Tikriausiai girdėjote patarimą neatsakinėti į nepageidaujamus laiškus, nes atsakę į juos tik patvirtinsite, kad jūsų elektroninio pašto adresas iš tiesų egzistuoja.
„Niekas neatliko išsamių tyrimų šioje srityje, nes to padaryti beveik neįmanoma, — sako „Center for Democracy & Technology“ direktorius Aris Schwartzas. — Šiukšlės JAV sudaro apie 83 proc. visų laiškų. Jei atsisakėte nepageidaujamų laiškų ir gavote jų dar daugiau, iš kur žinote, kad nebūtumėte jų gavę bet kuriuo atveju?“ Dalies nepageidaujamų laiškų vis dėlto galima išvengti. Pernai „Center for Democracy & Technology“ darbuotojai tyrė įvairaus šlamšto šaltinius. Daugelyje tinklalapių nurodę savo elektroninio pašto adresus, jie pradėjo tirti gautus laiškus ir skaičiuoti, kiek šiukšlių atkeliavo atsisakius jų pagal visus nurodymus. Daug bendrovių nustojo siųsti reklaminius laiškus po dviejų savaičių.
„Labai svarbu žinoti, kokių laiškų pavyks atsikratyti, — sako A. Schwartzas. — Legalios bendrovės jūsų prašymą įvykdys, o kaip reaguos tikri šlamšto siuntėjai, niekas nežino“.
Turėkite galvoje, kad nors ir atsisakysite reklaminių laiškų, jų siuntėjai vis tiek imsis tam tikrų gudrybių. Tad jei norite išvengti įvairaus šlamšto, nerašykite savo elektroninio adreso pirmame pasitaikiusiame tinklalapyje. Jei ieškote gero nepageidaujamų laiškų filtro, išmėginkite „Cloudmark SpamNet“ (find.pcworld.com/42010).