tinklai „apdovanoja“ smegenis?
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Apsaugokite savo duomenis debesyje

Publikuota: 2012-08-20 10:10
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Apsaugokite savo duomenis debesyjePopuliarėjant debesų paslaugoms, vis daugiau žmonių renkasi saugoti duomenis būtent ten. Keletas patarimų padėsiančių apsaugoti savo duomenis. Gal girdėjote, o gal ir ne, tačiau visai nesenai vienas iš žurnalo „Wired“ redaktorių buvo akimirksniu perkeltas į dvidešimtojo amžiaus pradžią, mat prarado visus savo duomenis ir prisijungimus prie socialinių tinklų, el. pašto.

Žurnalo, populiarinančio technologijas ir mokslinius atradimus redaktorius Matas Honanas žaidė su savo dukra, kai netyčia pastebėjo, kad jo „iPhone“ pradėjo elgtis keistai. Tiesą sakant telefonas persikrovė ir paprašė iš naujo užregistruojamas. Galvodamas, kad tai klaida – jis nekreipė dėmesio ir bendravo su vaiku toliau.

Vėliau jis pastebėjo, kad ir jo „iPad“ bei asmeninis kompiuteris kažkodėl paprašė užregistruojamas ir sukonfigūruojamas iš naujo.

Pabandęs tą padaryti M. Honanas nustėro – visi jo duomenys ištrinti, o slaptažodžiai pakeisti. Jis negalėjo prisijungti prie savo el. pašto ir socialinių tinklų, o taip pat ir prie „iCloud“, „Google“ bei „Amazon“ debesų sistemų, kur laikė atsargines duomenų kopijas.

Pasirodo programišius ar jų grupė apsimetė pačių M. Honanu ir paskambinę į „Amazon“ pagalbą tiesiogine to žodžio prasme išverkė ir išprašė slaptažodžio. Gavę slaptažodį jie suprato, kad M. Honanas beveik visur naudojo tą patį, tad sėkmingai prisijungė ir prie el. pašto, socialinių tinklų bei debesų tarnybų. Saugumo sumetimais, kaip ir dauguma šiuolaikinių įrenginių, „Apple“ telefonai ir kompiuteriai gali būti ištrinti per atstumą, kad apsaugoti jūsų duomenis, jei jūsų įrenginys būtų pavogtas. Šiuo atveju tai suveikė visiškai priešingai – gavę komandą įrenginiai išsitrynė, palikdami teisėtą šeimininką be jam priklausančių fotografijų, dokumentų, muzikos, filmų ir kitų duomenų.

Teisybės dėlei turime parašyti, kad po daugybės pastangų ir sugaišto laiko, M. Honanui pavyko atstatyti duomenis. Bet juk jūs nenorėtumėte atsidurti jo vietoje?

Taigi, keletas patarimų.

Pirmasis – nenaudokite tokių pačių slaptažodžių visur. O naudojami slaptažodžiai turi būti sudėtingi. Žinoma, jei galite įsiminti kelis skirtingus AsafKLGbkd!@#!$#!$ tai jums labai pasisekė, tačiau viską galima padaryti ir gerokai paprasčiau.

Slaptažodis mama_kepa_blynus_vaikams bus tiek pat sunkiai atspėjamas ir nulaužiamas kaip ir anksčiau minėtas, o įsiminti jį gerokai lengviau. Sujunkite keletą paprastų žodžių į vieną visumą ir turėsite puikų slaptažodį.

Taip pat, registruodamiesi viename ar kitame tinklalapyje, nepateikite visiems žinomus ar lengvai randamus atsakymus į saugumo klausimus. Jei klausiama kokia Jūsų motinos mergautinės pavardė, atsakime saugiau bus įrašyti šuns vardą.

Antrasis patarimas – šifruokite. Visos modernios šiuolaikinės operacinės sistemos leidžia turimus failus šifruoti. Jei duomenis užšifruosite, nebebus baisu įrenginį pametus, mat jį radęs ar neteisėtai gavęs asmuo duomenų peržiūrėti nesugebės.

Įjungus šifravimą, galėsite išjungti nuotolinį duomenų ištrynimą. Beje, šifravimas šiais laikais tiek pažengęs, kad net JAV teisėsaugai nepavyko nulaužti kaltinamojo „iPhone“ telefono nesenai nuskambėjusioje istorijoje. Jei jūs ne studentas ir ne verslininkas, o kompiuterio iš namų niekur nesinešate, prisiminkite, kad dažniausiai duomenys iš kompiuterių pavogiami įsilaužiant fiziškai, t. y. kažkas išspirs duris ir pasiims jūsų PC. Tad ir namų vartotojai turi kompiuterius šifruoti.

Trečiasis itin svarbus dalykas – dvigubos autentifikacijos naudojimas jei tai įmanoma. Jūs ją naudojate prisijungdami prie internetinės bankininkystės. Tačiau tą patį galima padaryti ir su populiariausias tinklalapiais ar pašto sistemomis. Daugelis lietuvių naudojasi „Gmail“ pašto tarnyba. Nustatymuose lengvai rasite kaip įsijungti papildomą patikrinimą SMS žinute. Kiekvieną kartą kai jungsitės jums reikės įvesti ne tik slaptažodį bet ir skaičių kombinaciją gautą SMS žinute. Savo kompiuteryje žinoma galite nustatyti, kad to būtų reikalaujama tik kas 30 dienų.

Galop – kompiuteryje turėkite naujausią programinę įrangą, taip pat ir antivirusinę programą, jei naudojate „Windows“. Jei turite „OS X“ ar kokią nors „Linux“ distribuciją kiekvieną kartą kai sistema prašo įvesti administratoriaus slaptažodį pagalvokite ar tikrai atlikote veiksmą, kuriam to slaptažodžio reikia.

Neatidarinėkite iš nežinomų asmenų gautų failų, kad ir kaip viliojančiai jų pavadinimai beskambėtų. Reguliariai darykite duomenų atsargines kopijas. Ir nepamirškite, kad programišiai norintys jūsų kreditinės kortelės numerio ar privačių duomenų tūno ne kažkur Afrikoje, o visai greta jūsų. Ir kad tokios istorijos nutinka ne tik kvailiems amerikonams ar „Apple“ fanatikams, bet ir visiems kitiems, tik apie juos dažniausiai laikraščiai nerašo.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?

„Bleeping Computer“ duomenimis, daugiau nei 2,6 milijono vartotojų neseniai tapo kenksmingų „Chrome“ įskiepių aukomis. Pastarosiomis savaitėmis paaiškėjo, kad dešimtys naršyklės priedų tyliai vogė žmonių duomenis, perimdavo socialinių tinklų paskyras ir net manipuliavo reklaminėmis kampanijomis.

Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

2024-11-28 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama