Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 16:22
Birštonas pristato mobiliąją programėlę gyventojams: dešimtys nuolaidų ir kurorto informacija telefone
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Nuotolinis darbo interviu: penki patarimai norintiems pasirodyti gerai

Publikuota: 2021-02-26 09:45
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dar mėnesį gyvensime karantino režime. Per pandemiją beveik 90 proc. įmonių darbo interviu vykdė nuotoliniu būdu, rodo JAV konsultacijų bendrovės „Gartner“ duomenys. Nors bendravimas technologijų pagalba per pastaruosius metus darbo rinkoje tapo visuotinai priimtina priemone, tačiau atrankas vykstantys specialistai pastebi, kad įsidarbinimo interviu metu kylantis jaudulys ir elementarių taisyklių nežinojimas gali pakišti koją gauti norimą darbą.

Nuotolinis darbo interviu: penki patarimai norintiems pasirodyti gerai
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Net ir IT sektoriuje, kur, atrodo, žmonės ir technologijos tikrai „sutaria“, pasitaiko daug kurioziškų situacijų, kai iš nežinojimo, jaudulio ar pasiruošimo stokos kandidatai pasimeta.“ , – patirtimi dalinasi Renata Tilmantaitė, įmonės „Baltic Amadeus“ Talentų atrankų vadovė. Pasak specialistės, ruošiantis nuotoliniam darbo pokalbiui svarbu žinoti pagrindines taisykles ir iš anksto pagalvoti apie tokio interviu specifiką. R. Tilmantaitė dalinasi praktiniais patarimais, kurie pravers norintiems per nuotolinį darbo pokalbį pasirodyti gerai.

Išbandykite pokalbiui pasirinktą programą iš anksto

R. Tilmantaitė džiaugiasi, kad vykdantys nuotolines apklausas specialistai turi galimybę rinktis iš kelių visuotinai paplitusių pokalbių programų. „Mums nėra didelio skirtumo, kurią programą naudoti, tačiau visada paklausiame kandidatų, kokios yra jų preferencijos. Suteikdami galimybę žmogui įvardinti, kurią programėlę jam patogiau naudoti, bandome užbėgti už akių situacijai, kai pokalbis stringa dėl technologinių trikdžių“, – sako ekspertė. Vis dėlto, dažnai pasitaiko, kad likus kelioms minutės iki pokalbio kandidatas bando jungtis ir supranta, kad konkreti programa jo kompiuteryje neįdiegta arba nedera su kitais nustatymas. Pasak R. Tilmantaitės, tai gana dažna situacija IT sektoriuje, kur žmonės turi galingus, gerai apsaugotus kompiuteris su daug specifinių nustatymų, bet pamiršta instaliuoti tokias bendros naudojimo programas kaip „ZOOM“ ar „Microsoft Teams“. Patarimas – likus ne mažiau kaip valandai patikrinti, ar pokalbiui pasirinkta programa įdiegta Jūsų kompiuteryje ir ar ji veikia.

Įsitikinkite, kad girdimi esate Jūs, o ne Jūsų klaviatūra

Pasak R. Tilmantaitės, nuotolinio darbo interviu metu svarbiausia yra matyti ir girdėti kandidatą. Nors šis reikalavimas atrodo paprastas, tačiau specialistė prisimena ne vieną atvejį, kai interviu prasidėdavo nuo techninių trikdžių taisymo. „Kad pokalbis būtų sklandus, kandidatą turime aiškiai girdėti. Bet koks pašalinis triukšmas gali tapti rimta kliūtimi ne tik suprasti kandidatą, bet ir norėti su juo kalbėti. Įsivaizduokite, jei visą valandą turėtumėte klausytis savo balso aido arba šiugždesio. Tai blaško ir erzina“, – patirtimi dalinasi atrankų specialistė. Sprendimas – pokalbyje dalyvauti su ausinėmis, kurios sumažins pašalinių garsų poveikį ir pasitikrinti, ar veikia mikrofonas: „Nebūtina iš karto investuoti į brangias ausines ar naują mikrofoną – daugelis naujų kompiuterių turi gana kokybišką komplektaciją. Tačiau visada verta pasitikrinti, ar mikrofono neslopina pagalvės, arba papildomų garsų nekelia kitos aktyvios programos“. Ypač reikia vengti pokalbio metu naudotis klaviatūra ir pele – pasak ekspertės, jų keliamas garsas labai gerai girdisi. Jei pokalbio metu prireikia ką nors pasižymėti, ekspertė rekomenduoja naudotis popieriumi ir tušinuku, o nevaldomam jauduliui valdyti naudoti streso kamuoliuką.

Būkite matomi ir žiūrėkite į kamerą

Nebent yra iš anksto sutariama kitaip, kandidatas pokalbyje turi dalyvauti su įjungta kamera: „Pokalbyje neturėtų dalyvauti juodas ekranas ar kandidato nuotrauka. Nuotoliniame darbo pokalbyje, kaip ir gyvame, labai svarbu užmegzti akių kontaktą – net jei jis yra tik virtualus. Svarbu ne tik įsijungti kamerą, bet ir žiūrėti į ją viso pokalbio metu“, – primena R. Tilmantaitė. Jei pokalbis ilgesnis, kandidatai užsimiršta, praranda dėmesio koncentraciją, pradeda dairytis į šalis ar, dar blogiau, ima naršyti internete. „Nors nuovargis yra suprantamas, tačiau darbo pokalbio metu reiktų vengti žiūrėjimo pro langą – tuomet pokalbyje dalyvauja kandidato profilis, o ne veidas. Labai gerai matosi, jei kandidatas nusprendžia paklajoti internete – nuolat kintantis apšvietimas ant kandidato veido išduoda, kad atidaromi papildomi langai. Tokiu būdu siunčiate signalą, kad pokalbis neįdomus. Gali kilti abejonės ir dėl kandidato noro gauti darbą“, – perspėja ekspertė.

Venkite pokalbio su pagurkliu ir pakaušiu

Nors dirbdami per atstumą gerai jaučiamės ir prie stalo, ir krėsle ir net lovoje, nuotoliniam darbo pokalbiui tinkamiausia yra sėdima pozicija ir stabilus kompiuteris. R. Tilmantaitė prisimena atvejus, kai pašnekovai pasidėdavo kompiuterį ant kelių, todėl jiems pakeitus pozą judėdavo ir vaizdas, arba pasirinkdavo pusiau gulimą poziciją, pamiršę nustatyti tinkamą kameros kampą: „Nors esame įpratę dirbti su kompiuteriu ant kelių, darbo pokalbiui rekomenduojame jį pasidėti ant tvirto paviršiaus – stalo, kėdės ar net grindų. Pasitaiko atvejų, kai gulint lovoje pradedamas lankstyti kompiuterio ekranas, ir pokalbyje dalyvauja jau ne kandidatas, o jo pakaušis ar pagurklis. Stabilus paviršius padeda nustatyti tinkamiausią kameros kampą ir išvengti judančio vaizdo efekto“, – pataria ekspertė.

Nekartokite „Aš nesu katė“ situacijų

R. Tilmantaitė primena, kad darbo pokalbio metu reiktų vengti naudoti ryškius, judančius virtualius fonus, nuotraukas su kitais žmonėmis, juokingomis situacijomis ar gyvūnėliais. „Labai rekomenduoju nenaudoti virtualių filtrų – jie gali iškrėsti pokštą ir paversti jus ne patyrusiu profesionalu, o mielu katinėliu. Juokinga – taip. Tačiau darbo pokalbiui iš to naudos nedaug“, – linksmą situaciją su į katiną pavirtusiu advokatu komentuoja R. Tilmantaitė. Vis dėlto, net ir nuosekliai patikrinus visus techninius nustatymus, užtikrinus gerą garso ir vaizdo kokybę, galime susidurti su netikėtumais. „Dauguma kandidatų pokalbiuose dalyvauja iš namų, o ten yra ir antros pusės, ir vaikai, ir gyvūnėliai. Labai dažnai jie neplanuotai įsitraukia į pokalbį – ir tai iš atrankų ekspertų pusės visiškai suprantama. Tai – gyvenimas, ir dėl to per daug jaudintis nereikia. Visko būna. Net jei įvyksta kas nors netikėto – nusijuokite! Taip parodysite, kad turite humoro jausmą ir galite greitai reaguoti į netikėtumus”, – pataria atrankų ekspertė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama