Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 28 d. 20:29
Finansiniai sukčiai metų pabaigoje itin aktyvūs: pateikė patarimus, kaip atpažinti apgaules ir neprarasti pinigų
Lapkričio 28 d. 17:23
Autorių teisių pokyčiai: kas turėtų gauti atlygį už dirbtinio intelekto sugeneruotą paveikslėlį? (1)
Lapkričio 28 d. 14:39
Nuo triukšmo gelbėjatės ausinukais? Vaistininkė – apie tinkamą jų naudojimą
Lapkričio 28 d. 11:23
Nuo idėjos iki grąžos: ko reikia, kad DI sprendimai atsipirktų?
Lapkričio 28 d. 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
Lapkričio 27 d. 20:30
Didiesiems metų išpardavimams įpusėjus būkite budrūs: populiariausia sukčių schema – įvelti kurjerius ir siuntų tarnybas
Lapkričio 27 d. 17:23
„Sunly“ pradeda didžiausio Baltijos šalyse saulės jėgainių parko statybas
Lapkričio 27 d. 14:54
Bijote DI kurtų įstatymų? Pasirodo, jie gali stiprinti demokratiją
Lapkričio 27 d. 11:56
Dvi medalio pusės: technologijos sukelia vienatvę ar ją palengvina?
Lapkričio 27 d. 08:16
Ar plaunant elektromobilį, gali nutrenkti elektra? Ką būtina žinoti?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Nauji mokslo metai gali būti kitokie: kaip iš anksto pasiruošti nuotolinėms pamokoms?

Publikuota: 2020-08-25 10:29
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dėl vis dar nesibaigiančios pandemijos sudėtinga prognozuoti, kaip šiemet mokysis į mokyklas grįžtantys vaikai, jau spėję patirti nuotolinio mokymosi krikštą. Artėjant naujiems mokslo metams, tėvams tenka apsvarstyti abu galimus scenarijus – pasiruošimą įprastoms pamokoms mokykloje, ir virtualios klasės įrengimą namuose. Norintiems užtikrinti patogų nuotolinį mokymąsi iš anksto, pravartu pasirūpinti greitu internetu, sklandžia vaizdo dalijimosi platformų veikla, akis nuo pervargimo saugančiomis priemonėmis bei apgalvoti papildomas mokymosi galimybes. Kaip mokslo metams namuose pasiruošti lengvai, pasakoja „Bitės Profai“.

Nauji mokslo metai gali būti kitokie: kaip iš anksto pasiruošti nuotolinėms pamokoms?

„Pereiti iš mokymosi fizinėse klasėse į pamokas nuotoliniu būdu – nelengvas iššūkis, nors tai moksleiviams šiemet jau teko padaryti. Kai kurios technologijos šį procesą tikrai palengvina – tai kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai, kuriuos tereikia tinkamai paruošti. Mokymuisi namuose būtinos gerai veikiančios vaizdo dalijimosi platformos, tokios, kaip „Zoom“ ar „Microsoft Teams“ ir greitas internetas. Vis tik svarbu nepamiršti ir laisvalaikio, kurio kokybę užtikrinti padės išmanieji laikrodžiai, skatinantys nepamiršti pajudėti, ir lavinančios programėlės“, – sako Martynas Vrubliauskas, „Bitės Profas“ dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, ir dalijasi patarimais, kaip iš anksto pasirengti mokslui namuose.

Pirmas žingsnis – paruošti kompiuterį

Neabejotinai, pagrindinis besimokančiųjų namuose įrankis yra kompiuteris, kurį nuotolinėms pamokoms tėvai turėtų paruošti iš anksto – išvalyti blaškančias ir nereikalingas, įrenginio resursus eikvojančias programas, sukurti aplankus mokslinei medžiagai darbalaukyje, o esant poreikiui, atnaujinti operacinę sistemą ir programinę įrangą, kad kompiuteris veiktų greičiau ir sklandžiau.

O nusprendusiems naujiems mokslo metams mažuosius aprūpinti nauju kompiuteriu ar planšete, dėmesį, pirmiausia, verta atkreipti į tinkamo dydžio ekraną.

„Nėra vienos rekomendacijos, kokio dydžio įstrižainės ekranas privalo būti, tačiau rekomenduočiau rinktis ne mažesnio nei 13 colių ekrano kompiuterį. Pernelyg maži ekranai verčia žiūrėti į juos iš arčiau ir taip sugadina sveikatai ypač svarbią taisyklingą sėdėseną, be to verčia labiau įtempti akis ir taip jas labiau vargina. Galiausiai, mažame ekrane ne taip patogu valdyti daug smulkių mygtukų turinčias programas, pavyzdžiui, mokiniams tikrai reikalingas „Word“, ar „Excel“, – sako M. Vrubliauskas.

Jei 13 ar 15 colių nešiojamojo kompiuterio ekranas pasirodys per mažas, galima pasirūpinti papildomu stacionariu monitoriumi. Jis prie kompiuterio lengvai prisijungia „HDMI“ jungtimi, tad prie mokslo vietos vaikų „nepririš“ – jį bet kada bus galima atjungti ir vėl prijungti akimirksniu.

Nuotoliniam mokymuisi ypač svarbi ir kompiuterio kamera bei mikrofonas – šie du įrenginiai būtini nuotolinių skambučių su klasės draugais ar mokytojais metu. Nešiojamuose kompiuteriuose jau integruotos aukštos kokybės interneto kameros, tačiau renkantis stacionarų kompiuterį, teks pagalvoti apie papildomą įrenginį. Nešiojamieji kompiuteriai turi ne tik integruotas kameras, bet ir mikrofonus, reikalingus skambučių metu. Vis tik norint užtikrinti aukštą garso kokybę, verta įsigyti ausines su mikrofonu – kartu jos padės slopinti blaškančius aplinkos garsus.

„Šiuolaikinės pažangios belaidės ausinės turi „Active Noise Cancellation“ technologiją. Nepageidaujamas triukšmas trukdo susikaupti, dėl ko krenta mokymosi kokybė, todėl ausinės ne tik atkuria muziką ar kitus garsus, bet ir milisekundžių tikslumu reaguoja į aplinką ir generuoja jai priešingas garso bangas. Šios neutralizuoja nepageidaujamą foną ir tokiu būdu padeda mokiniui geriau išgirsti mokytoją. Tokių ausinių pasirinkimas yra labai platus – nuo ekonomiškų „JBL TUNE 500 BT“ iki kompaktiškų „Apple AirPods“, – sako „Bitės Profas“.

Kokybiškam mokslui – kokybiškas ryšys

Nuotolinių pamokų metu dažnai susiduriama su problema, kad nutrūkus ryšiui vaikai ar mokytojai neišgirsta dalies informacijos, vaizdas ima strigti. Todėl prasminga iš anksto pasirūpinti geru interneto ryšiu.

„Jei namuose tuo pačiu metu ne tik mokosi vienas ar keli vaikai, bet ir dirba tėvai, kurie prisijungia prie vieno interneto maršrutizatoriaus, jo duodamo greičio visiems gali ir neužtekti. Tokiu atveju vertėtų įsigyti papildomą nešiojamo interneto maršrutizatorių – tuomet vaikas galės jį pasidėti tame kambaryje, kuriame mokosi ir taip užtikrinti sklandų mokymąsi“, – sako M. Vrubliauskas.

Prieš prasidedant mokslo metams, naudinga prisijungti prie įprasto namų interneto ir išbandyti mokykloje naudojamą vaizdo dalijimosi platformą, kad užtikrintumėte, jog turimų interneto pajėgumų pakanka kokybiškam pokalbiui užtikrinti.

„Dažniausiai mokyklos renkasi pamokas vesti per „Microsoft Teams“ ar „Zoom“ ar programas. Dėl prasto interneto ryšio šios gali strigti, tad prieš mokslo metus pabandykite padaryti bandomąjį vaizdo skambutį su vaikais – įsijunkite ir kamerą, ir mikrofoną, ekrano dalijimosi funkciją. Taip įsitikinsite, kad atėjus laikui mokytis, vaikui nekliudys techninės problemos“, – pataria M. Vrubliauskas.

Užtikrinkite saugią ir patogią aplinką

Kadangi mokantis namuose vaikams tenka praleisti daug laiko sėdint prie ekranų, svarbu pasirūpinti jų sveikata. Tiems, kurie žiūrėdami į telefono ar kompiuterio ekraną praleidžia daugiau nei 5 valandas per dieną, aktualu naudoti akis saugančio mėlynos šviesos filtro (angl. Blue light filter) slinkiklį. Sumažinus šios šviesos intensyvumą, akys mažiau pavargsta, o ekrano šviesa ne taip blaško ir budina, tad užmiegama lengviau. Dabartiniuose išmaniuosiuose telefonuose mėlynos šviesos filtras yra įdiegtas automatiškai – arba programose, arba ekrano technologijoje.

„Senesniam įrenginiui galima naudoti išmaniąsias programėles, tokias, kaip „Blue Light Filter“, o kompiuteriams viena patogiausių – „f.lux“. Ji padeda kompiuterio ekranui automatiškai prisitaikyti prie natūralios dienos šviesos ar kambario apšvietimo, dėl to mažiau pavargsta akys, o patiems nieko daryti nereikia. Akis taip pat apsaugosite tinkamai reguliuodami ekrano ryškumą. Tai padaryti visiškai nesunku tiek „Android“, tiek „iOS“ vartotojams. Atsidarę greituosius ekrano meniu, rasite šią funkciją reguliuojantį slinkiklį, su kuriuo akimirksniu galėsite pasirinkti paros laikui ar situacijai tinkamą ekrano ryškumą“, – sako M. Vrubliauskas.

Apsaugoti reikėtų ne tik vaikų akis – mokantis namuose dažnai pamirštama fizinio aktyvumo svarba. Laiku mankštintis padės išmanusis laikrodis ar apyrankė, kurie vis primena atsistoti, prasitampyti ar pasivaikščioti, sako „Bitės Profas“: „Mokslininkai pastebi, kad žmogui pakaktų bent vieną minutę per pusvalandį atsistoti ir pasivaikščioti tam, jog išvengtume rizikos sveikatai. Išmaniuosiuose laikrodžiuose galime patys nustatyti, kaip dažnai norime sulaukti priminimo mums užsisėdint. Pavyzdžiui, „Galaxy Watch 3“, pasiūlo vartotojui ne tik priminimus pajudėti, bet ir konkrečius mankštos pratimus bei parodo, kaip juos teisingai atlikti.“

Programėlės – ir mokymuisi, ir laisvalaikiui

Mokantis namuose pasitarnaus ir išmanieji telefonai bei jose esančios išmaniosios programėlės. Išmanieji įrenginiai sužaidybina mokymosi procesą, ugdo loginį mąstymą, reakciją, kūrybiškumą ir kitus gebėjimus. Pavyzdžiui, mažieji matematikos užduotis spręsti gali net ruošdamiesi eiti miegoti.

„Programėlės „Bedtime Math“ („Android“, „iOS“) efektyvumą įrodė JAV mokslininkai. Ja naudoję vaikai pirmoje klasėje turėjo trijų mėnesių pranašumą prieš bendraamžius. Programėlėje kartu su pasakomis apie gyvūnus lauks pagal amžiaus grupes suskirstyti galvosūkiai, lavinantys matematinius gebėjimus“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Kita mokomoji programėlė – „Lightbot: Code Hour“ („Android“, „iOS“) – padės vaikams išmokti programavimo pagrindų, lavins loginį mąstymą, problemų sprendimo sugebėjimus. Dėliodami veiksmų seką, vaikai programėlėje turės su robotuku atlikti įvairius veiksmus.

Neišeidami iš namų vaikai taip pat gali džiaugtis ir mėgstama užklasine veikla – ne tik sportuoti, bet ir mokytis naujų kalbų, žaisti šachmatais, groti instrumentu ar šokti. Pavyzdžiui, judrūs vaikai kartu su tėvais gali namuose surengti jogos pamokėles. Programėlėje „Super Stretch Yoga“ („iOS“, „Android“) visi pratimai pateikiami vaizdo įrašuose, o vaikus turėtų įtraukti sužaidybintas mokymosi procesas bei noras pasiekti naujus lygius.

„Šachmatai – vienas populiariausių žaidimų visame pasaulyje. Programėlė „Chess for Kids“ („iOS“, „Android“) visiškai pritaikyta vaikams, joje nesunku susigaudyti, o mokoma čia ne tik žaidimo pagrindų, bet ir strategijų pažengusiems. Mokytis žaisti vaikams padės smagūs mokomieji vaizdo įrašai, o savo įgūdžius jie galės pasitikrinti žaisdami prieš kitus vaikus iš viso pasaulio“, – pasakoja „Bitės Profas“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Paruoškite kompiuterį, kad juo naudotis galėtų vyresnio amžiaus žmonės

Kompiuteriai iš tiesų gali būti šiek tiek sunkiai suprantami vyresnio amžiaus žmonėms, ypač dėl visų nustatymų, funkcijų ir atnaujinimų, kurie gali būti ne visai intuityvūs. Tačiau yra keletas pakeitimų, kuriuos galite atlikti, kad supaprastintumėte patirtį ir užtikrintumėte, kad įrenginiu būtų lengviau naudotis.

Kaip sutaupyti renkantis mokslams tinkamą kompiuterį ar planšetę?

Artėjant rudeniui įsisiūbuoja ir mokyklinių prekių pirkimai. Svarbus pirkinys mokinio prekių krepšelyje – mokslui reikalingas kompiuteris ar planšetė. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant naują elektronikos įrenginį ir kaip sutaupyti, taip pat pabrėžia, kad svarbu tinkamai įvertinti mokinio poreikius.

Kameros švieselė dega, bet vaizdo pokalbyje nedalyvaujate: ar jus šnipinėja? Kaip patikrinti ir apsisaugoti

Lipnia juosta užklijuota kamera vieniems atrodo kaip paranojos ženklas, kitiems – kaip būtina saugumo priemonė. Didėjant kibernetinių grėsmių skaičiui ir vaizdo konferencijų populiarumui, auga ir dėmesys kamerų saugumui. Atlikus kelis paprastus veiksmus, galima veiksmingai apsaugoti savo įrenginio kamerą, išvengiant perdėto nerimo.

2024-06-21 12:46
Karšta, drėgna, vanduo liejasi laisvai: pražūtingi pavojai telefonams ir kompiuteriams
2023-09-23 16:43
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms
2023-09-04 17:17
Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį
2023-08-31 16:32
Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis
2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama