Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Penki būdai apsaugoti interneto maršrutizatorių

Publikuota: 2018-02-09 12:12
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dešimtys tūkstančių „MikroTik“ ir „Ubiquiti“ maršrutizatorių yra prieinami internete su pakeistais pagrindinio kompiuterio (angl. hostname) pavadinimais, kaip „HACKED FTP server“ ar „HACKED-ROUTER-HELP-SOS-HAD-DEFAULT-PASSWORD“. Nors tai atrodo kaip įsilaužimas, iš tikrųjų maršrutizatorių pavadinimai yra pakeisti geranoriškai nusiteikusių programišių, siekiančių atkreipti vartotojų dėmesį į savo įrenginių saugumą.

Pasak ESET antivirusinių programų kūrėjų, šiuo metu kibernetinis saugumas reikalauja daugiau apsaugos priemonių nei anksčiau. Tai apima ne tik saugumo programinę įrangą, bet ir vartotojų švietimą, gerųjų praktikų diegimą siekiant išvengti galimų pavojų. Juo labiau, kad kibernetinės grėsmės nuosekliai auga, ir kone kasdien nustatomi nauji pažeidžiamumai bei saugumo spragos.

„Nesvarbu, ar kalbame apie darbo, mokyklos ar namų aplinką, turime imtis saugumo priemonių, kurios apsaugotų visus elementus, galinčius atverti kelią kibernetinėms atakoms. Būtent neapsaugotas interneto maršrutizatorius neretai tampa vienu iš šių elementų“, – tvirtina saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimo vadovas Deividas Pelenis.

Pateikiame penkis patarimus, kaip apsaugoti namų maršrutizatorių.

Penki būdai apsaugoti interneto maršrutizatorių

Patikrinkite maršrutizatoriaus jungiamumą ir autentifikaciją

Įprastai maršrutizatoriaus konfigūravimą galima atlikti naudojant kai kuriuos prievadus vietiniame tinkle, pavyzdžiui, „Ethernet“ kabelį arba prisijungus belaidžiu internetu. Tačiau dažnai maršrutizatoriai leidžia prisijungti kitoms paslaugoms ir prievadams: FTP, SSH, „Telnet“, HTTP, HTTPS ar SMB. Patariama įrenginyje išjungti nenaudojamas funkcijas ir blokuoti prievadus, kuriais nesinaudojate – tokiu būdu užkirsite kelią neleistiniems prisijungimams.

Be to, saugumo ekspertai rekomenduoja pakeisti maršrutizatoriaus gamyklinius prisijungimo duomenis – numatytąjį vartotojo vardą ir slaptažodį. Patariama naudoti pakankamai sudėtingus slaptažodžius ir vengti tokių lengvai atspėjamų prisijungimų, kaip „admin–admin“ ar „username–password“.

Ieškokite maršrutizatoriaus pažeidžiamumų

Maršrutizatoriaus saugumo spragas galima tikrinti su specialiais testais. Panašius įrankius naudoja ir programišiai, ieškodami įrenginių silpnųjų vietų. Kai kurie maršrutizatorių testai tikrina prievadų saugumo spragas, kenksmingus DNS serverius, slaptažodžių stiprumą, programinės įrangos pažeidžiamumus ar virusų atakas. Pradinį maršrutizatoriaus testą galima atlikti ir su ESET antivirusinių programų turimu moduliu „Namų tinklo stebėjimas/Connected Home Monitor“.

Tikrinkite įrenginius savo tinkle

Norint apsaugoti namų tinklą svarbu atkreipti dėmesį, kokie įrenginiai jungiasi prie jo. Dažnai dėl saugumo spragų prie maršrutizatoriaus gali prisijungti neautorizuoti įrenginiai. Kita problema, kai leidžiami ir žinomi įrenginiai jungiasi prie tinklo be tinkamos autorizacijos – dažnu atveju nenaudojant jokio prisijungimo slaptažodžio.

Pasak ESET Lietuva IT inžinieriaus Ramūno Liuberto, geriausia būtų apriboti prieigą prie maršrutizatoriaus, ypač nepatikimų ar neleidžiamų įrenginių. „Identifikuoti ir prireikus riboti įrenginius, kurie jungiasi prie namų tinklo, yra svarbu ne tik dėl naudojamo interneto srauto – tinklo ir duomenų saugumas turi būti svarbiausias kriterijus. Jei nenaudojate interneto paslaugų televizoriuje, gal neverta jo visai prijungti prie interneto? Arba spausdintuvas – ar tiek dažnai spausdinate, kad naudotumėtės belaidžiu ryšiu kiekvieną kartą? Kiekvienas įrenginys, kuris yra prijungtas namų tinkle, gali tapti silpnąja vieta, ypač jei nepasirūpinama tinkama apsauga“, – komentuoja R. Liubertas.

Laiku atnaujinkite įrenginius

Tokios saugumo spragos, kaip pernai plačiai nuskambėjusi KRACK („Key Reinstallation AttaCK“), kurios leidžia perimti ir stebėti informacijos srautą tarp „Wi-Fi“ maršrutizatorių ir prie jų įrengtų įrenginių, dar kartą patvirtina, kokie svarbūs yra programinės ir techninės įrangos atnaujinimai.

Svarbu atnaujinti visus prie tinklo prisijungiančius įrenginius: kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir televizorius, planšetes ar kitus išmaniuosius prietaisus. Vartotojai dažnai pamiršta, kad maršrutizatorius taip pat reikia atnaujinti, kai gamintojai išleidžia jiems skirtus atnaujinimus.

Be to, jei prisijungiant prie namų interneto pasirinksite „Viešojo tinklo/Public Network“ režimą, padidinsite savo kompiuterio saugumą, nes eliminuosite riziką patirti ataką iš tame pačiame tinkle esančio įrenginio.

Naudokite saugumo priemones

Saugumo ekspertai pataria naudoti ne tik antivirusines programas, bet ir saugumo priemones, kurios yra prieinamos konfigūruojant maršrutizatorius. Nepriklausomai nuo maršrutizatoriaus modelio ar tipo, gamintojų siūlomos saugumo funkcijos užtikrina didesnę įrenginių apsaugą visame namų tinkle. Pavyzdžiui, kai kurie naujesni maršrutizatoriai turi nustatymus, leidžiančius padidinti apsaugą nuo DDoS atakų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (3)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip du monitoriai gali padėti susikurti patogesnę darbo vietą?

Efektyvumas ir našumas darbe daugeliui yra vienas pagrindinių tikslų, kadangi kelių užduočių atlikimas vienu metu jau nieko nebestebina ir tapo savotišku darbo standartu. Tačiau, ar dažnai savo monitoriuje tenka pasiklysti tarp daugybės atidarytų dokumentų, interneto naršyklių ir vaizdo skambučių? Turime sprendimą – tai dviejų monitorių darbo vieta. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tokią susikurti.

Kaip naudoti „Mac“ kompiuterius, kad jų akumuliatoriai tarnautų ilgiau

Kiek ilgai tarnaus „MacBook“, „MacBook Pro“ ir „MacBook Air“ kompiuterių akumuliatoriai, didžia dalimi priklauso nuo to, kaip teisingai juos naudosite. Kaip tausoti kompiuterio akumuliatorių?

Paruoškite kompiuterį, kad juo naudotis galėtų vyresnio amžiaus žmonės

Kompiuteriai iš tiesų gali būti šiek tiek sunkiai suprantami vyresnio amžiaus žmonėms, ypač dėl visų nustatymų, funkcijų ir atnaujinimų, kurie gali būti ne visai intuityvūs. Tačiau yra keletas pakeitimų, kuriuos galite atlikti, kad supaprastintumėte patirtį ir užtikrintumėte, kad įrenginiu būtų lengviau naudotis.

2024-08-28 09:11
Kaip sutaupyti renkantis mokslams tinkamą kompiuterį ar planšetę?
2024-08-26 18:56
Kameros švieselė dega, bet vaizdo pokalbyje nedalyvaujate: ar jus šnipinėja? Kaip patikrinti ir apsisaugoti
2024-06-21 12:46
Karšta, drėgna, vanduo liejasi laisvai: pražūtingi pavojai telefonams ir kompiuteriams
2023-09-23 16:43
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms
2023-09-04 17:17
Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį
2023-08-31 16:32
Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis
2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama