Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip elgtis socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“, kad netektų nudegti

Publikuota: 2011-06-27 16:14
Tematika: Programinė įranga
Autorius: el. paštas Gediminas Gasiulis
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Socialiniams tinklams užkariaujant internetą, vis dažniau pasigirsta istorijų apie jų sukeltas problemas. Dauguma atvejų dėl to kalti patys žmonės ir jų neatsakingas elgesys virtualioje erdvėje. Tad šįkart trumpai apžvelgsime, kaip nederėtų elgtis tokiose svetainėse, kaip „Facebook“ ir „Twitter“.

Kaip ir gyvenime, naršant internete svarbiausia vadovautis sveiku protu. Aišku, neklystančių nėra, todėl svarbiausia – mokytis iš savo (ar kitų žmonių) klaidų ir jų nekartoti.

Kaip elgtis socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“, kad netektų nudegti

Internetas ir socialiniai tinklai yra vieša erdvė, panašiai kaip gatvė, kavinė ar autobusų stotelė. Taigi pagrindinis patarimas – nedarykite to, ko nedarytumėte viešai. Ar tikrai norėtumėte tapti draugais su nepažįstamuoju? Ar garsiai paskelbtumėte, ką veikiate ar planuojate, ką galvojate? Ar išduotumėte paslaptį būriui nepažįstamųjų? Ar rodytumėte jiems nuotraukas, vaizdo įrašus iš vakarėlių ar kelionių?

Naršydami internete žmonės retai apie tai susimąsto. O reikėtų.

Tad kaip nederėtų elgtis „Facebook“, „Twitter“ ir kituose socialiniuose tinkluose, kad nenudegtum?

Nedraugauti su nepažįstamaisiais

Vos pradėjus kurtis pažinčių svetainėms ir socialiniams tinklams, jų vartotojai suskubo ieškotis (tikrų ar menamų) draugų. Kartais tai tapdavo kone lenktynėmis – kas turi daugiau draugų, tas „kietesnis“.

Tačiau prieš pakviečiant naują draugą ar patvirtinant kvietimą draugauti, vertėtų susimąstyti. Ar tikrai norite, kad nepažįstami žmonės žinotų, kur jūs gyvenate, ką veikiate tam tikru metu, naršytų po jūsų nuotraukas ir panašiai?

Ne visos socialinių tinklų anketos yra tikros. Čia, kaip ir ant žemės, taip pat yra piktavalių. Taigi tariamas draugas socialiniame tinkle vieną dieną gali rašyti gražias žinutes, o kitą – apšvarinti butą ar panaudoti jūsų asmeninę informaciją saviems tikslams (apsimesti tavimi, įkelti nuotraukas į pornografijos svetainę ir t.t.).

Virtuali draugystė gali pakenkti ir asmeniniam gyvenimui. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos Leičesterio kalėjimo darbuotojas Nathanas Singhas neteko darbo po to, kai paaiškėjo, jog jo „Facebook“ draugų sąraše yra keli bausmę atliekantys kaliniai.

Jei gali nerašyti, nerašyk

Ši auksinė žurnalistų taisyklė puikiai tinka socialiniams tinklams.

Žmonės neretai užmiršta, kad internete parašyti žodžiai gali pasiekti „ne tas“ ausis. Jau ne vienas neteko darbo dėl to, kad socialiniame tinkle „užvažiavo“ savo darbovietei, viršininkui, klientui ir pan. Internete ypač atsargūs turėtų būti politikai, kadangi jų vieši pasisakymai gali sužlugdyti visą karjerą.

Taip pat būsenos atnaujinimuose nederėtų atskleisti pernelyg daug asmeninės informacijos. Pvz., „Twitter‘yje“ pasigyrę, jog išvykstate savaitgaliui į užmiestį, tarsi pakviečiate namuose apsilankyti vagis. Jei norite pasigirti, jog išvyksite į kelionę, bent jau neatskleiskite tikslaus laiko.

Be to, socialiniuose tinkluose verčiau nerašinėti darbo metu, nebent turite tam leidimą. Ir, žinoma, nesidžiaugti laisvadieniu žiūrint filmus ir valgant ledus, jei pasakėte viršininkui, kad neateisite į darbą, nes susirgote...

Nepasakoti paslapčių

Socialiniuose tinkluose negali kažko pašnibždėti. Jei jau parašėte, vadinasi, surėkėte ir tai žino visi. Taigi paslaptis geriausia pasilaikyti asmeniniams pašnekesiams koridoriuje.

Taip pat patartina viešai nediskutuoti asmeniniais klausimais (pvz., ant „Facebook“ Sienos ar nuotraukų komentaruose). Tai tas pat, kas paskaitos metu šnekėtis su kitame klasės gale esančiu draugu. Taip ne tik galite paviešinti asmeninę informaciją, bet ir trukdote kitiems. Dauguma net nėra matę jūsų kačių ir nenori žinoti, ką šįkart jos pridirbo.

Kitas žmones erzinantis dalykas – informacijos perteklius. Socialiniai tinklai nėra sukurti tam, kad galėtumėte kas 5 minutes pranešinėti apie gražų orą, debesų formas, skraidančius paukščiukus ir kitus menkniekius. Stenkitės rašyti tik tai, kas gali būti įdomu ar svarbu bent dešimtadaliui jūsų draugų.

Be to, „Twitter“ ženklai iki 140-ies ribojami ne be priežasties: žinutės turi būti trumpos, bet aiškios. Tačiau ne per trumpos. Jei įkėlėte nuorodą, geriau parašyti ne „šitas geras“, o užsiminti kiek daugiau, pvz., „juokingas katinas gaudo muses“.

Saugoti savo atvaizdą

Rytą po vakarėlio visada smagu peržiūrėti jo nuotraukas ar vaizdo įrašus. Žinoma, smagiausi tie vaizdai, kuriuose rodomos kvailos veido mimikos ar kitos „linksmybės“. Tokias nuotraukas smagu parodyti draugams ir pasijuokti.

Deja, bet esamas ar potencialus viršininkas gali neturėti tokio gero humoro jausmo. Todėl verčiau šių nuotraukų neskelbti viešai. Pvz., suspauskite į slaptažodžiu apsaugotą katalogą, arba, įkėlę į „Facebook“, suteikite prieigą tik konkretiems draugams, o dar geriau – kiekvienam draugui nusiųskite jas el. paštu ar „Skype“.

Taip pat asmeninių nuotraukų nederėtų siųsti nepažįstamiesiems. Nežinodami, kas iš tiesų sėdi kitame laido gale, niekada negalėsite būti tikri, kur atsidurs jūsų nuotraukos.

Vienas šviežiausių „gyvų įrodymų“ – buvęs JAV Atstovų Rūmų narys Anthony Weineris. Nepadorias savo nuotraukas moterims internete siuntinėjęs vyras buvo priverstas raudonuoti ir viešai atsiprašinėti ne tik rinkėjų, bet ir žmonos. Galiausiai jis atsisakė mandato. Ir sugriovė sau gyvenimą.

Dar keli patarimai

  • Nekopijuokite visų „Twitter“ populiarėjančių raktažodžių. Būsite eilinis „spameris“.
  • Prieš rašydami ar keldami nuotraukas, pagalvokite apie kitus. Jei abejojate, atsiklauskite minimo žmogaus leidimo.
  • Profilis priklauso jums – čia viską galite trinti ir redaguoti. Niekas už jus nepašalins netinkamo komentaro ar žymos.
  • Susitvarkykite privatumo nustatymus. Ribokite mažiau pažįstamų žmonių prieigą prie asmeninės informacijos. Bet neužmirškite, kad patyrę žmonės gali pasiekti ir tai, ką „paslėpėte“.
  • Nepokštaukite įvykdę nusikaltimą. Policininkai moka naršyti internete. Net jei ir juokavote, pokštus gali tekti neigti teisme.
  • Kontroliuokite informaciją apie save internete. Paieškokite „Google“ savo pavardės, paprašykite pašalinti netinkamą informaciją. Įspėkite draugus, ko jie neturėtų skelbti apie jus internete.

Pabaigai siūlome pasižiūrėti Didžiosios Britanijos Gynybos ministerijos sukurtą reklamą, kuria siekiama įspėti vartotojus nebendrauti internetu su nepažįstamais asmenimis ir pagalvoti prieš skelbiant informaciją internete (anglų k.).


15min.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanus Kalėdų senelis: 9 iš 10 vertina DI pagalbą renkantis dovanas

Nuo paprastų idėjų iki personalizuotų rekomendacijų kūrimo dirbtinio intelekto (DI) įrankiai padeda ne tik sutaupyti laiko, bet ir atrasti unikalių sprendimų, kurie anksčiau galėjo likti nepastebėti. Pasaulinio tyrimo duomenimis, didžioji dauguma žmonių vertina DI patarimus, ypač ieškant kalėdinių dovanų.

Gyvenimą socialiniuose tinkluose galėsite pradėti iš naujo: „Instagram“ pasiūlys naują funkciją

Nors visi naudojame tas pačias socialinių tinklų programėles, dėl ten veikiančių algoritmų, jas atvėrę, kiekvienas matome kaip diena ir naktis skirtingą vaizdą. Deja, algoritmų rekomendacijos kartais taip pat gali „šaudyti“ pro šalį, ypač jei laikui bėgant pasikeičia vartotojo interesai. Tad, suvokdama šią problemą, „Instagram“ pristato ilgai lauktą funkciją, kuri gyvenimą socialiniame tinkle leis pradėti nuo švaraus lapo.

Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią

„Google“ žemėlapiai yra puiki programėlė ir svetainė, nes programėlė ne tik nurodo, kaip greitai ir saugiai nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir parodo, kur pavalgyti nuvykus į tašką B. Vienas dalykas, kurio „Google“ jums nepasakys, yra tai, kad „Google Maps“ yra vertinga ir nusikaltėliams.

2024-11-19 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
2024-11-04 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
2024-10-22 17:29
„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar
2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama