Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 8 d. 20:29
Trys „iPhone“ ir „iPad“ aplikacijų valdymo patarimai
Gegužės 8 d. 17:23
VU mokslininkų tyrimas: kas antras tėvas sukuria vaikui socialinių tinklų paskyras
Gegužės 8 d. 14:25
Ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?
Gegužės 8 d. 11:20
Profesorius Peeter Ross iš Estijos: medicinos studentams trūksta specifinių IT žinių
Gegužės 8 d. 08:11
Lauko šildytuvų privalumai ir naudojimo galimybės
Gegužės 7 d. 20:34
Naujokai automobilių rinkoje: ar jais galima pasitikėti?
Gegužės 7 d. 17:20
„Eurocash1“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti išmaniųjų seifų paslaugą
Gegužės 7 d. 14:38
Kibernetinė sauga išmaniuose namuose: ko reikia, kad protingas namas būtų saugus?
Gegužės 7 d. 11:31
Verslas duomenis saugo vis akyliau: tobulėjantys duomenų centrai stebina savo galimybėmis
Gegužės 7 d. 08:30
Naujasis „CUPRA Leon“: patobulintas ir su galingiausia visų laikų modelio versija
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Pirmoji banko kortelė: kada geriausia atidaryti vaiko sąskaitą?

Publikuota: 2021-09-06 16:52
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Vis dažniau pastebima, kad tėvai savo atžaloms duoda dalį vaiko pinigų ir leidžia juos tvarkyti savarankiškai. Tokiu būdu siekiama ugdyti vaikų finansinį raštingumą – mokyti taupyti ir atsakingai leisti pinigus. Pasak specialistų, ši praktika yra sveikintina, nes vaikas nuo mažens ugdomas tvarkyti finansus savarankiškai. Tačiau tėvams dažnai iškyla klausimas ar atžalai reikia atidaryti banko sąskaitą? Nuo kokio amžiaus vaikui rekomenduojama turėti savo banko kortelę?

Pirmoji banko kortelė: kada geriausia atidaryti vaiko sąskaitą?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Šiaulių banko kasdienės bankininkystės direktorius Andrius Kamarauskas teigia, kad vaiko finansinius įgūdžius derėtų ugdyti nuo mažų dienų. „Mokėjimo sąskaitą vaikui galima atidaryti nuo gimimo, tai gali būti vienas iš taupymo vaiko ateičiai būdų, kai vaiko pinigai yra kaupiami vaiko vardu atidarytoje sąskaitoje. Mokėjimo kortelę galima išduoti nuo 7 metų. Iki sulaukiant 14 metų, sąskaitai tvarkyti reikės suaugusiųjų priežiūros. 14–18 metų nepilnamečiai gali patys disponuoti savo sąskaitos lėšomis su vieno iš tėvų, įtėvių ar globėjų sutikimu“, – sako jis.

Kuo anksčiau – tuo geriau

Vaikystė yra puikus laikas pradėti ugdyti suvokimą apie pinigus ir jų reikšmę, tėvų rodomas pavyzdys formuoja vaiko suvokimą apie finansus. Kuo ankščiau pradedama ugdyti vaiko finansinį raštingumą, tuo geriau jam su pinigais seksis ateityje. Mokyti vaikus apie finansus yra nemenkas iššūkis, tačiau tam gali padėti banko kortelės naudojimas ir banko sąskaitos atidarymas.

„Dažniausiai nuo 11-12 metų vaikams tėvai atidaro banko sąskaitą, susietą su mokėjimo kortele ir vaiko pinigus perveda tiesiogiai į vaiko vardu atidarytą sąskaitą. Svarbu, kad esant šiam pokyčiui, pereinant iš taupymo į skatinimą atsakingai leisti, tėvai neskubėtų ir sutaupytų pinigų iškarto nepervestų į vaiko sąskaitą, nes vaikas kartais dar būna nepasiruošęs didesnei sumai, išlaidos gali būti ir neracionalios“, – pataria Šiaulių banko specialistas.

Atidarius banko sąskaitą ir banko kortelę – pinigų valdymas perkeliamas į kitą lygį. Taip atžala ruošiama susitvarkyti su didesnėmis atsakomybėmis ir sumomis ateityje. Taip pat vaikui galima skirti didesnę sumą kišenpinigių ir stebėti kaip jam su ja sekasi taupyti ar planuoti išlaidas. A. Kamarauskas pataria pradėti nuo mėnesinių įplaukų pervedimo – tada reiktų stebėti kaip vaikui sekasi elgtis su pinigais.

Asmeninė finansinė patirtis

Tačiau, kad ir kaip pasitikite savo atžala, reikėtų nepamiršti, kad finansinė atsakomybė vaikams yra naujas potyris – tokiu atveju į pagalbą telkiamasi limitus. Šiaulių banko specialistas pataria, kad vaiko kortelės dienos limitas turėtų būti bent savaitės laiko kišenpinigiai. Vaikams reikia paaiškinti kam skirti šie pinigai, papasakoti apie galimybę juos sutaupyti ir kokie taupymo privalumai.

„Reikėtų nepersistengti kontroliuojant atžalos išlaidas – turėti savų pinigų ir leisti juos taip, kaip nori ir išmanai, ir yra asmeninė finansinė patirtis, iš kurios vaikas mokosi finansinio raštingumo. Konkretų limitą galite skirti atsižvelgdami į vaiko brandą ir poreikius bei savo šeimos finansines galimybes. Taip pat galima taikyti limitus ir pagal operacijos tipą, kaip pvz., riboti pirkimus internete, siekiant tiek apsaugoti vaiko lėšas, tiek pripratinti jį ir saugiai jas leisti internetinėje erdvėje“ , – pataria Šiaulių banko ekspertas.

Tėvai gali jungtis prie vaiko interneto banko ir valdyti sąskaitą iki kol jam sukanka 18 metų, vėliau šią teisę praranda. Daugeliui tėvų iškyla dilema ar leisti nepilnametei atžalai jungtis prie internetinės bankininkystė ir valdyti savo sąskaitą. Šiaulių banko specialistas teigia, kad tai gera praktika, tačiau reikėtų atkreipti vaikų dėmesį į saugumą. Pradžioje prie elektroninės bankininkystės reikėtų prisijungti kartu su vaiku ir paaiškinti saugumo elementus – kaip saugiai prisijungti ir atsijungti, prisijungimo duomenis saugoti kaip savo piniginę.

„Operacijoms internetu taip pat galima nustatyti limitus ir juos didinti kartu su vaiko branda. Tarkime, pradžioje galima nustatyti, kad prisijungęs prie interneto banko vaikas galėtų tik stebėti sąskaitoje vykstančias operacijas, o vėliau leisti atlikti ir mokėjimus, pradedant nuo mokėjimo kortelės naudojimo iki apsipirkimo interneto parduotuvėse“, – sako A. Kamarauskas.

Svarbiausia – individualumas

Atidaryti sąskaitą atžaloms, turėti nuosavą, dar kitoje taupyti – galima pasimesti tarp banko sąskaitų ir jų poreikio. Šiaulių banko ekspertas teigia, jog racionaliausia praktika, kai kiekvienas narys šeimoje turi atskirą banko sąskaitą ir debeto mokėjimo kortelę. Tačiau kiekviena šeima individualiai turėtų įvertinti savo poreikius ir apsispręsti dėl kortelių kiekio. Specialistas taip pat rekomenduoja turėti bent vieną taupymui skirtą sąskaitą.

„Įvairius finansų valdymo variantus galima derinti pagal individualius kiekvienos šeimos poreikius. Pavyzdžiui, šeima gali valdyti savo biudžetą kartu, turint tik vieną bendrą sąskaitą ir kelias jai priskirtas mokėjimo korteles. Kiekvienu atveju reikia atsižvelgti į savo šeimos biudžeto planavimo ir valdymo kasdienes praktikas. Biudžeto tvarkymo būdų yra įvairių, o esant klausimų dėl galimų sprendimų ar šeimos finansų valdymo galimybių, reikėtų kreiptis į banko specialistus konsultacijai – jie padės rasti geriausią variantą“, – sako Šiaulių banko specialistas A. Kamarauskas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip technologijų sektorius keičia darbo rinką Lietuvoje

Pastaruoju metu Lietuvos darbo rinka išgyvena didžiulius pokyčius, kurie tiesiogiai susiję su sparčiai augančiu technologijų sektoriaus vystymusi. Šis straipsnis skirtas išnagrinėti, kokios karjeros galimybės šiuo metu dominuoja technologijų srityje ir kaip šios tendencijos veikia bendrą darbo rinkos landšaftą Lietuvoje.

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos. Vis dėlto, tam tikru laiku šios taktikos galime būti pažeidžiami labiau.

Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

2024-04-17 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
2024-04-16 17:24
Prieš rinkimus gali padaugėti suklastoto turinio: 5 patarimai, kaip nelikti apgautiems
2024-04-12 08:17
Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
2024-03-25 20:12
Dovanos vyrams: nuo elektronikos prekių iki smagių pramogų
2024-03-20 20:25
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 9 sukčių sistemas: įsidėmėkite, jei nenorite būti apgauti
2024-03-16 13:34
Kaip organizacijoms pasiruošti planiniam Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos patikrinimui?
2024-03-15 17:53
Ekspertai pataria kaip sėkmingai persikvalifikuoti į IT sritį
2024-03-06 14:34
Kaip vaiko atvaizdu viešojoje erdvėje dalintis saugiai?
2024-03-03 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
2024-02-27 10:12
Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose
2024-02-27 08:11
Nieko nepirko, bet 42 eurus nuskaičiavo nuo kortelės: ką daryti, jei taip nutiks ir jums
2024-02-14 14:03
Plinta naujas sukčiavimo būdas: paštomate sumokėję kortele prarasite pinigus
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama