Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kas trečias šalies gyventojas vasarą dirba ar planuoja dirbti nuotoliu. Ar tikrai dirbti galima iš bet kur?

Publikuota: 2024-07-15 17:30
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

32 proc. dirbančių Lietuvos gyventojų šią vasarą dirba ar planuoja dirbti nuotoliu, rodo advokatų kontoros COBALT užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa. „Darbas ne iš biuro, o kitos vietos tapo jau gana įprastas daugelyje įmonių. Tačiau jis neretai organizuojamas inertiškai – darbuotojai dažnai galvoja, kad dirbti gali iš bet kur, o darbdaviai neretai pamiršta aptarti esmines nuotolinio darbo detales“, – pastebi Jovita Valatkaitė, advokatų kontoros COBALT asocijuota partnerė. Ji atskleidžia, ką apie darbą nuotoliu svarbu žinoti darbuotojui ir darbdaviui.

Kas trečias šalies gyventojas vasarą dirba ar planuoja dirbti nuotoliu. Ar tikrai dirbti galima iš bet kur?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad 18 proc. dirbančiųjų dirba, dar 14 proc. planuoja dirbti nuotoliu šią vasarą, 60 proc. – nedirba tokiu būdu ir neplanuoja to daryti, 8 proc. nežino. Nuotolinis darbas populiarėja būtent vasarą, kai darbuotojai su darbu derina buvimą gamtoje, vaikų atostogas ar kitą veiklą, sako advokatė. Dirbti ne iš biuro dažniau renkasi sričių specialistai ir tarnautojai, turintys aukštąjį išsilavinimą, gyvenantys didmiesčiuose. Darbo vietoje dažniausiai lieka dirbti 36-55 metų vyrai, gaunantys vidutines ir didesnes pajamas.

Specialūs reikalavimai darbo vietai

Daugeliui darbuotojų vis dar atrodo, kad darbas nuotoliu prilygsta darbui iš bet kurios vietos – namų, sodybos, paplūdimio ar kitų vietų. Tačiau nuotolinio darbo vieta turi atitikti bendrus saugos ir sveikatos reikalavimus, sako advokatė. Anot jos, už saugių ir sveikų darbo sąlygų užtikrinimą yra atsakingas darbdavys, o darbo įstatymai nenustato išimčių, kai dirbama ne darbo vietoje.

„Prieš darbuotojui pradedant dirbti nuotoliniu būdu, reikėtų atlikti profesinės rizikos vertinimą arba bent jau darbdaviui kitu būdu įsitikinti, kad sąlygos, kuriomis darbuotojas dirbs yra saugios ir atitinka teisės aktų reikalavimus. Tai galima padaryti pateikiant darbuotojui įvairaus pobūdžio klausimynus ar anketas apie darbo vietą, suorganizuojant video skambutį ir pan. Ne mažiau svarbus ir bendradarbiavimas – darbuotojas turėtų ne slėpti, o pateikti reikalingą informaciją, – sako COBALT advokatė. – Jeigu darbuotojas išreiškia norą dirbti nuotoliniu būdu, tuomet jis pats turi įsitikinti ir deklaruoti, kad jo nurodyta nuotolinio darbo vieta yra tinkama bei saugi. Visgi bet kuriuo atveju visos reikšmingos aplinkybės dėl galimų profesinės rizikos veiksnių turi būti dokumentuojamos ir patvirtintos darbuotojo ir darbdavio sutarta tvarka.“

Darbdavys gali neleisti dirbti nuotoliu, jei tokio darbo sąlygos apsunkintų procesus, kolegų bendradarbiavimą, kenktų užduočių atlikimo kokybei. Visgi yra kelios darbuotojų kategorijos, kurių prašymą dirbti nuotoliu darbdavys privalo tenkinti, jei tai nesudaro per didelių sąnaudų: besilaukiančios, neseniai pagimdžiusios ar krūtimi maitinančios darbuotojos, auginantieji mažametį iki 8 m., ar darbuotojai, kurie vieni augina vaiką iki 14 m. arba vaiką su negalia iki 18 m., bei tie, kurie turi sveikatos priežiūros įstaigos išvadą dėl sveikatos būklės, negalios ar būtinybės slaugyti šeimos narį, kartu gyvenantį asmenį.

Darbo laiko kontrolė

Darbdavio galimybės kontroliuoti darbuotojo darbo laiką šiam dirbant nuotoliu yra ribotos. Todėl svarbu aiškiai nustatyti darbo valandas dar prieš išleidžiant darbuotoją dirbti iš kitos vietos.

„Darbdaviui ir darbuotojui rekomenduojama aptarti darbo pradžią ir pabaigą, terminą, per kurį privalu atsakyti į elektroninius laiškus bei skambučius. Taip pat reiktų nustatyti, kokiomis valandomis darbuotojas turi būti pasiekiamas bei kokiomis priemonėmis su kolega gali susisiekti kiti darbuotojai ar klientai. Darbas neturėtų būti atliekamas po įprastų darbo valandų, jei aiškiai nėra sutarta kitaip – svarbiausia, kad abi pusės vienodai suprastų sąlygas“, – teigia J. Valatkaitė.

Kas kaltas, jei sugenda darbo įranga?

Dažnas darbdavys pamiršta pasirūpinti darbo priemonių apsauga, pastebi advokatė. Tai gali lemti ginčus ir nesusipratimus, jei darbuotojui dirbant nuotoliu įranga, prietaisai sugenda ar yra prarandami.

„Iš praktikos matyti, kad dirbant nuotoliu nutinka įvairių nemalonių atsitiktinumų: darbuotojui perduotas kompiuteris pavagiamas, sugadinamas, pavyzdžiui, apipilamas kava, pametamos kitos darbui reikalingos priemonės. Tokiais atvejais gana sudėtinga įrodyti, kad konkrečios priemonės iš viso darbuotojui buvo perduotos, todėl darbdaviui kyla kliūčių analizuojant padarytą žalą. Tam, kad būtų galima paprasčiau spręsti galimas tokias ar panašias situacijas, svarbu fiksuoti darbo priemonių perdavimą“, – sako J. Valatkaitė.

Reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą apie tai, kiek Lietuvoje gyvenančių žmonių planuoja šią vasarą dirbti nuotoliu, atliko bendrovė „Spinter tyrimai“ 2024 metų birželį, apklaususi 1013 Lietuvos gyventojus nuo 18 iki 75 metų, iš kurių – 796 respondentai yra dirbantys.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kalėdos – darbymetis sukčiams: kaip galime apsaugoti save?

Artėjančios žiemos šventės – darbymetis nusikaltėliams ir kibernetinėje, ir fizinėje erdvėje. Ekspertų teigimu, apimti kalėdinės karštligės, dažnai prarandame kritinį mąstymą, todėl neatpažįstame fiktyvių elektroninių parduotuvių, spaudžiame kenksmingas nuorodas ir taip patenkame į sukčių spąstus. Kad per šventes būtume kiek įmanoma saugesni, verta prisiminti kelis vertingus patarimus.

Nuotolinis darbas: ginčai, kurių galima išvengti laikantis taisyklių

Pastaraisiais metais darbo ginčų komisijos vis dažniau sprendžia ginčus, susijusius su nuotoliniu darbu. Nuotolinis darbas tampa įprasta praktika, tačiau dėl šios formos ypatumų kyla naujų teisinių iššūkių.

10 sukčiavimo būdų per šventes: kaip atpažinti apgaulę ir ką daryti įkliuvus

Pernai Lietuvoje paskutinįjį metų ketvirtį kibernetinių nusikaltimų aktyvumas buvo didžiausias, ši tendencija išlieka ir šiemet. Internetiniai nusikaltėliai rankoves atsiraitoja prieš žiemos šventes, tad ypač šiuo metu vertėtų būti dar budresniems. Kibernetinio saugumo ekspertas dalijasi patarimais, kaip nenukentėti ir ką daryti, jei visgi nepasisekė.

2024-12-11 20:14
Internetinius sukčius atpažinti vis sunkiau – pasidalijo patarimais, kaip kalėdiniu laikotarpiu apsipirkti be rizikos
2024-12-11 14:05
Tobulos šventės internete: kaip nepasiduoti spaudimui ir mėgautis savo Kalėdomis?
2024-12-03 11:25
Sukčiai šiemet imasi apsukresnių gudrybių – kaip nepasimauti?
2024-11-30 11:38
Trys patarimai, kaip per išpardavimus, didžiąsias šventes apsisaugoti nuo finansinių sukčių
2024-11-28 20:29
Finansiniai sukčiai metų pabaigoje itin aktyvūs: pateikė patarimus, kaip atpažinti apgaules ir neprarasti pinigų
2024-11-27 20:30
Didiesiems metų išpardavimams įpusėjus būkite budrūs: populiariausia sukčių schema – įvelti kurjerius ir siuntų tarnybas
2024-11-20 17:34
Sukčiai platina netikras nuorodas, prisidengdami Lietuvos prekių ženklais
2024-11-20 11:49
Sukčiai vis intensyviau taikosi į pirkėjus: kaip atpažinti netikras akcijas ir apsaugoti savo finansus?
2024-11-18 14:55
Ar jūsų CV išlaikys dirbtinio intelekto testą? Atsako, į ką atkreipti dėmesį ieškant darbo
2024-11-17 13:30
Juodasis penktadienis: kaip nesumokėti už „nuolaidas“ savo asmens duomenimis?
2024-11-10 11:27
Ekspertas pataria, kaip įgalinti produkto komandą: prireiks 4 dedamųjų
2024-11-05 08:22
Kaip su vaikais kalbėti apie saugumą virtualioje erdvėje?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama