Kompiuteriniai žaidimai tapo populiari laisvalaikio praleidimo forma. Yra nemažai visuomenės narių, kuriems žaidimai jau nebe laisvalaikis, o gyvenimo būdas, ar netgi psichologinė priklausomybė. Tokie žmonės, gavę naują žaidimą ar kompiuterį, kuris pajėgus žaisti žaidimus, užmiršta pamokas, paskaitas ar darbą. Priklausomybė nuo žaidimų atsieina nepigiai, gera vaizdo plokštė kainuoja apie 1000 litų.
Kaip žinoti, ar užteks kompiuterio pajėgumo norint žaisti geidžiamą žaidimą? Ant visų žaidimų kompaktinių diskų būna nurodyti minimalūs reikalavimai kompiuteriui (procesoriaus sparta, operatyviosios atmintinės talpa, vaizdo plokštė), su kuriuo galima žaisti žaidimą. Deja, nereikia tikėtis, kad jei kompiuteris tenkins minimalius reikalavimus, pavyks patirti nežemišką palaimą žaidžiant. Taigi perkant žaidimą, reikia įdėmiai perskaityti žaidimo reikalavimus ir kai kuriuos iš jų dauginti iš dviejų, taip pat reikia žinoti savo kompiuterio galimybes.
Gali būti, kad kompiuteris tenkina žaidimo keliamus reikalavimus, bet žaidimas vis tiek neveikia arba veikia netinkamai (stringa ir pan.) Reikia surasti priežastį ir ją pašalinti.
Ar veikia „DirectX“ tvarkyklės? „DirectX“ tvarkyklės paspartina trimačių vaizdų, tekstūrų ir kitų būtinų šiuolaikinių žaidimų elementų atvaizdavimą. Jei neveiks „DirectX“, neveiks joks normalesnis žaidimas, nelabai pavyks pažiūrėti filmą, bus pateikiami pranešimai, kuriuose žodžiai „Directx“, „DirectDraw“ ir pan.
Ar veikia „OpenGL“ vaizdo spartinimas? Daugumai žaidimų reikalingas „OpenGL“ vaizdo spartinimas, tačiau vaizdo plokštė gali nepalaikyti šio spartintuvo. Tokiu atveju šie žaidimai neveiks.