Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
Balandžio 17 d. 14:29
Nauja „Telia“ IoT platforma: visa kontrolė – kliento rankose
Balandžio 17 d. 11:11
Elektromobiliams – 6000 prieigų, savivaldybėms – 36 mln. eurų
Balandžio 17 d. 08:03
Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?

Publikuota: 2024-12-26 11:22
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pritrūkote pinigų kalėdinėms dovanoms? Prie to galimai prisidėjo prenumeratos. 2024 m.prenumeratų technologijų kompanijos „Bango“ atliktos apklausos duomenimis, vidutinis europietis skaitmeninėms paslaugoms šiemet išleido beveik 700 eurų. Daugelis šių prenumeratų net nepateisina lūkesčių, tačiau jas nutraukti trukdo dirbtinės kliūtys. „Telia“ ekspertai pataria, kaip artėjant Naujiesiems atsisakyti šių finansinių „parazitų“ ir atlaisvinti biudžetą svarbesnėms išlaidoms.

Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Asociatyvi „Pixbay“ nuotr.

„Daugelis prenumeratų yra kaimynų katė, kuri kartą pašerta ima kasdien laukti prie jūsų durų. Taip yra dėl mūsų psichologijos – kas mėnesį mokama suma dažnai atrodo pernelyg maža, kad veltumėmės į kūrėjų sukurtus atšaukimo labirintus. Deja, ilgainiui tos įmokos susideda ir virsta atostogų biudžetui prilygstančia suma. Norint ją sumažinti, gali prireikti ne tik racionalaus požiūrio, bet ir specialių programėlių ar net banko pagalbos“, – teigia „Telia“ Skaitmeninės rinkodaros vadovas Lukas Valevičius.

Sunku atšaukti? Ne jums vieniems

Jeigu kada nors mėginote atšaukti prenumeratą ir pajutote, kad tai primena kliūčių ruožą, žinokite, kad tai ne jūsų kaltė. Skaitmeninių paslaugų teikėjai sąmoningai apsunkina šį procesą, tikėdamiesi, kad klientai susitaikys su automatiniu mokėjimu ir neatsisakys jų paslaugos. Dėl šios priežasties atšaukimo mygtuko tenka ieškoti po įvairiausius meniu punktus, jį paspaudus – detalizuoti atšaukimo priežastis apklausose ir priverstinai peržiūrėti kitus prenumeratos planus.

Šis fenomenas netgi spėjo gauti „tamsiųjų vartotojo sąsajos modelių“ terminą ir susilaukti kontroliuojančių institucijų dėmesio įvairiose šalyse. Vienas garsiausiai nuskambėjusių atvejų – Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinės prekybos komisijos (FTC) į teismą paduota „Amazon“.

„Amazon“ atstovai teisėjui turės pasiaiškinti, kodėl norint atšaukti „Prime“ prenumeratą, vartotojui tenka apsilankyti keturiuose skirtinguose puslapiuose, atlikti šešis paspaudimus ir rinktis iš net penkiolikos skirtingų opcijų. Tuo metu, norint užsisakyti prenumeratą, žmogui pakanka paspausti vieną ar du mygtukus. Nors byla neseniai buvo perkelta į kitų metų vasarą, teisinis spaudimas jau spėjo suveikti – „Amazon“ netikėtai supaprastino atšaukimo procesą“, – pasakoja L. Valevičius.

FTC siekia, kad panašaus pobūdžio bylos taptų precedentu, leidžiančiu patvirtinti naują „Vieno mygtuko atšaukimo“ tvarką, kurios turės laikytis visi prenumeratų paslaugų teikėjai. Labai panaši „dviejų paspaudimų“ taisyklė jau dvejus metus galioja Vokietijoje ir šios šalies vartotojų apsaugos asociacijų teigimu, jau davė apčiuopiamų vaisių.

Pirmas žingsnis – nebemeluoti sau

„Telia“ atstovo teigimu, atmetus sudėtingas atšaukimo procedūras, prenumeratos savaime nėra absoliutus blogis. „Netflix“, „Telia Play“, „Spotify“, „iCloud“ ar „Google Drive“ ir kitos panašios paslaugos smarkiai praskaidrina mūsų kasdienybę arba duoda apčiaupiamos vertės. Tačiau neretai vartotojų turimų prenumeratų sąrašas būna kur kas ilgesnis, o jame – toli gražu ne vien racionalūs sprendimai.

„Žmonės linkę prenumeratas naudoti kaip priemonę save priversti siekti vienų ar kitų tikslų. Pavyzdžiui, norėdami nuo Naujųjų pradėti daugiau skaityti, pradedame mokėti už prieigą prie elektroninių knygų platformos, o siekdami pagerinti formą – prenumeruoti treniruočių namuose programėlę. Vis dėlto tie keli nuo mūsų sąskaitos kas mėnesį nurašomi eurai dažnai nebūna pakankama paskata keistis. Kol nesame tikri savo motyvacija, daug geresnis sprendimas pasitelkti nemokamus išteklius, o prie mokamų prenumeratų pereiti tik veiklai tapus kasdienybės dalimi“, – pataria specialistas.

Norint atlikti generalinę tvarką savo prenumeratose, rekomenduojama pasidaryti jų sąrašą ir prisiminti, kada paskutinį kartą naudojotės konkrečia mokama paslauga. Jei tai buvo seniau, nei prieš mėnesį, didelė tikimybė, kad prenumerata tik bereikalingai „degina“ sunkiai uždirbtus pinigus ir ją verta kuo skubiau atšaukti.

Į pagalbą galima pasitelkti specialius įrankius

Jei prenumeratą užsisakėte išmaniojo telefono programėlėje, ją atšaukti pakankamai nesudėtinga. Aktyvias prenumeratas „iPhone“ savininkai gali peržiūrėti apsilankę nustatymuose, spustelėję ant savo „Apple“ paskyros ir atvėrę skyrių „Prenumeratos“, kuriame vienu paspaudimu galima atsisakyti nereikalingų prenumeratų. „Android“ vartotojai tą patį gali atlikti apsilankę „Google Play“ aplikacijų parduotuvėje, spustelėję ant savo „Google“ paskyros ženkliuko bei atvėrę „Prenumeratų“ skiltį.

Vis dėlto įsigijus paslaugos prenumeratą kūrėjo puslapyje, atšaukimo procesas gali būti daug sunkesnis. Prisiminti apie tokias prenumeratas galima atidžiai peržiūrėjus banko sąskaitos išrašą, o jų atsisakyti – jungiantis prie konkrečių paskyrų arba kreipiantis į paslaugos techninę pagalbą,

Siekiant ateityje apsisaugoti nuo panašaus neapsižiūrėjimo ir neleisti prenumeratoms ištisus mėnesius tyliai savintis lėšų, rekomenduojama pasitelkti apie jas primenančias programėles. Vos užsiprenumeravus paslaugą, šiose aplikacijose galima įvesti prenumeratos pavadinimą, kainą ir artėjančio mokėjimo priminimą. „iOS“ platformoje tą gali atlikti programėlė „Bobby“, o „Android“ – „Tilla“ arba „Suby“.

„Nepavykus atšaukti prenumeruojamos paslaugos, galima kreiptis ir į savo banką, bet šioje srityje jo galimybės gana ribotos. Svarbu suvokti, kad prenumeratos atšaukimas yra kliento atsakomybė. Jei klientas užsiprenumeruodamas paslaugą duoda daugkartinio lėšų nurašymo nuo mokėjimo kortelės sutikimą, bankas neprašo patvirtinti su sutikimu susijusių nurašymų ir jie yra vykdomi automatiškai. Tačiau jei paaiškėja, jog sutikimas nėra duotas ir pinigai vis tiek yra nurašomi, tokiu atveju dažniausiai pavyksta pagelbėti klientui – yra sugrąžinami jau sumokėti pinigai. Svarbu pažymėti, kad ateityje nurašymai nevyktų – prenumeratą atšaukti turi pats klientas. Kaskart svarbu atidžiai susipažinti su visais pateikiamais dokumentais ir įsivertinti tiek mokėtiną sumą, tiek laikotarpį, po kurio suma bus nurašoma automatiškai ir atidžiai žymėti sutikimų varneles“, – teigia Šiaulių banko privačių klientų paslaugų vadovė dr. Dalia Kolmatsui.

Kritiniu atveju išvengti mokėjimo už nepageidaujamas prenumeratas galima blokuojant savo bankinę kortelę, bet tokiu atveju reikia įvertinti ir su tuo susijusius nepatogumus. Kur kas geresnis variantas – užsisakyti dar vieną, tik prenumeratoms skirtą kortelę ir į ją kas mėnesį pervedinėti fiksuotą sumą. Taip galima išvengti netikėto prenumeratos kainos išaugimo ir patogiau apsiginti nuo nepageidaujamų mokėjimų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama