Efektyvumas ir našumas darbe daugeliui yra vienas pagrindinių tikslų, kadangi kelių užduočių atlikimas vienu metu („multitaskinimas“) jau nieko nebestebina ir tapo savotišku darbo standartu. Tačiau, ar dažnai savo monitoriuje tenka pasiklysti tarp daugybės atidarytų dokumentų, interneto naršyklių ir vaizdo skambučių? Turime sprendimą – tai dviejų monitorių darbo vieta. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tokią susikurti.
Nuotrauka: „This Is Engineering“, Pexels.com
Dviejų monitorių naudojimo privalumai
Dažnais gyvenimo atvejais du yra geriau nei vienas, o ypač jei kalbama apie monitorius. Štai kokių privalumų suteikia dviejų monitorių naudojimas darbe:
- Didesnis produktyvumas. Dirbant su dviem monitoriais, užduotys atliekamos greičiau, nes nereikia gaišti laiko perjunginėjant langus.
- Geresnė organizacija. Turint du ekranus, tampa lengviau sekti projektų eigą, tvarkyti elektroninį paštą ir naudoti kitus įrankius, pavyzdžiui, skaičiuoklę.
- Mažesnis stresas. Dirbdami su dviem ekranais, išvengiame nereikalingo chaoso. Taip galima geriau susikaupti ir sumažinti streso lygį.
Kokioms profesijoms naudingiausia?
Verta paminėti, kad darbas su dviem monitoriais gali būti naudingas beveik visų sričių darbuotojams. Visgi, galima išskirti profesijas, kurių atstovams itin rekomenduojamas toks darbo vietos modelis:
- Grafikos dizainas. Ši sritis dažnai reikalauja daug vietos ekrane. Labai naudinga, kai viename monitoriuje dirbama ties dizainu, o kitame yra laikomi įvairūs darbo įrankiai, pavyzdžiui, spalvų paletės ar papildoma vizualinė medžiaga.
- Programavimas. Programavimo darbuose pravartu turėti vieną ekraną kodų rašymui, o kitą – rezultatams matyti bei informacijos paieškai.
- Finansai ir darbas su duomenimis. Dideli duomenų kiekiai dažnai lengvai nesutelpa viename ekrane. Dviejų monitorių sistema leidžia viename ekrane matyti visus duomenis, o kitame – juos apdoroti ar rengti pristatymus.
- Projektų vadyba. Turint du monitorius, darbas su planavimo įrankiais, susirašinėjimo programomis ar dokumentais tampa daug paprastesnis ir greitesnis.
Be to, dviejų ekranų sprendimą dažnai renkasi ir rinkodaros profesionalai, turinio kūrėjai ar netgi švietimo srities darbuotojai.
Dviejų ekranų darbo vietos įsirengimo būdai
Nusprendėte, kad darbai eitųsi sklandžiau ir efektyviau su dviem ekranais? Tačiau nežinote, kaip įrengti tokią darbo vietą? Aptarkime kelis populiariausius būdus.
Du horizontalūs monitoriai vienas šalia kito
Nuotrauka: Jonathan Borba, Pexels.com
Tai vienas iš populiariausių sprendimų, kuris puikiai tiks tiek biuro, tiek namų darbo vietoms. Toks monitorių išdėstymas sukuria vientisą ir platų darbo lauką – du monitoriai susijungia į vieną didelį ekraną. Kadangi abu monitoriai išlaiko vieną orientaciją, informacijos „pervilkimas“ bus natūralus ir sklandus. Rekomenduojama tokį variantą pasirinkti, kai dirbate su keliais dokumentais, grafinio dizaino programomis ar apdorojate didelį informacijos kiekį.
Horizontalus ir vertikalus monitoriai vienas šalia kito
Nuotrauka: Rp Nickson, Pexels.com
Horizontalus ir vertikalus monitorių išdėstymas taip pat yra gana universalus sprendimas. Horizontalus monitorius dažniausiai naudojamas kaip pagrindinė darbo erdvė, o vertikalus – pagalbiniams tikslams. Toks išdėstymas yra ypač patogus dirbantiems su tekstais arba kodais, mat vertikaliajame ekrane galima matyti ilgas dokumentų dalis. Verta pridurti, kad tokia sistema turi ir ergonominių privalumų. Vertikalaus ekrano naudojimas sumažina akių ir kaklo įtampą.
Vienas monitorius virš kito
Nuotrauka: Fox-58267, Pexels.com
Šis sprendimas puikiai išnaudoja vertikalią erdvę ir idealiai tinka, kai reikia nuolat stebėti tam tikrą informaciją: vaizdo susitikimų transliaciją, grafiką, duomenų analizės rezultatus ir panašiai. Tuomet žemutinis monitorius naudojamas aktyviam darbui. Tokį išdėstymą dažnai renkasi finansų analitikai arba muzikos prodiuseriai. Viršutiniame ekrane jie stebi įvykių eigą, o apatiniame – vykdo komandas.
Lenkto ekrano alternatyva
Nuotrauka: „Mint Workspace“, Pexels.com
Nors pradžioje minėjome, kad du – dažniausiai geriau nei vienas, visgi, tam yra išimčių. Du ekranus neretai gali atstoti vienas lenktas monitorius. Dėl stilingo dizaino ir techninių savybių šis sprendimas tampa vis populiaresnis. Štai kokie tokių šiuolaikiškų, lenktų monitorių privalumai:
- Natūralus matymo kampas. Lenktas paviršiaus ekranas atkartoja žmogaus akių matymo lauką, todėl akys mažiau pavargsta.
- Didelė darbinė erdvė. Šie monitoriai dar vadinami „Ultrawide“ tipo. Dažniausiai jie turi 21:9 arba 32:9 proporcijas. Tai suteikia pakankamai vietos kelioms užduotims atlikti vienu metu.
- Stilinga ir estetiška. Lenkti monitoriai atrodo itin šiuolaikiškai ir padeda susikurti patogią, tvarkingą ir neperkrautą darbo vietą.
Monitoriai ir stacionarūs kompiuteriai
Jeigu planuojate investuoti į dviejų ekranų (arba vieno lenkto „Ultrawide“ ekrano) darbo vietą, verta pagalvoti ir apie stacionarų kompiuterį. Palyginti su nešiojamaisiais kompiuteriais, jie yra galingesni ir suteikia daugiau lankstumo. Pavyzdžiui, į stacionarius kompiuterius galima įdiegti aukštos klasės procesorius arba pažangias grafikos plokštes bei nuolat atnaujinti jų komponentus. Taip pat svarbu paminėti, kad tokie kompiuteriai geriau atlaiko ilgesnių valandų darbo krūvį.
Nepamirškite pagalvoti apie klaviatūrą
Pilnavertei darbo aplinkai būtina ir tinkama klaviatūra. Rinkdamiesi klaviatūrą, būtinai atsižvelkite į jos ergonomiką. Ergonomiškos klaviatūros yra pritaikytos ilgoms darbo valandoms ir padeda sumažinti įtampą rankose. Jeigu norite patikimesnio sprendimo – rinkitės mechanines klaviatūras, o jeigu jums svarbiau tylesnis veikimas – tuomet membranines. Verta pagalvoti ir apie papildomas funkcijas – pavyzdžiui, klaviatūroje įmontuotą LED apšvietimą arba programuojamus klavišus.
Ar jau turite viziją, kaip gali atrodyti jūsų darbo vieta? Kokį monitorių išdėstymą planuojate pasirinkti? O galbūt susidomėjote lenktu „Ultrawide“ monitoriaus variantu? Kviečiame užsukti į Senukai.lt elektroninę parduotuvę. Čia rasite ne tik įvairių monitorių modelių, bet ir kitų papildomų kompiuterių priedų. Susipažinkite ir su mūsų plačiu nešiojamų bei stacionarių kompiuterių asortimentu. Linkime produktyvių darbų!