Daugelyje Lietuvos savivaldybių vėl įvedus karantiną, saugiausias sprendimas būtų atsisakyti savaitgalio kelionių ir likti namuose. Visgi, jei to padaryti nepavyks, svarbiausia pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu bei vadovautis vertingais patarimais, rašoma pranešime.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi 6 išmaniais būdais kaip išlikti saugiems ilgojo savaitgalio metu.
1. Stebėkite eismo spūstis
Šį savaitgalį, išaugus migracijai tarp miestų, pasirinkite saugiausią kelionės būdą – jei yra galimybė, vykite nuosavu automobiliu. Iš anksto atidžiai suplanuokite kelionės maršrutą ir įvertinkite galimas eismo spūstis. Venkite išvykti piko metu ir stebėkite naujienas apie situaciją keliuose.
Eismo srautų ir spūsčių stebėjimui naudokite „Waze“ ir „Google Maps“ žemėlapių programėles.
Iš anksto verta pasirūpinti ir kuro atsargomis – tuomet nereikės gaišti laiko sustojant degalinėse.
Rekomenduojama į kelionę pasiimti savo užkandžių ir gėrimų, pasirūpinti asmeniniais kavos puodeliais ar vandens gertuvėmis. Taip išvengsite papildomų apsilankymų parduotuvėse.
2. Dezinfekuokite ne tik rankas, bet ir savo telefoną
Šiuo metu ypač svarbi reguliari ir tinkama rankų higiena. Rekomenduojame išbandyti programėles, kurios reguliariai primins apie rankų dezinfekavimą.
Pavyzdžiui, „Wash Hands Reminder“ arba „Wash Your Hands“ galite įdiegti savo mobiliajame ir nusistatyti priminimų periodiškumą. Kai kurie išmanieji laikrodžiai, pavyzdžiui, „Apple Watch Series 4“ ir vėlesnės kartos, taip pat „Samsung“ išmanieji laikrodžiai turi rankų plovimo identifikavimo bei priminimo funkcijas.
Taip pat patartina reguliariai dezinfekuoti dažniausiai naudojamus įrenginius, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną. Jį kasdien liečiame tūkstančius kartų, todėl ant ekrano ir telefono korpuso lieka daug nešvarumų ir bakterijų.
Išmaniųjų ekranų valymui negalima naudoti valiklių, kurių sudėtyje yra spirito, acetono ar kitos rūgšties. Valymui geriausiai tinka vandeniu sudrėkinta mikropluošto šluostė arba specialiai ekranų stiklams sukurti valikliai.
3. Rinkitės namų pramogas ir užsisakykite maistą į namus
Net ir išvykę į kitą miestą, savaitgalį daugiau laiko leiskite namuose – venkite ėjimo į prekybos centrus ar pramogų vietas. Verčiau užsisakykite maisto į namus, o kino teatrą iškeiskite į išmaniąją namų televiziją.
Šiuo metu galima rasti ypač patrauklių išmaniosios televizijos pasiūlymų su daugybe populiariausių kanalų ir mediatekos įrašų iš viso pasaulio. Daug filmų ir serialų turi „Netflix“, „Amazon Prime Video“ ir kitos vaizdo transliavimo platformos, o kine rodomus filmus galima patogiai peržiūrėti „Žmonės Cinema“ namų kino svetainėje.
Šiandien daugelis maisto prekybos tinklų ir restoranų turi patogias elektronines parduotuves ar aplikacijas. Jose maisto produktus ir pamėgtus patiekalus galite užsisakyti saugiau ir greičiau – tiesiog sėdėdami ant sofos.
Už prekes iš anksto apmokėję internetu, užsisakydami jas į namus galite pasirinkti bekontaktį pristatymo būdą. Pirkiniai bus palikti prie jūsų durų be tiesioginio kontakto su juos pristačiusiu kurjeriu.
4. Rinkitės elektronines paslaugas ir atsiskaitykite saugiai
Daugelį paslaugų taip pat galite užsisakyti elektroniniu būdu be fizinio lankymosi prekybos vietose. Tokių paslaugų, kaip bankininkystė, draudimas, mobiliojo ryšio ir interneto paslaugos, tiekėjai paprastai turi patogias savitarnos svetaines. Jose galima apmokėti, keisti ar užsakyti naujas paslaugas vos kelių mygtukų paspaudimu.
Tiems, kuriems visgi teks užsukti į fizines prekybos vietas, rekomenduojama rinktis saugius atsiskaitymo būdus. Mokėkite už prekes ir paslaugas bekontakte banko kortele arba išmaniuosiuose įrenginiuose turimomis virtualiomis banko kortelėmis.
5. Jei negalite nuvykti – paskambinkite
Nusprendusiems likti namuose, išeitis pabendrauti su artimaisiais taip pat yra – į pagalbą pasitelkite išmanias bendravimo priemones.
Artimiems senjorams, dar nepratusiems bendrauti virtualiu būdu, pravers vaizdo pamokos. Jose galima išmokti naudotis bendravimo programėlėmis, socialiniais tinklais, susikurti el. paštą ir naudotis kitomis paslaugomis internetu.
Sklandžiam nuotoliniam bendravimui ar virtualiam draugų vakarėliui ir vaizdo skambučiams rinkitės aplikacijas „Facebook Messenger“, „Whats App“ ar „Google Hangouts“.
„iPhone“ vartotojai gali bendrauti tarpusavyje naudodami patogią „FaceTime“ funkciją, kuri leidžia skambinti visiškai nemokamai su vaizdu ar be jo prisijungus prie „Wi–Fi“ interneto ryšio.