Elektronika.lt
 2025 m. sausio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
Sausio 6 d. 14:21
Kaip garsios kompanijos paslydo dėl BDAR – keletas vertingų pamokų
Sausio 6 d. 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
Sausio 6 d. 08:21
Lietuviškos saulės elektrinės – Armėnijos švietimo įstaigoms, klinikoms, muziejui
Sausio 5 d. 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
Sausio 5 d. 11:46
LINPRA: priešingai europinėms tendencijoms, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonei 2024-ieji buvo geri metai
Sausio 4 d. 17:28
Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių: kaip 2025 m. pradėti su saugesniais prisijungimais?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Baigiasi darbo iš namų era, prasideda hibridinis darbas: kaip tam pasiruošti?

Publikuota: 2021-04-09 11:28
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
Baigiasi darbo iš namų era, prasideda hibridinis darbas: kaip tam pasiruošti?

Tikimasi, kad augant pasiskiepijusių žmonių skaičiui, visuomenė po truputį galės atlaisvinti karantino gniaužtus ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Nepaisant to, tendencijos rodo, jog darbuotojai ir toliau noriai rinksis darbą iš namų, net kai tai nebebus privaloma, ir jį derins su darbu biure. Ekspertai tai vadina hibridiniu darbu ir teigia, kad jam ypač svarbios bus išmaniosios technologijos – jos leis patogiai ir saugiai pasiekti keliose vietose esančią informaciją, saugiai naudotis internetu ir patogiai per nuotolį valdyti kitus įrenginius, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kaip hibridinio darbo erai pasiruošti tinkamai?

„Hibridinio darbo populiarėjimo tendencija rodo, kad žmonės apskritai bus linkę kitaip valdyti savo laiką – nebesistengs tilpti į 8 valandų darbo dienos rėmus. Greičiau, iki pietų padirbę biure, keliaus į sporto klubą ar apsipirkti parduotuvėje, bet grįžę namo kompiuterį išjungs ne penktą, o devintą valandą vakaro. Pasiruošti besikeičiančiai realybei turės ne tik darbdaviai, bet ir patys darbuotojai – norėdami dirbti produktyviai ir saugiai, turės pasitelkti išmaniąsias technologijas“, – sako Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas, ir dalinasi 5 patarimais, į ką atkreipti dėmesį, ruošiantis derinti darbą iš namų su darbu biure.

1. Pasirinkite tinkamus įrenginius

Hibridinis darbas ypatingas tuo, jog taip dirbantys visuomet savo darbo vietą yra paskirstę per kelias vietas, o neretai kažkurią jų keičia viešomis erdvėmis. Todėl norintiems bet kur ir bet kada patogiai imtis užduočių, praverčia išmanieji įrenginiai – ne tik telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai, biuruose jau keičiantys stacionarius, bet ir belaidės ausinės, laikrodžiai ar apyrankės.

„Produktyviam hibridiniam darbui reikalingas nebe vienas išmanusis įrenginys, bet visa jų ekosistema. Tas leidžia svarbiausią informaciją pasiekti ir valdyti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Pavyzdžiui, popiet trumpam atsitraukus nuo darbo ir išbėgus pabėgioti, laikrodyje galima matyti ne tik sveikatos rodiklius, bet ir skaityti el. laiškus, o į skambučius nesunkiai atsakyti naudojant belaides ausines. Grįžus namo nuotoliniame susitikime galima dalyvauti naudojant planšetinį kompiuterį, kol nešiojamas laukia biure. Tokiu būdu iš tiesų įmanoma sėkmingai dirbti, neprisirišant prie vienos darbo vietos ar įrenginio“, – sako A. Granickas.

„Huawei“ įrenginių vartotojai visus juos gali tarpusavyje jungti ir patogiai valdyti naudodami „1+8+N“ ekosistemą, apimančią telefonus, kompiuterius, laikrodžius, ausines, belaides kolonėles ir kitus produktus.

„Ji leidžia laikrodyje matyti į telefoną įeinančius pranešimus ir skambučius, į pastaruosius atsakyti bėgiojant, vairuojant ar apsiperkant parduotuvėje. Taip pat, telefoną sujungti su nešiojamuoju kompiuteriu ir duomenis iš vieno į kito perkelti kelių mygtukų paspaudimu. Kuo toliau visos šios tendencijos tik stiprės“, – pasakoja A. Granickas.

2. Pasirūpinkite geru ir saugiu interneto ryšiu

Dirbant biure dėl interneto ryšio problemų kyla retai, tačiau namuose ar kelyje iš vienos vietos į kitą galimi netikėtumai, kurie trikdo nuotolinių susitikimų eigą ir lėtina darbo tempą. Tad parūpinti interneto ryšio kokybe teks reguliariai.

„Namuose gali praversti papildomas interneto modemas, kad visai šeimai esant kartu, ryšio apkrovos galėtų būti tolygiai paskirstytos. Įrangą rekomenduojama reguliariai perkrauti, nes to nedarant prisikaupia sisteminių klaidų, kurios vėliau trukdo ryšio kokybei. Galiausiai, svarbių nuotolinių skambučių metu pravartu naudoti ir mobilųjį internetą, jei žinote, kad tuo metu belaidžiu internetu naudojasi daugiau šeimos narių“, – aiškina A. Granickas.

Problemų gali kilti internetu naudojantis viešose erdvėse – apsiperkant parduotuvėse, būnant grožio salonuose ar laukiant kavinių eilėse. Čia rekomenduojama vengti viešai prieinamų nemokamų „WiFi“ tinklų, nes per juos programišiai gali pasiekti ir vartotojų duomenis. Tad prasminga pasvarstyti apie virtualų privatų tinklą (angl. Virtual Private Network, VPN).

„VPN užtikrina, kad jūsų interneto paslaugų teikėjas ir kitos trečiosios šalys nematytų, kuriose svetainėse lankotės, kokius duomenis siunčiatės internete. Be to, visi duomenys tokiame tinkle užkoduojami, tad net ir sėkmingos atakos metu pasisavinta informacija bus nenaudinga, nes bus paverčiama neiššifruojamu ženklų kratiniu. VPN naudingas tiems žmonėms, kurie per karantiną namuose spėjo susikurti namų biurus ir ateityje planuoja juose praleisti nemažai laiko. Virtualus privatus tinklas užtikrins, kad svarbi darbinė informacija namuose taip pat bus valdoma saugiai“, – aiškina A. Granickas.

3. Informaciją perkelkite į „debesis“

Iš namų persikėlus dirbti į biurą arba atvirkščiai, svarbūs tampa ne tik patogūs darbo įrenginiai, bet ir informacijos pasiekiamumas. Ją centralizuotai valdyti, saugoti ir ja dalintis padės išmaniosios debesų saugyklos.

„Net jei darbe naudojate debesijos saugyklas, verta investuoti ir į asmenines. Laikant informaciją jose, svarbiausius asmeninius duomenis – nuotraukas, užrašus, dokumentus – saugiai pasiekti galėsite iš bet kur, o vėliau nesunkiai perkelti ir į kitas saugyklas Tad vieta nebeapibrėš produktyvumo – reikalingiausia informacija visada bus po ranka. Be to, debesų saugyklos turi ir kitų patogių funkcionalumų. Pavyzdžiui, dokumentus redaguoti leidžia internete realiu laiku, reikalingus failus peržiūrėti jų neparsisiunčiant į įrenginį, o atsargines failų kopijas saugo automatiškai. Visa tai ypač naudinga norint turėti prieigą prie informacijos kada panorėjus, o ne tik namų darbo vietoje ar biure“, – sako A. Granickas.

Debesų saugyklos ypač svarbios ir norint užtikrinti duomenų saugumą. Netgi praradus įrenginį ar į jį įsilaužus programišiams, svarbiausia informacija liks saugi, nes laikoma ne įrenginio viduje, bet internetinėje saugykloje.

„Informacija „debesyse“ papildomai apsaugoma prieigą prie jos suteikiant tik autentifikuotiems asmenims, duomenims suteikiant skirtingus apsaugos lygius ir juos specifiškai užkoduojant. Todėl net ir sėkmingos programišių atakos metu iš debesijos pavogti duomenys bus beverčiai, nes kaip ir VPN atveju bus paversti jokios logikos neturinčiu ženklų kratiniu“, – sako A. Granickas.

4. Galimybes praplės išmaniosios programėlės

Visus įrenginius į vieningą ir produktyvią ekosistemą sujungti padės išmanieji telefonai. Bet prietaisų funkcionalumus dar labiau praplėsti padės išmaniosios programėlės. Svarbiausiomis jų ekspertai rekomenduoja pasirūpinti iš anksto.

„Dar prieš grįždami į biurą pasvarstykite, kokių programėlių gali prireikti naujoje realybėje. Gal reikalingus įrankius iš biuro perkėlėte į namus ir dabar jų po ranka stigs? O gal keliaujant iš darbo į namus jums gimsta geriausios idėjos ir norite jas bet kada patogiai pasižymėti? Apsvarstykite savo poreikius ir reikalingas programėlės iš anksto atsisiųskite iš oficialių parduotuvių ir jas išbandykite, kad prireikus, jau būtumėte įgudę jomis naudotis“, – pasakoja A. Granickas.

Jis prideda, kad nemažiau svarbu programėles laiku atnaujinti – taip žinosite, kad naudojatės naujausiais jų funkcionalumais, o jos pačios neturi jokių saugumo spragų. Taip pat patariama peržvelgti įrašytas ir ištrinti visai nenaudojamas, kad šios netaptų programišių taikiniu ir neužimtų bereikalingos vietos įrenginyje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip du monitoriai gali padėti susikurti patogesnę darbo vietą?

Efektyvumas ir našumas darbe daugeliui yra vienas pagrindinių tikslų, kadangi kelių užduočių atlikimas vienu metu jau nieko nebestebina ir tapo savotišku darbo standartu. Tačiau, ar dažnai savo monitoriuje tenka pasiklysti tarp daugybės atidarytų dokumentų, interneto naršyklių ir vaizdo skambučių? Turime sprendimą – tai dviejų monitorių darbo vieta. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tokią susikurti.

Kaip naudoti „Mac“ kompiuterius, kad jų akumuliatoriai tarnautų ilgiau

Kiek ilgai tarnaus „MacBook“, „MacBook Pro“ ir „MacBook Air“ kompiuterių akumuliatoriai, didžia dalimi priklauso nuo to, kaip teisingai juos naudosite. Kaip tausoti kompiuterio akumuliatorių?

Paruoškite kompiuterį, kad juo naudotis galėtų vyresnio amžiaus žmonės

Kompiuteriai iš tiesų gali būti šiek tiek sunkiai suprantami vyresnio amžiaus žmonėms, ypač dėl visų nustatymų, funkcijų ir atnaujinimų, kurie gali būti ne visai intuityvūs. Tačiau yra keletas pakeitimų, kuriuos galite atlikti, kad supaprastintumėte patirtį ir užtikrintumėte, kad įrenginiu būtų lengviau naudotis.

2024-08-28 09:11
Kaip sutaupyti renkantis mokslams tinkamą kompiuterį ar planšetę?
2024-08-26 18:56
Kameros švieselė dega, bet vaizdo pokalbyje nedalyvaujate: ar jus šnipinėja? Kaip patikrinti ir apsisaugoti
2024-06-21 12:46
Karšta, drėgna, vanduo liejasi laisvai: pražūtingi pavojai telefonams ir kompiuteriams
2023-09-23 16:43
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms
2023-09-04 17:17
Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį
2023-08-31 16:32
Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis
2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama