Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Publikuota: 2021-01-16 21:02
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio? Svarstantiems, ką pasirinkti – planšetę ar kompiuterį, pravers naudinga atmintinė.

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?
Asociatyvi „Unsplash“ nuotr.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi įžvalgomis kada planšetė gali pakeisti kompiuterį ir kaip išnaudoti visas jos suteikiamas galimybes.

Ar galima išgyventi be kompiuterio?

Apie planšetes kalbėta daug – buvo svarstoma, kad jos sukurtos kaip rinkodaros triukas ir jas ilgainiui išstums kompiuteriai ir išmanieji telefonai. Tačiau metai bėga, o planšetės vis dar čia, ir panašu, kad niekur greitai nesitrauks.

Nors kompiuteris dažnai atrodo visiškai nepakeičiamas įrenginys, jis nėra būtinas visais gyvenimo atvejais. Didžiąją dalį įprasto kompiuterio naudotojo poreikių gali išpildyti ir planšetė. Be to, dažnai ji tiesiog suteikia didesnį mobilumą – kompaktišką planšetę daug patogiau nešiotis su savimi į paskaitas, darbo susitikimus, keliones ar naudoti namuose. Tai optimalus tarpinis variantas tarp nešiojamo kompiuterio ir išmaniojo telefono.

Savo galimybėmis ir funkcionalumu planšetės šiandien jau mažai kuo nusileidžia nešiojamiems kompiuteriams, o sujungtos su funkcionaliais priedais (išmaniuoju pieštuku, belaide pele, pridedama klaviatūra) juos gali netgi ir visiškai atstoti.

Planšetės vertinamos ir dėl ilgo baterijos veikimo laiko. Pilnai įkrauta planšete galite naudotis vidutiniškai nuo 8 iki 10 val. Be to, lyginant su kompiuteriais, planšečių kainos mažiau „kandžiojasi“.

Planšetinių kompiuterių panaudojimo būdai

Apie planšetes nebereikėtų galvoti vien tik kaip apie pramogoms skirtą prietaisą. Jos tampa vis universalesnės ir galingesnės, sugeba susidoroti su vis daugiau užduočių bei stebina savo plačiu pritaikymu tiek moksluose ar darbe, tiek ir pramogaujant. Planšetinis kompiuteris gali atstoti net kelis išmaniuosius įrenginius. Pavyzdžiui, jis lengvai gali tapti skaitykle. Tam tereikės įsidiegti „Google Play Books“, „Amazon Kindle“ ar kitą pasirinktą aplikaciją elektroninių knygų skaitymui.

Taip pat jis puikiai pritaikomas filmų peržiūrai, vaizdo skambučiams, naršymui bei susirašinėjimui su artimaisiais. Dėl šių priežasčių planšetės idealiai tinka senjorams. Jomis naudotis patogiau ir dėl didesnio ekrano, lyginant su išmaniaisiais telefonais.

Naujausiomis planšetėmis jau galima ne tik naršyti internete, žiūrėti filmus ar skaityti knygas. Jose galima atlikti ir grafinio dizaino darbus, rašyti ranka ar net tokį rašytinį tekstą paversti spausdintu. Taip pat čia galima redaguoti įvairaus formato dokumentus, žymėtis juose pastabas ir atlikti kitas panašias užduotis.

Planšetė nepakeičiama ir šeimoms, turinčioms vaikų. Į planšetinį kompiuterį galima įrašyti edukacinių žaidimų, mokomųjų programėlių arba naudoti jį kaip interaktyvią piešimo lentą.

Skeptikai pasakytų, kad didžiausias planšečių minusas yra ribota šių įrenginių talpa. Tačiau naujausios tendencijos rodo, kad kompiuterija stabiliai bei užtikrintai juda virtualių duomenų kryptimi. Šiandien jau retai duomenis perkeliame USB raktu ar kitokia laikmena. Dabar juos paprastai laikome debesijoje: „iCloud“, „Google Drive“, „Dropbox“ ar kituose saugiuose serveriuose. Tuo tarpu muzikos klausomės arba filmus bei serialus žiūrime per vaizdo transliavimo platformas: „Spotify“, „Apple Music“, „Netflix“, „Apple TV+“, „Amazon Prime Video“ ir kitas.

Kaip išsirinkti tinkamą planšetę

Pirmasis instinktas besirenkant planšetinį kompiuterį – kuo didesnės įstrižainės pasirinkimas. Visgi tai nebūtinai geriausias sprendimas. Svarbiausi kriterijai turėtų būti lankstumas ir mobilumas. Optimaliausias variantas daugeliui žmonių – modelis su 9–11 colių įstrižaine. Jie labai kompaktiški, todėl lengvai telpa į krepšį ar rankinę. Taip pat jie yra ypač lengvi, tad juos patogu laikyti rankoje bei pakankamai dideli, kad nereikėtų žiūrėti įtempus akis. 12 colių ir didesni modeliai skirti reiklesniems vartotojams – dirbantiems su vaizdo ir nuotraukų redagavimu ar tiesiog atliekantiems daug kruopštumo reikalaujančias užduotis. Visgi dėl didesnio dydžio ir sunkesnio svorio jie praranda dalį savo mobilumo.

Kitas kriterijus – planšetės talpa. Jei planuojate laikyti dalį savo duomenų, nuotraukų ar kitų failų planšetėje, rinkitės įrenginį su didesne vidine talpa, o jei žadate duomenis laikyti „debesyse“, tuomet užteks planšetės su minimaliu atminties dydžiu.

Svarbu apsispręsti ir dėl operacinės sistemos. Naudojantiems telefonus su „Android“ operacine sistema, patogiausios bus ją palaikančios planšetės. Pavyzdžiui, vartotojų pamėgta „Samsung Galaxy Tab“ planšetinių kompiuterių serija. Tuo tarpu „iPhone“ naudotojams geriausias pasirinkimas bus „iPad“ planšetės su „iOS“ operacine sistema. Taip pat galite rinktis planšetes su „Windows“ operacine sistema. Svarbiausia, kad planšetinis kompiuteris lengvai sąveikautų su kitais jūsų naudojamais įrenginiais – taip iš prietaiso išpešite dar daugiau privalumų.

Nepamirškite, kad planšečių galimybių ribas galima dar labiau praplėsti joms skirtais priedais. Tai ir planšetėms skirta įstatoma arba „Bluetooth“ ryšiu prisijungianti klaviatūra, piešimui ir kruopščioms užduotims atlikti reikalingas išmanusis pieštukas, per USB–C adapterį prisijungianti pelė ar ausinės.

Kokiu atveju geriau rinktis nešiojamą kompiuterį

Prieš apsispręsdami ką pasirinkti – planšetę ar kompiuterį, įvertinkite kokiai veiklai įrenginys jums reikalingas.

Norintiems mobilumo ir planuojantiems jį naudoti skaitymui, vaizdo turinio žiūrėjimui, piešimui ir smulkioms užduotimis atlikti, verčiau rinktis planšetinį kompiuterį. Tiems, kuriems reikalingas didesnis ekranas, ypatingas galingumas, didesnė talpa ir kasdienis darbas su įvairiais dokumentais ir rašymu, geriausias pasirinkimas būtų nešiojamas kompiuteris.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama