Per pastaruosius 15 metų kompiuteriai tapo tokie svarbūs, kad šiandien kiekviena šeima jį turi – kartais net ir kiekvienas šeimos narys turi po nuosavą kompiuterį. Tačiau, kai ateina laikas įsigyti naują kompiuterį, visada kyla klausimas: kurį rinktis – stacionarų ar nešiojamą?
„Pexels.com“ nuotr.
Per keletą pastarųjų metų nešiojamų kompiuterių populiarumas išaugo beprotiškai. Šiomis dienomis galima įsigyti visai neblogą nešiojamą kompiuterį už vos kelis šimtus eurų ir kone visi studentai renkasi būtent šį variantą, kadangi stacionarūs kompiuteriai nesuteikia tokių privalumų, kaip mobilumas ir galimybė naudotis prietaisu net ir be šalia esančio elektros lizdo.
Bet tai nereiškia, kad jie yra prastesni – mobilumas ir kompaktiškumas yra kone vieninteliai nešiojamų kompiuterių privalumai. Taigi, jeigu tik turite galimybę įsigyti ir naudoti stacionarų kompiuterį, laikas prisiminti jo privalumus.
Techninės savybės
Stacionarūs kompiuteriai turi patį stipriausią pranašumą – puikius techninius parametrus. Jeigu, pavyzdžiui, rinksitės kompiuterį už 400 eurų, tai nešiojamas kompiuteris nebus niekuo ypatingas ir tiks tik tokioms veikloms, kaip darbas, naršymas internete bei filmų žiūrėjimas. Tuo tarpu, 400 eurų kainuojantis stacionarus kompiuteris tiks net ir patiems naujausiems žaidimams bei neerzins lėtu veikimu dar metų metus.
Negana to, visi stacionaraus kompiuterio techniniai parametrai gali būti patobulinami visai nesunkiai.
Vaizdo plokštė (GPU)
Ši dalis yra atsakinga už grafikų tiekimą į monitorių, todėl ji yra kone pati svarbiausia žaidimų mėgėjams ir dirbantiems su grafika susijusį darbą. Stacionariuose kompiuteriuose yra naudojamos įvairių gamintojų vaizdo plokštės, tačiau, reikalui esant, jas galima nesunkiai pakeisti ar patobulinti.
Nors nešiojamuose kompiuteriuose dažnai naudojamos tiek integruotos, tiek įprastos vaizdo plokštės – sakoma, kad jų keitimas yra beveik neįmanomas. Žinoma, tai padaryti galima, tačiau tam reikės labai gero specialisto, o visas procesas reikalauja daug laiko ir pastangų. Galų gale, dažniausiai rekomenduojama tiesiog įsigyti galingesnį nešiojamą kompiuterį.
Pagrindinė plokštė
Vaizdo plokštė, RAM atmintis, procesorius – viskas yra sujungta į pagrindinę plokštę, kuri taip pat yra skirstoma pagal galią ir našumą. Pagrindinės plokštės keitimas yra reikalingas norintiems išspausti daugiau iš jau turimo kompiuterio. Vėlgi, nešiojamų kompiuterių savininkams to padaryti nepavyks, tačiau stacionarūs kompiuteriai suteikia galimybę pakeisti pagrindinę plokštę be jokių problemų.
Galų gale, stacionarų kompiuterį galite tiesiog „surinkti“ iš įvairių dalių, taip susikuriant savo svajonių „build’ą“. O tai įrodo, kad visos personalinių kompiuterių dalys gali būti keičiamos.
Lengvai keičiami priedai
Nešiojami kompiuteriai turi integruotus garsiakalbius, monitorių, klaviatūrą ir žmonės neretai tai įžvelgia kaip teigiamą savybę. Tačiau reikia atsiminti, kad ką įsigysite, tą ir turėsite.
Jeigu namuose naudojate stacionarų kompiuterį, tai jums nereikia taikstytis su mažu ekranu ar prastos kokybės, nepatogia klaviatūra – viską galima nesunkiai pakeisti. Šiomis dienomis, vos už 100-150 eurų, galima įsigyti monitorių, kuris bus dvigubai didesnis už nešiojamuose kompiuteriuose naudojamus ekranus.
Kai kurie nešiojamų kompiuterių vartotojai taip pat prisijungia papildomus, didesnius monitorius. Tačiau neretai susiduriama su problemomis, kadangi integruotos vaizdo plokštės ir baziniai, nešiojamuose kompiuteriuose naudojami, procesoriai ne visada geba įveikti tokia apkrovą.
„Pexels.com“ nuotr.
Kaina
Abiejų kompiuterių tipų kainų skirtumas iš tiesų stebina. Šiomis dienomis žmonės labai vertina elektronikos prietaisų kompaktiškumą ir mobilumą, todėl nešiojamų kompiuterių gamintojai gali drąsiai pervertinti parduodamus prietaisus. Kad ir kiek pinigų skiriate nešiojamo kompiuterio pirkimui – už tą pačią kainą visada galite įsigyti net kelis kartus galingesnį stacionarų kompiuterį.
Todėl, pirmiausiai, užeikite į internetinę parduotuvę Senukai.lt – čia siūlomi stacionarūs kompiuteriai įvairiausiems poreikiams.