Kompiuteris jau seniai nebėra prabanga. Šis tehnikos išradimas, senokai naudojamas kaip vienas pagrindinių darbo įrankių versle, vis labiau įsitvirtina namuose kaip dar vienas būdas įvairioms laisvalaikio veikloms. Tradicinį televizoriaus žiūrėjimą papildo įvairios pramogos kompiuteryje, laikraščius – naujienų portalų skaitymas, o šalia visų kitų bendravimo rūšių vis aktyvesnis tampa virtualusis komunikavimas. Žmonių skaičius šalyje, kuriems darbas ir pramogos kompiuteriu yra kasdienybė, kasmet pastebimai didėja.
Remiantis „TNS Gallup“ duomenimis, Lietuvoje daugiau kaip 45 proc. vyresnių nei 15 metų amžiaus Lietuvos gyventojų namuose turi stalo arba nešiojamuosius kompiuterius.
Jeigu jūs vienas iš tokių žmonių, kurie vis dar neturite kompiuterio arba planuojate pasikeisti turimą seną, nuspręskite, kiek lėšų galite skirti ir ko tikitės iš savo naujojo pirkinio – visa kita jums padės išspręsti „Topo centro“ konsultantai.
1. Nešiojami kompiuteriai ne tik keliaujantiems. Šiandieniniai nešiojamieji kompiuteriai savo savybėmis niekuo nenusileidžia stalo kompiuteriams ir tampa vis populiaresni. Lengvi ir patogūs nešiotis įrenginiai suteikia daugiau galimybių dirbti nevaržomai.
2. Staliniai kompiuteriai dirbantiems namuose. Stalinį kompiuterį patariama rinktis tiems, kurie neketina mobiliai dirbti.
3. Galingas kompiuterio procesorius įvairiapusiam darbui. Nuo kompiuterio širdies – procesoriaus – priklauso daugelis kompiuterio atliekamų užduočių. Itin galingas procesorius reikalingas tik su grafikos programomis dirbantiems specialistams ir žaidimų entuziastams. „Norint dirbti sklandžiai, užtenka vidutinių pajėgumų procesoriaus, rekomenduojama, kad jis turėtų kelis branduolius. Taip bus galima vienu metu be trukdžių dirbti su įvairiomis užduotimis, pavyzdžiui, rašyti tekstą, naršyti internete ir klausytis muzikos.“ – pasakojo „Topo centro“ konsultantai.
4. Kompiuterio greitis. Sklandų darbą ir pramogas užtikrins 2GB dydžio aktyvioji atmintis. Jeigu kompiuteris bus naudojamas žaidimams, jam bus reikalinga galinga vaizdo posistemė su kuo didesne aktyviąja atmintimi.
5. Dideliame diske - daug muzikos, nuotraukų ir filmų. Kuo didesnis kietasis diskas, tuo daugiau duomenų jame galės tilpti. Šiandien populiariausi kompiuteriai su 160 GB talpos ir didesniais kietaisiais diskais. Kompiuterio disko talpą galima bet kada išplėsti prie jo prijungus papildomą išorinį kietąjį diską.
6. Plačiaekranis monitorius - filmams žiūrėti. Įprasto stalo kompiuterio monitoriaus įstrižainė yra 19 coliai. Per kompiuterį dažnai žiūrint filmus, pravers didelis plačiaekranis monitorius (24 coliai).
7. Kompiuterio priedai. Renkantis kompiuterį verta atsižvelgti ir į papildomas jo savybes – belaidį ryšį, atminties kortelių skaitytuvą, interneto kamerą ir kitas. Į kompiuterį integruota ir kartu su juo parduodama įranga kainuos mažiau negu ją įsigyjant atskirai.
8. Programinė įranga. Kartu su kompiuteriu parduodama programinė įranga taip pat kainuos pigiau negu ją perkant atskirai. Svarbiausia kompiuterio programinė įranga yra jo operacinė sistema, kuri turėtų būti iš anksto įdiegta į naują kompiuterį. Taip bus galima iš karto pradėti dirbti įsigytu įrenginiu ir nereikės papildomos specialistų pagalbos.
9. Nepamirškite pasirūpinti apsauga. „Topo centro“ konsultantai siūlo nepamiršti antivirusunės apsaugos. Vienos iš populiariausių yra „Kaspersky“ ir „Norton internet security 2008“.
10. Galimybė surinkti kompiuterį pagal pageidavimus. Jeigu prekybos vietoje neradote kompiuterio su norimais parametrais, kreipkitės į konsultantus. Vis labiau populiarėja paslauga, leidžianti klientui įsigyti kompiuterį pagal individualius pageidavimus.