Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Trys „Facebook“ nustatymai, kuriuos turi patikrinti kiekvienas vartotojas

Publikuota: 2010-02-01 11:11
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Gruodžio mėnesį „Facebook“ įvedė kelis drąsius, prieštaringas diskusijas sukėlusius pakeitimus, susijusius su vartotojų privatumu bendravimo svetainėje. Kompanija, kuri pačioje pradžioje išskirtinai gynė privatumą („Facebook“ buvo sukurtas kaip koledžo studentų svetainė, į kurią niekas kitas negalėjo įeiti), dabar tikriausiai nori konkuruoti su atviresniais socialiniais tinklais, kaip mikrotinklaraščių rašytojų pamėgtasis „Twitter“.

Tiems iš jūsų, kurie pakeitėte privatumo nustatymus prieš pakeitimus gruodį, nebėra reikalo nerimauti, t.y. jei jūs atnaujinote privatumo nustatymus, kai „Facebook“ to reikalavo. Paskutinį mėnesį prisijungus prie „Facebook“ iššokdavo lentelė, kurioje buvo paaiškinti pakeitimai ir nurodyti rekomenduojami nustatymai.

Trys „Facebook“ nustatymai, kuriuos turi patikrinti kiekvienas vartotojas

Deja, dauguma vartotojų pasirinko nurodytuosius nustatymus, į juos nesigilindami, todėl dabar gali labai nustebti sužinoję, kad patys neapdairiai suteikė „Facebook“ teisę viešai skelbti privačią informaciją, tokią kaip statusas, atnaujinimai, nuotraukos ar nuorodos, rašo „New York Times“.

Norite pakeisti nustatymus? Štai keletas patarimų:

1. Kas gali matyti jūsų informaciją (atnaujintą statusą, nuotraukas, vaizdo medžiagą ir pan.)

Tikriausiai pavojingiausias iš visų „privatumo“ (taip, kabutės vartojamos sarkastiškai) pakeitimų yra statuso atnaujinimo pakeitimas. Nors statuso pakeitimo laukelyje galima pasirinkti, kas gali matyti pakeitimus, naujasis „Facebook“ nustatymas yra „Everyone“ („Visi“). Ir tikrai, pakeistą statusą gali matyti absoliučiai visi.

Jei patvirtinote rekomenduojamus nustatymus, jūs savo noru suteikėte „Facebook“ teisę rodyti jūsų skelbiamą informaciją visiems svetainės lankytojams ar skelbti visose programose. Jei patvirtinote paieškos nustatymus, suteikėte „Facebook“ teisę rodyti jūsų informaciją taip pat ir paieškos sistemose.

Norėdami pakeisti šį nustatymą, kad turėtumėte daugiau privatumo, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Puslapio „Profile“ viršutiniame dešiniajame kampe paspauskite nuorodą „Settings“ ir atsiradusiame sąraše pasirinkite „Privacy Settings“.
  2. Kitame puslapyje atsiradusiame pasirinkimų sąraše spustelkite „Profile Information“.
  3. Raskite nustatymus „Posts by Me“. Tai apima visą jūsų skelbiamą informaciją, įskaitant statuso atnaujinimą, nuorodas, žinutes, nuotraukas ir vaizdo medžiagą.
  4. Pakeiskite šį nustatymą naudodamiesi dešinėje esančioje drop-down lentele. Rekomenduojame rinktis nustatymą „Only Friends“ – kad jūsų skelbiamą informaciją galėtų matyti tik tie žmonės, kuriuos jūs įtraukėte į draugų sąrašą.

2. Kas gali matyti jūsų asmeninę informaciją

„Facebook“ tinklalapyje yra skiltis „Personal info“, bet joje yra tik informacija apie jūsų pomėgius, veiklą ir mėgstamiausius dalykus. Kita, be abejonės, daug privatesnio pobūdžio informacija nėra nurodyta „Personal info“ skiltyje, yra tinklalapio „Privacy settings“ skiltyje. Ta kita informacija yra jūsų gimimo data, jūsų religinės ir politinės pažiūros ir socialinis statusas.

Po praėjusį mėnesį padarytų privatumo taisyklių pakeitimo „Facebook“ nustatė naujus apribojimus šiai informacijai, kurią gali matyti arba kiekvienas („Everyone“) (informaciją apie šeimą arba socialinį statusą, arba kitaip „relationship status“), arba draugų draugai („Friends of Friends“) (informacija apie jūsų gimimo datą, religines ir politines pažiūras). Priklausomai nuo jūsų pasirinkimo, jūs galite, kaip jums atrodo tinkama, atnaujinti informaciją kiekvienoje iš šių kategorijų. Vis dėlto, galime lažintis, jog dauguma vartotojų norėtų, kad tokią informaciją matytų tik jų draugai („only friends“). Tai galite padaryti štai taip:

  1. Puslapio „Profile“ viršutiniame dešiniajame kampe paspauskite nuorodą „Settings“ ir atsiradusiame sąraše pasirinkite „Privacy Settings“.
  2. Iš kitame puslapyje siūlomo sąrašo pasirinkite „Profile Information“.
  3. Sąraše esantis trečias, ketvirtas ir penktas punktas yra tokie: „birthday“, „religious and political views" ir "family and relationship". Apriboti informaciją apie savo gimimo datą tik draugams („Only friends“) yra protingas sprendimas, ypač turint omenyje, kad tokio pobūdžio informacija dažnai pasinaudoja vagys.
  4. Jūs galite jaustis saugus dalindamasis informacija apie savo socialinį statusą ir religines bei politines pažiūras su visiškai nepažįstamais žmonėmis. Vis dėlto atsiminkite, kad esant bet kokiems kitiems nustatymams, išskyrus „Only Friends“, informaciją gali matyti visi. Nors siūlomas variantas draugų draugams („Friends of Friends“) skamba ganėtinai saugiai, tai reiškia, kad bet kuris, kurį jūsų draugai identifikavo kaip savo draugą, t. y., šimtai ar net tūkstančiai žmonių, kurių jūs nepažįstate, gali matyti informaciją. Pakanka vieno mažiau išrankaus draugo tinkle, kad šią informaciją galėtų sužinoti abejotinos reputacijos asmuo.

3. Kas rodoma „Google“. Neleiskite naudoti jūsų duomenų paieškos mechanizmuose (Search Engines)

Atsidarius „Facebook“ svetainėje puslapį „Search Engines“ (Paieškos mechanizmai), iššoka įspėjamasis pranešimas. Norima išsiaiškint, kokią informaciją indeksuoja „Google“. Pranešimas tokio turinio:

„Pastaruoju metu ėmė sklandyti gandai, kad „Facebook“ indeksuoja visą jūsų informaciją „Google“ svetainėje. Tai netiesa. 2007 m. „Facebook“ sukūrė viešos paieškos sąrašus (public search listings), kad žmonės galėtų įvesti į paiešką jūsų pavardę ir pamatyti nuorodą į jūsų profilį „Facebook“ svetainėje. Tiesa, jiems bus matoma tik pagrindinė informacija.“

Tai iš dalies tiesa. Antrasis nustatymas „Search Settings“ (Paieškos nustatymai) puslapyje nurodo, ką leidžiate indeksuoti „Google“. Jei šalia žodžio „Allow“ (Leisti) esantis langelis pažymėtas, tai reiškia, kad suteikiate paieškos mechanizmui (search engine) prieigą ir leidžiate indeksuoti visą informaciją, kuri pažymėta kaip prieinama „Everyone“ (Visiems).

Kaip matyti iš anksčiau aptartų nustatymų, jei tam tikruose laukeliuose neįvedėte pakeitimų, suteikiate paieškos mechanizmams gana nemenką prieigą ir veikiausiai leidžiate naudotis didesniu kiekiu informacijos, nei norėtumėte. Kad išsaugotumėte savo duomenų privatumą ir apsaugotumėte juos nuo paieškos mechanizmų, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Puslapio „Profile“ viršutiniame dešiniajame kampe paspauskite nuorodą „Settings“ ir atsiradusiame sąraše pasirinkite „Privacy Settings“.
  2. Kitame puslapyje atsiradusiame pasirinkimų sąraše spustelkite „Search“.
  3. Iššokusiame pranešime spustelkite „Close“.
  4. Šiame puslapyje nuimkite varnelę nuo langelio prie užrašo „Allow“ (Leisti), esančio šalia antrojo nustatymo „Public Search Results“ (Viešos paieškos rezultatai). Tai padarius visa jūsų viešai prieinama informacija (duomenys, nustatyti taip, kad būtų matomi „Everyone“ (Visiems) pašalinama iš paieškos mechanizmų. Jei norite pamatyti, kaip atrodo galutinis rezultatas, spustelkite mėlyną eilutę „see preview“ nustatymo apačioje.

Skirkite penkias minutes ir apsaugokite savo privatumą.

„New York Times“ nuomone, šie nustatymai svarbiausi ir kelia didžiausią pavojų privatumui, tačiau ne tik juos reikia peržiūrėti.

Dabar gali pasirodyti, kad neverta gaišti laiko dėl tokių dalykų, tačiau ateityje galite prarasti darbą, nes vadovas pamatys „Facebook“ svetainėje dviprasmiškų jūsų nuotraukų ar kokį netinkamą draugo parašytą komentarą. Tik kam laukti, kol atsitiks kas negero?

Kadangi „Facebook“ jūsų nebeapsaugo, metas imtis iniciatyvos ir apsisaugoti patiems. Kelios minutės, skirtos peržiūrėti visiems privatumo nustatymams ir išsiaiškinti, ką jie reiškia, vėliau gali pasirodyti be galo svarbios. Na, nebent sutinkate su „Facebook“ nuostata, kad pasaulis tampa vis atviresnis, todėl ir jūs turėtumėte taip elgtis.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (2)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?

„Instagram“ verslo paskyra – tai ne tik gražių nuotraukų rinkinys, bet ir prekės ženklo veidas, atspindintis jo vertybes ir sukuriantis pirmąjį įspūdį. Šiandien konkurencija socialiniuose tinkluose yra itin intensyvi, o pritraukti vartotojų dėmesį darosi vis sunkiau. Norint išsiskirti ir sudominti potencialius klientus, būtina užtikrinti, kad jūsų „Instagram“ paskyra būtų vizualiai patraukli ir vientisa.

Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą

Dirbtinis intelektas šiandien – jau neatsiejama kasdienybės dalis ne tik kiekvieno iš mūsų gyvenimuose, bet ir versle. Bet ar kada susimąstėte, kokią kainą mainais už šią pagalbą mokame? O kiek saugūs išlieka mūsų duomenys, kuriuos lengva ranka atiduodame DI įrankiams?

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis. Tačiau ne visi žino, kur ir kaip ši informacija yra naudojama. Ką galite padaryti, kad išsaugotumėte savo privatumą?

2024-10-16 08:25
Susidūrėte su sukčiais ir praradote savo „Gmail“ paskyrą?
2024-09-30 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
2024-09-25 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
2024-09-23 11:49
Ekspertai pataria: taupyti projektuojant – neapsimoka, nes klaidos kainuoja per brangiai
2024-09-18 14:23
Sulaukiate gausybės erzinančių „WhatsApp“ skambučių? Paprastas triukas, kuris garantuos jums ramybę
2024-09-16 08:11
7 „Facebook“ funkcijos, kurias žino tik patys gudriausi vartotojai
2024-09-11 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
2024-09-03 18:36
„Snapchat“ – vaikų mėgstamas socialinis tinklas. Ar jis saugus?
2024-07-17 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
2024-06-25 16:29
Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą
2024-05-28 14:12
Kaip įjungti „Lossless“ garso formatą „Music“ aplikacijoje „Apple TV“
2024-05-17 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama