Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 5 d. 20:32
Skirtingos galios sistemos viename automobilyje: ką rinktis ir kodėl?
Lapkričio 5 d. 17:37
Ateities pasaulio vizija inžinerijos studentų akimis – robotai geresnei emocinei sveikatai
Lapkričio 5 d. 14:50
Kaip nufotografuoti visą interneto svetainės puslapį „iPhone“ ir „iPad“
Lapkričio 5 d. 11:11
„Metų automobilio 2025“ elektromobilių testas: 200 km įveikė visi
Lapkričio 5 d. 08:22
Kaip su vaikais kalbėti apie saugumą virtualioje erdvėje?
Lapkričio 4 d. 20:23
„Hyundai“ pristato „Initium“ – naujos kartos vandenilio kuro visureigį
Lapkričio 4 d. 17:23
KTU mokslininkas apie DI ir automatizacijos paradoksą: pakeisdamos žmogų, jos kuria naujas darbo vietas
Lapkričio 4 d. 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
Lapkričio 4 d. 11:33
„NanoAvionics“ palydovas nufotografavo Lietuvą iš kosmoso – skriejo aukščiau nei Tarptautinė kosminė stotis
Lapkričio 4 d. 08:23
„Volvo Trucks“ pristato naujos kartos saugumo sistemas pėstiesiems ir dviratininkams apsaugoti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Kompiuterinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip sustiprinti įmonės elektroninį saugumą

Publikuota: 2006-05-30 07:23
Tematika: Kompiuterinė įranga
Aut. teisės: ©Esaugumas.lt
Inf. šaltinis: Esaugumas.lt

Galima drąsiai teigti, kad šiandien kompiuteris yra pagrindinis darbo įrankis daugelyje verslo sričių ir jo svarba įmonių veikloje palaipsniui vis didėja. Dėl šios tendencijos versle naudojamų informacinių technologijų (IT) saugumas turi tapti vienu iš prioritetų, antraip bendrovės rizikuoja patirti didelių nuostolių.

1 žingsnis: apsaugokite kompiuterius

Pagrindinis IT sistemos komponentas – stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai. Todėl stiprinant įmonės saugumą pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į juos. Yra trys svarbiausios taisyklės, kaip užtikrinti minimalų kompiuterių apsaugos lygį: reguliariai atnaujinti programinę įrangą, naudoti antivirusinę programą, įdiegti užkardą (ang.k. firewall).

Kompiuterių programose pasitaiko saugumo spragų, kuriomis pasinaudodami įsilaužėliai gali per internetą patekti į įmonės tinklą ir padaryti įvairios žalos: sugadinti duomenis, pavogti informaciją ir pan. Tačiau programinės įrangos gamintojai, aptikę tokias spragas, išleidžia nemokamus atnaujinimus, kurie jas ištaiso. Būtent todėl svarbu reguliariai atnaujinti pagrindines naudojamas programas.

Užkardos taip pat skirtos apsisaugoti nuo įsilaužėlių. Jos ypač svarbios, jei įmonėje yra nuolatinis interneto ryšys. Yra įsilaužėlių, kurie naudodami specialias priemones skenuoja internetą ir ieško prisijungusių kompiuterių, o juos aptikę – mėgina įsilaužti. Užkarda yra tokia programa, kuri blokuoja bandymus iš išorės patekti į Jūsų sistemą.

Tuo tarpu antivirusinės programos yra skirtos apsisaugoti nuo virusų ir „Trojos arklių“ (ang.k. – trojan), galinčių patekti į kompiuterius su elektroniniais laiškais, iš aplankytų užkrėstų interneto svetainių, taip pat iš duomenų laikmenų – diskelių, optinių diskų.

2 žingsnis: darykite atsargines duomenų kopijas

Svarbiausias šiuolaikinių įmonių turtas yra informacija. Klientų ir partnerių kontaktai, svarbūs dokumentai, finansiniai duomenys – visa tai šiandien yra saugoma elektroniniu būdu. Todėl elektroninių duomenų praradimas gali būti didelis smūgis verslui.

Informacija gali būti prarandama dėl įvairių priežasčių – kompiuterių kietųjų diskų gedimo, gaisro, vagystės, virusų ir t.t. Kitaip tariant, grėsmių spektras labai platus, apimantis tiek elektroninio pobūdžio pavojus, tiek fizinį duomenų laikmenų sunaikinimą.

Patikimiausias būdas apsidrausti nuo duomenų netekimo – daryti atsargines jų kopijas ir saugoti atskirai. Tai atlikti labai paprasta: tiesiog reikia atrinkti svarbiausią informaciją, ją nukopijuoti į optinius diskus (CD arba DVD) ir saugoti. Svarbu nepamiršti šią procedūrą kartoti nuolat, kad nukopijuoti duomenys nespėtų pasenti.

3 žingsnis: sukurkite naudojimosi internetu taisykles

Internetas iš pagrindų pakeitė įmonių veiklą, palengvino duomenų perdavimą ir informacijos paiešką. Tačiau jis tapo ir nauju grėsmių šaltiniu. Neatsargiai naudojantis internetu, į bendrovės kompiuterius gali patekti virusai, šnipinėjimo ar darbą lėtinančios programos, darbuotojai netyčia gali trečiosioms šalims perduoti slaptą informaciją (pvz., slaptažodžius).

Kad to būtų išvengta, patartina sukurti interneto naudojimo įmonėje taisykles. Jose būtų nurodoma, kas darbuotojui leidžiama ir neleidžiama atlikti darbo kompiuteriuose. Pavyzdžiui, draudimas savo nuožiūra diegti programinę įrangą, atidarinėti įtartinas bylas, prisegtas prie elektroninių laiškų iš nepažįstamų gavėjų, keisti kompiuterio saugumo nustatymus ir pan. Taisyklės turėtų būti kuriamos įmonės vadovams konsultuojantis su IT specialistais.

4 žingsnis: apsaugokite savo įmonės tinklą

Jei įmonėje turite sukūrę paprastą ar bevielį vidinį tinklą, tuomet turite žinoti, kad juo turi galimybę pasinaudoti ne tik bendrovės darbuotojai, bet ir konfidencialią informaciją sužinoti siekiantys asmenys. Nuo to apsisaugoti pirmiausia padės jau minėtos užkardos. Tik šiuo atveju patartina įdiegti ne tik programinę užkardą, kuri užtikrina saugumą tik tame kompiuteryje, kuriame yra įdiegta, bet ir specialią užkardos aparatinę įrangą. Pastaroji saugo visus tinklo kompiuterius ir netgi padaro juos „nematomus“ išoriniam pasauliui.

Kitas svarbus tinklo saugumo elementas yra prisijungimo slaptažodžiai. Tai bene pati populiariausia duomenų apsaugos priemonė, tačiau ji veiksminga tik tinkamai naudojant. Štai keletas taisyklių, kurios lemia slaptažodžių patikimumą:

  • Slaptažodžiai neturi būti paprasti žodžiai, kuriuos galima rasti žodyne, nes įsilaužėliai turi specialias programas, labai greitai juos atspėjančias ir „nulaužiančias“.
  • Slaptažodžiai turi būti reguliariai keičiami.
  • Jie neturi buti elementarūs – vartotojo vardas, įmonės pavadinimas, skaičių seka 12345 ar tiesiog žodis „slaptažodis“. Tai yra dažniausiai naudojami variantai ir juos labai lengva atspėti.
  • Slaptažodis turi būti bent iš 8 simbolių – tiek iš didžiųjų, tek iš mažųjų raidžių, pageidautina turėti skaičių ir simbolių (@, &, $ ir pan.). Slaptažodis turi būti keičiamas bent kas 90 dienų.

Jei biure naudojate bevielį tinklą, taip pat turėtumėte papildomai atsižvelgti į šiuos dalykus:

  1. Užtikrinkite, kad yra aktyvuotos bevielio tinklo saugumo priemonės. Jas įrangos gamintojai dažnai būna išjungę, idant tinklą būtų lengviau įdiegti.
  2. Apribokite galimybes naudotis tinklu pagal Jūsų įmonės darbo valandas.
  3. Naudokite papildomą aparatinę bei programinę įrangą, skirtą duomenų kodavimui.

5 žingsnis: apsaugokite tarnybines stotis

Nuo tarnybinių stočių priklauso viso tinklo saugumas. Jei kam nors pavyktų įsilaužti į jas, tuomet lengvai pasiekiami būtų visi kompiuteriai bei duomenys juose. Tarnybinių stočių saugumo pagrindus padės užtikrinti visi anksčiau aptarti 4 žingsniai. Jei jie įgyvendint, tuomet galite imtis ir dar kelių papildomų saugumo priemonių.

Pirma, reikia apsaugoti tarnybines stotis nuo fizinių grėsmių ir laikyti juos saugioje patalpoje. Pastaroji turėtų būti rakinama, be langų. Šalia tarnybinių stočių neturėtų dirbti žmonės, kurie netyčia galėtų jai pakenkti, pavyzdžiui, aplieti įrangą kava.

Antra, paprastai tarnybinių stočių programinė įranga leidžia nustatyti kiekvieno kompiuterio naudotojo statusą, kuris lemia jo vartotojo teises. Pasirūpinkite, kad visi vartotojai neturėtų administratoriaus statuso, leidžiančio kompiuteriuose daryti praktiškai bet ką. Žemesnio statuso vartotojams galima leisti bei drausti įvairius veiksmus – naudotis tam tikromis programomis, prieiti prie duomenų, diegti programinę įrangą. Efektyviai naudojant šią sistemą, galima gerokai sumažinti daugelį saugumo grėsmių.

Trečia, šiuolaikinės tarnybinės stotys turi gausybę funkcijų, kurios gali garantuoti labai aukštą saugumo lygį. Bet su sąlyga, kad jos naudojamos tikslingai ir vykdoma nuolatinė priežiūra. Todėl, jei neturite įmonės viduje IT specialisto, galinčio tai daryti, derėtų samdyti darbuotoją, kuris užtikrintų reguliarią priežiūrą.


Esaugumas.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Paruoškite kompiuterį, kad juo naudotis galėtų vyresnio amžiaus žmonės

Kompiuteriai iš tiesų gali būti šiek tiek sunkiai suprantami vyresnio amžiaus žmonėms, ypač dėl visų nustatymų, funkcijų ir atnaujinimų, kurie gali būti ne visai intuityvūs. Tačiau yra keletas pakeitimų, kuriuos galite atlikti, kad supaprastintumėte patirtį ir užtikrintumėte, kad įrenginiu būtų lengviau naudotis.

Kaip sutaupyti renkantis mokslams tinkamą kompiuterį ar planšetę?

Artėjant rudeniui įsisiūbuoja ir mokyklinių prekių pirkimai. Svarbus pirkinys mokinio prekių krepšelyje – mokslui reikalingas kompiuteris ar planšetė. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant naują elektronikos įrenginį ir kaip sutaupyti, taip pat pabrėžia, kad svarbu tinkamai įvertinti mokinio poreikius.

Kameros švieselė dega, bet vaizdo pokalbyje nedalyvaujate: ar jus šnipinėja? Kaip patikrinti ir apsisaugoti

Lipnia juosta užklijuota kamera vieniems atrodo kaip paranojos ženklas, kitiems – kaip būtina saugumo priemonė. Didėjant kibernetinių grėsmių skaičiui ir vaizdo konferencijų populiarumui, auga ir dėmesys kamerų saugumui. Atlikus kelis paprastus veiksmus, galima veiksmingai apsaugoti savo įrenginio kamerą, išvengiant perdėto nerimo.

2024-06-21 12:46
Karšta, drėgna, vanduo liejasi laisvai: pražūtingi pavojai telefonams ir kompiuteriams
2023-09-23 16:43
Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms
2023-09-04 17:17
Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį
2023-08-31 16:32
Kompiuteriai mokslams: ekspertė įvardijo, kokius geriausia rinktis
2023-08-29 10:23
Labai sulėtėjo mano nešiojamas kompiuteris – ką daryti?
2023-08-19 09:28
Prieš išmesdami savo įrenginį nepamirškite atlikti šių žingsnių
2023-08-17 08:45
Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas
2023-07-24 08:40
10 kibernetinio saugumo taisyklių – ką svarbu prisiminti verslui?
2023-05-10 16:24
Kai pasirinkimų tiek daug, kaip rasti tinkamiausią išorinį SSD diską: įvardijo kelias svarbiausias savybes
2023-04-13 11:40
„TikTok“ išnaudoja mažamečių silpnybes: kaip apsaugoti savo vaikus?
2023-03-08 14:36
Kad vaikas tobulėtų, o ne tingėtų: atskleidė gudrybių, kaip planšetę paversti naudingu pagalbininku
2023-01-11 10:29
Kompiuteriniai žaidimai: kokios vyrauja tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama