Kompiuterio klaviatūra turi 100+ klavišų, bet viskas, ko mums iš jos prireikia, vis tiek netelpa. Perjungus klaviatūrą į lietuvišką, nepatogu pasiekti dolerio, procentų ženklus, retkarčiais prireikia „copyright“ © ženklelio, kainas norime nurodyti svarais arba jenomis, sakinius atskirti kuo nors įdomesniu, nei įprastas taškas.
„Windows“ turi programą „Character Map“, kurioje galima į klaviatūrą netilpusius ženklus susirasti, nukopijuoti ir įterpti į norimą teksto vietą, tačiau tai yra gaišatis. Jei papildomai naudojamų ženklų nėra daug, lengviausia tiesiog įsiminti jų „Alt“ kodą ir įrašyti tiesiai į tekstą surenkant „Alt+kodas“: paspaudžiam „Alt“ klavišą, laikydami paspaudę surenkame (dažniausiai) keturženklį ženklo numerį, paleidžiame „Alt“ - žymeklio vietoje tekste atsiranda norimas simbolis.
Visą šių simbolių lentelę galima rasti „Daily Cup of Tech“ įraše. Aš jau įpratau prie dažniausiai naudojamų kombinacijų: Alt-0174, Alt-0175, Alt+0248, Alt+38 ir kitų.
Tiesa, verta atsiminti, kad skirtingose OS kartais šie ženklai atvaizduojami skirtingai. Jei „Windows“ su „Alt“ kodu „nupiešite“ rodyklę, tai ji „MacOS“ ar „Linux“ gali virsti klaustuku, dėže ar kokiu nors hieroglifu.