Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Į mokinio namų duris beldžiasi rugsėjis: ko turėtume nepamiršti, draugaudami su technologijomis

Publikuota: 2021-08-25 10:15
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Artėjantys naujieji metai pastaruoju metu nerimą kelia ne vien dėl rutinos pokyčių. Be sveikatos iššūkių, jų gali kelti ir skaitmeninės technologijos. Aukštais mokslų reitingais pasižyminčios Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė įvardijo, į ką, jos manymu, reikėtų labiausiai kreipti dėmesį, artinantis rugsėjui – ruošiant mokinio sveikatai palankią bei saugią darbo vietą.

Į mokinio namų duris beldžiasi rugsėjis: ko turėtume nepamiršti, draugaudami su technologijomis
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Sklandus darbas plius saugumas

Pasak mokymo įstaigos vadovės, kompiuteris arba planšetė vis dažniau tampa populiaria ir naudinga „mokinio krepšelio“ dalimi. Ji taip pat pastebi, kad vaikai neretai nori naujausių ir moderniausių technologijų, kurios kainuoja daug, tačiau pravartu žinoti, kad ir dėvėtas ar senesnės kartos kompiuteris puikiai tinka skaitmeniniam ugdymo turiniui naudoti.

Pasak J. Nemanienės, pirmiausia reikėtų pasirūpinti, kad visos reikalingos ir mokykloje naudojamos programos („Google classroom“, „Meet“, „Zoom ir kitos) būtų įdiegtos vaiko kompiuteryje. Taip pat reikėtų nepamiršti apie antivirusines apsaugas, nepageidaujamą turinį filtruojančias programas, galima pasirūpinti ir tėvų kontrolės programėlėmis.

„Vis tik technologinės apsaugos negalėtų pakeisti pokalbių ir diskusijų šia tema. Su vaiku reikėtų aptarti, kokie galimi pavojai ir ką reikėtų daryti, susidūrus su žalingo pobūdžio turiniu, elektroninėmis patyčiomis ir panašiai. Apie saugų interneto naudojimą ir pagarbų elgesį virtualioje erdvėje mokykloje kalbama nemažai, tačiau tėveliai turėtų būti artimiausi vaiko patarėjai, su vaiku susitariantys dėl saugių taisyklių laikymosi“, – įsitikinusi pedagogė.

Darbo vieta – palanki mokinio sveikatai

Pasak J. Nemanienės, išliekant didelei nuotolinio mokymosi tikimybei, o ir be jos vaikui nemažai laiko praleidžiant mokantis namuose, sveikatai palankiai įrengta darbo vieta turėtų būti prioritetas ruošiantis mokslo metams. Visada pravartu vadovautis profesionalų parengtais dokumentais, o ypač rūpindamiesi saugoti vaikų sveikatą. Todėl Lietuvoje nustatytos higienos normos turėtų būti aktualios ir tėvams.

„Rūpinantis taisyklinga vaiko laikysena ir akių sveikata svarbu, kad darbo stalas ir kėdė atitiktų vaiko ūgį, kad sėdint laikysena būtų taisyklinga (sėdint ant kėdės vaiko kojos per klubo ir kelio sąnarius turi būti sulenktos 90 laipsnių kampu, visa pėda turi remtis į grindis; stalo aukštis turi būti toks, kad vaikui dilbį padėjus ant stalo ranka per alkūnės sąnarį būtų sulenkta 90 laipsnių kampu). Atstumas nuo monitoriaus ekrano iki akių turi būti ne mažesnis kaip 40 cm. Svarbus ir pakankamas darbo vietos natūralus ar dirbtinis apšvietimas“, – primena mokyklos vadovė.

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė taip pat atkreipia dėmesį, kad galvojant apie mokinio darbo vietą namuose, pravartu prisiminti ir naujesnes technologijas: šviesos stiprumą reguliuoti leidžiančias LED lemputes ar automatiškai mygtuko paspaudimu reguliuojamus darbo stalus. Tokie stalai leidžia ne tik keisti jų aukštį augant vaikui, bet ir suteikia galimybę kaitalioti padėti: padirbėti tiek atsistojus, tiek ir atsisėdus.

Kviečia draugauti vieniems su kitais

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos vadovė J. Nemanienė taip pat pabrėžia, kad ne mažiau svarbu sudėlioti tinkamą vaiko darbotvarkę.

„Mokslo metų pabaigoje savo mokykloje atlikome tyrimą, kuris parodė, kad mokiniai laisvalaikį praleidžia didžiąja dalimi prie kompiuterio, neretai susiliejant mokymosi ir laisvalaikio laikui. Vadinasi, reikėtų pergalvoti ir sudėlioti dienotvarkę taip, kad dalį laisvalaikio vaikas praleistų lauke, aktyviai veikdamas, arba namuose, bet ne prie monitoriaus. Mokymas ir poilsis privalėtų turėti apibrėžtus intervalus, poilsio valandėles pravartu užpildyti patinkančiu sportu, šokiais ar kita širdžiai miela veikla“, – pastebi pedagogė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į bendravimo ir bendradarbiavimo reikšmę, ruošiant darbo vietą būsimam mokiniui:

  • Svarbu būtų, kad vaikas matytų, jaustų ir žinotų, jog su tėveliais jis kartu sudaro komandą. Vadinasi, nors jo darbo stalas ir yra ramioje, atskiros erdvės vietoje, vaikas visada gali pakviesti, paskambinti ar parašyti mamai bei tėčiui ir visada gauti patarimą, palaikymą.
  • Vaikui svarbu žinoti, kad nors klasėje mokytojas turi savo darbo vietą, tačiau visada jis prie vaiko prieis, padės ir paaiškins bei atsakys į kiekvieną klausimą (jei ne iš karto, tai būtinai vėliau). Mokytojui vaikas yra pats svarbiausias, ir tėvelis su mama mokytoju bei savo vaiku pasitiki.
  • Klasėje dalijantis mokykliniu suolu su draugu reiškia ne tik kartu sėdėti, bet kai kada atlikti ypač įdomias užduotis komandoje, prireikus – padėti draugui ir gauti pagalbą pačiam.

Gamtos apsuptyje – kvietimas saugoti aplinką

Be visų pasiruošiamųjų darbų, apimančių naujų suolų, kompiuterių, kondicionierių ir kitos įrangos pirkimą, senųjų baldų, priemonių restauravimą ir atnaujinimą, šį rugsėjį progimnazija pasitiks su nauja lauko klase, įrengta mokyklos kieme sumontuotame kupole. Tai – vienas būdų pasiekti technologijų ir natūralios gamtos balansą, o galbūt ir galimybė priminti vaikams apie aplinkosaugą, ekosistemų išsaugojimo svarbą.

„Padedant tėveliams pavyko sukaupti reikiamų pinigų sumą ir įgyvendinti svajonę, kai vaikai galės mokytis tarsi lauke, pro stogo skliautą ir sienas stebėdami gamtą. Tikimės, kad mokymasis lauko klasėje, kurių planuojame kelias, taps motyvacijos postūmiu, pritraukiančiu ne tik mokinius, bet ir mokytojus“, – sako J. Nemanienė.

Pasak EPA projektų vadovės L. Jurevičienės, dabartiniai mokiniai – tai karta, kuriai ne tik tenka naudotis technologinės pažangos rezultatais, bet ir mokytis gyventi tvariau bei prisiimti atsakomybę už augančius elektronikos atliekų kiekius. „Prieš įsigyjant naują skaitmeninį prietaisą pravartu įvertinti, ar negalėtume, pasirūpinę taisymu, bent metus naudoti jau turimus prietaisus. Tuo tarpu atsisveikinant su senaisiais kaip elektronikos atliekomis, derėtų pasirūpinti duomenų apsauga, o taip pat, kad šios atliekos atitektų į įgaliotų tvarkytojų rankas – pavyzdžiui, mesti į specialiuosius konteinerius prekybos centruose“, – primena EPA projektų vadovė L. Jurevičienė.

Ji taip pat pabrėžia, kad skaitmeninių įrenginių baterijoms gaminti reikalingų metalų ištekliai yra riboti, tad atsakingas panaudotų baterijų šalinimas leidžia sugrąžinti šiuos metalus įmonėms, gaminančioms naują elektronikos įrangą, o taip pat ir elektromobilių baterijas. L. Jurevičienė atkreipia dėmesį, kad panaudotas baterijas ar akumuliatorius šiuo metu galima išmesti tiek didžiuosiuose prekybos centruose, tiek mažesnėse parduotuvėse.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama