Sunku įsivaizduoti studentą, kuris apsieitų be nešiojamo kompiuterio. Protingai pasirinktas nešiojamas kompiuteris gali visiškai pakeisti stacionarų kompiuterį ir dar pasiūlyti taip svarbų kiekvienam studentui mobilumą. Kuo turėtų pasižymėti studentui skirtas nešiojamas kompiuteris? Varle.lt nešiojamų kompiuterių ekspertas Mindaugas Žylius teigia, kad įsigyjant kompiuterį mokslams ir studijoms vertėtų prisiminti apie kelis svarbius dalykus.
Full HD ekranas su matine matrica
Ekrano dydį įprastai kiekvienas renkasi pagal savo poreikius. Tačiau raiškos atveju neverta ieškoti kompromisų – rinkitės Full HD. Tokia raiška užtikrina labai ryškų vaizdą ir leidžia maloniai ne tik dirbti ir mokytis, bet taip pat laisvą valandą praleisti žiūrint aukštos kokybės filmus.
Geresniu pasirinkimu yra matinė, o ne blizgi ekrano matrica. Matinė matrica užtikrina didesnį naudojimosi nešiojamu kompiuteriu patogumą ypač po atviru dangumi, šviečiant ryškiai saulei. Be to, tokioje matricoje mažiau kaupiasi pastebimų nešvarumų. Turint kompiuterį su matinės matricos ekranu galima mažiau laiko skirti ekrano valymui ir patirti didesnį malonumą naudojantis įrenginiu lauke. Juk kai už lango gražus ruduo, mokymąsi maloniau iš bibliotekos ar namų perkelti į saulės nutviekstą pievą.
Nešiojamas kompiuteris studentui – su SSD disku ir našiu procesoriumi
Renkantis nešiojamą kompiuterį kone kiekvienas atsižvelgia į disko talpą, tačiau ne mažiau svarbus yra jo tipas. SSD diskai yra tikrai geresnis pasirinkimas nei HDD. Priežasčių yra net keletas. SSD diskai užtikrina greitesnį duomenų perdavimą, veikia tyliau, o taip pat lėčiau įkaista, kas nešiojamų kompiuterių atvejais yra labai svarbu. Papildomai jie pasižymi didesniu patvarumu ir didesnių duomenų saugumu. SSD diskas ir našus procesorius leidžia tikėtis labai sklandžiai ir sparčiai veikiančio nešiojamo kompiuterio. Rekomenduojama rinktis „Intel Core i7“ ir „Intel Core i5“ atstovus, taip pat puikiai pasiteisina ir „Intel Core i3“ linijos procesoriai. Kas iš to? Didesnė tikimybė, kad kompiuteris tavęs neerzins, kai turėsi padaryti skubius namų darbus ar neiškrės kokio pokšto paskutinę naktį prieš egzaminą.
Patogi klaviatūra su apšvietimu
Paskaitų konspektavimas, darbų rašymas, komunikavimas socialiniuose tinkluose – visos šios veiklos tampa žymiai paprastesnės, kai nešiojamas kompiuteris gali pasigirti patogia klaviatūra. Poreikiai čia skirtingi, tačiau prieš įsigyjant konkretų modelį siūloma atkreipti dėmesį į klavišų išdėstymą.
Papildomas klaviatūros privalumas be abejonės būtų jos apšvietimas, kuris neretai gali nepaprastai praversti siekiant išvengti visos patalpos apšvietimo, o juk dažnam studentui nesvetimasis mokymasis naktį, ką jau kalbėti vakarais. Kodėl gi nepasirūpinus, kad šis procesas būtų patogesnis ir reikėtų mažiau vargti vieną po kitos renkant naujojo mokslinio atradimo raides?
Ilgas baterijos veikimo laikas
Net našiausias nešiojamas kompiuteris, pasižymintis plačiomis galimybėmis nebus labai naudingas jei jo baterijos veikimo laikas bus trumpas. Juk tarp paskaitų ne visada atsiranda galimybė įkrauti įrenginį, todėl vertėtų atkreipti dėmesį į tokį nešiojamą kompiuterį, kuris galėtų veikti mažiausiai 4–5 valandas. Toks įrenginys leis jaustis mobiliam. Taigi atkreipkite dėmesį į baterijos talpą ir nebijokite konsultuotis, jei abejojate dėl konkretaus modelio.
Hibridinis („du viename“) nešiojamas kompiuteris studentui
Hibdridinis, dar vadinamas „du viename“ ar konvertuojamas nešiojamas kompiuteris – sprendimas, kuris studentui gali būti nepaprastai praktišku pasirinkimu. Tokio tipo įrenginiu galima naudotis tiek kaip nešiojamu, tiek kaip planšetiniu kompiuteriu. Tokį naudojimosi įvairiapusiškumą užtikrina speciali vyrių konstrukcija, kuri leidžia pasukti ekraną 360°.
Rinkdamiesi studentui skirtą nešiojamą kompiuterį nepamirškite trijų dalykų:
- Nedideli išmatavimai ir mažas svoris leis patogiai nešioti įrenginį į paskaitas ir keliauti su juo į biblioteką.
- Ieškokite geriausio įrangos, našumo ir kainos santykio. Konsultuokitės.
- Naudojimosi patogumą garantuojantis, spartus ir našus nešiojamas kompiuteris – svarbiausia.