Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
Balandžio 17 d. 14:29
Nauja „Telia“ IoT platforma: visa kontrolė – kliento rankose
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip atpažinti netikrą el. parduotuvę?

Publikuota: 2019-11-01 12:09
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Iki didžiųjų metų švenčių liko dar du mėnesiai, tačiau daugelis jau nevalingai pradeda dairytis į parduotuvių vitrinas ir galvoti apie dovanas draugams ir artimiesiems. Tačiau statistika rodo, jog ne tik į vitrinas dairomasi – „Eurostat“ duomenimis, net 69 % europiečių 2018 metais bent kartą apsipirko internetu. Didėjant apsiperkančiųjų internete skaičiui, auga ir siekiančiųjų iš to nesąžiningai pasipelnyti – siekdami surasti mažas kainas ir tenkinančius pasiūlymus, galime įkliūti į aferistų sukurtas fiktyvias apsipirkimo svetaines.

Kaip atpažinti netikrą el. parduotuvę?
Asociatyvi nuotr.

Tam, kad artėjančios šventės neapkarstų likus ir be pinigų, ir be dovanų, dalijamės naudingais patarimais, kaip atpažinti netikras el. parduotuves.

Daug išduodantis domenas

Vienas pirmųjų atributų, kuriuos turėtų įvertinti pirkėjas – el. parduotuvės pavadinimas ir domenas. Domenas apie parduotuvę gali pasakyti labai daug – vien dirstelėjus į adresų juostą galima pamatyti, ar puslapis yra saugus: jeigu šalia internetinio adreso yra spynos ikona, informacija puslapyje yra šifruojama duomenų kodavimo sistemos sertifikatu – SSL (angl. Secure Sockets Layer). Taip pat patikimos internetinės svetainės adresas turėtų prasidėti https://.

Atidžiai reikėtų pažiūrėti ir į tai, kaip pats adresas yra parašytas. Sukčiai internete mėgsta prisidengti žinomais prekių ženklais, tad žiūrėdami į svetainės adresą atkreipkite dėmesį į tai, ar nėra panaudotas populiarus pavadinimas su minimaliais priedais ar pakeitimais, kad ir pakeičiant raides į skaičius (pvz., vietoj amazon.com parašyta amaz0n.com).

Apie domeną daug informacijos galima rasti ir paieškos sistemose. Rekomenduojama pasitikrinti domeno amžių – yra įvairiausių puslapių (pvz. duplichecker.com ar iplocation.net), kuriuose suvedus domeno pavadinimą galima matyti, kada jis buvo sukurtas. Jei nerandate informacijos apie įmonę, o ir domenas naujas, tokioje el. parduotuvėje apsipirkinėti nereikėtų.

Kontaktinė informacija ir detalumas

Ištyrinėję domeną, užsukę į pardavėjo rekvizitų skiltį ir susiraskite jo kontaktinius duomenis. Jeigu nėra pateikti įmonės rekvizitai ar patikimi kontaktai (telefono numeris ar el. paštas su įmonės pavadinimo galūne), reikėtų sunerimti. Taip pat, jeigu kontaktų puslapyje randama tik užklausos forma, greičiausiai tai nepatikima parduotuvė.

Kai kontaktuose yra nurodyti tiek įmonės rekvizitai, tiek kontaktai su įmonės el. paštu, tikimybė, kad svetainė tikra, ženkliai padidėja. Atidžiai reikėtų analizuoti tuos, kurie naudoja hotmail.com ir gmail.com paskyras.

Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir ar svetainėje pateikiama informacija apie privatumo bei prekių grąžinimo politiką, prekių pirkimo taisykles. Jų pateikimas privalomas remiantis įstatymais.

Galiausiai rekomenduojama el. parduotuvės pavadinimą patikrinti „Google“ ar kitoje paieškos sistemoje – paieška internete lengvai atskleidžia komentarus ir klientų nuomonę. Socialiniai tinklai, ypač „Facebook“ yra gera vieta pasitikrinti el. parduotuvę, kadangi ten galima rasti klientų vertinimus, atsiliepimus bei patikrinti, ar pardavėjai aktyviai bendrauja su savo auditorija. Jei taip, ir atsiliepimų yra daug, greičiausiai el. parduotuvė verta pasitikėjimo.

Apgaulę gali išduoti ir kainos

Dažnai pirkėjus į netikras el. parduotuves pritraukia ir itin patrauklios kainos, tačiau į šį aspektą rekomenduojama žvelgti labai skeptiškai, ypač, jei tai – žinomų prekinių ženklų produktai. Jei kaina nėra adekvati kitų pardavėjų atžvilgiu, reikėtų kelis kartus peržvelgti, ar nėra kitų apgavystę signalizuojančių ženklų.

Tokiose fiktyviose parduotuvėse, kaip galima pastebėti internetinėje paieškoje, „Rayban“ akiniai gali kainuoti vos 10 eurų, o pardavėjas žemą vertę gali bandyti pagrįsti sakydamas, jog tai – paskutiniai vienetai arba taikoma išskirtinė nuolaida. Jei pasiūlymas atrodo per geras, kad būtų tiesa – greičiausiai taip ir yra, o jus bandoma apgauti.

Žinoma, įtartinai gali atrodyti ne tik prekės kaina, bet ir produktų nuotraukų kokybė, aprašymai. Jeigu nuotraukos nėra kokybiškos, geros raiškos, juolab, jei matosi foto duombazių vandenženkliai, o prekės aprašyme apstu gramatikos klaidų, tokioje el. parduotuvėje apsipirkti nederėtų.

Partneriai ir apmokėjimo būdai

Galiausiai dėmesį atkreipti reikėtų ir į siūlomus apmokėjimo bei pristatymo būdus. Pirmiausia reikia patikrinti, ar puslapyje naudojamos saugumo sistemos. Jeigu jos yra, greičiausiai rasite ir ženkliukus MasterCard SecureCode ar Verified by VISA. Pastebima, kad Lietuvoje el. parduotuvėse dažnai naudojamasi ir „Paysera“ pinigų surinkimo platforma. Šis atsiskaitymo būdas suveikia kaip dar vienas saugiklis – prieš suteikdama prieigą prie savo sistemos, ši stengiasi užsitikrinti, kad pardavėjas patikimas.

Skeptiškai reikėtų vertinti ir tarptautinius atsiskaitymo būdus. Vienas saugiausių tarptautinių atsiskaitymo būdų yra PayPal sistema – nesulaukę prekės, galite susisiekti su apmokėjimo sistemos administratoriais ir jei pardavėjas neįrodys, jog prekę jums tikrai išsiuntė, galėsite iš pačios platformos atgauti visus pinigus. Jeigu svetainėje siūloma padaryti pavedimą naudojantis įvairiausiomis tarptautinėmis pinigų perlaidų įmonėmis, kurių niekada negirdėjote, reikėtų sunerimti ir tokių pavedimų nedaryti.

Prekes pirkėjams iš el. parduotuvių dažniausiai pristato kurjeriai. Informaciją apie juos, anot siuntų siuntimo platformos „Siųsk pigiau“ vadovo Mindaugo Šilkūno, reikėtų vertinti dvejopai. Ekspertas pažymi, jog netikros ar nepatikimos el. parduotuvės gali paprasčiausiai įsidėti bet kurios įmonės logotipą į savo svetainę, bet tai nereiškia, kad jie bendradarbiauja.

„Vienas būdų – patikrinti svetainės amžių. Jeigu ši egzistuoja daugiau nei keletą metų ir turi kurjerių logotipus, jie veikiausiai dirba kartu, kadangi kurjeriai labai atsakingai stebi ir tikrina, kur yra naudojamas jų prekinis ženklas. Jeigu pamato savo logotipą svetainėje, su kuria nebendradarbiauja – iškart reikalauja išimti. Žinoma, šis metodas nėra šimtaprocentinė garantija, bet šiek tiek patikimumo duoda,“ – komentuoja M. Šilkūnas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama