Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Pirmi žingsniai link programavimo: nuo „Hello World“ iki guminio ančiuko technikos

Publikuota: 2018-08-29 18:16
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Nusprendus išmokti programuoti, gali susisukti galva nuo begalės skirtingų kalbų pasirinkimų ar mokymosi būdų. Reikėtų nepasimesti ir į programavimą pažvelgti taip pat, kaip ir į maisto gaminimą: neišmokę išvirti kiaušinių, šaltibarščių greičiausiai nepagaminsite. Taip ir programavime: neprivertę kompiuterio ištarti „Hello World“, naujo „Facebook“ nesukursite, atkreipia dėmesį „NFQ Akademijos“ lektorius Darius Kasiulevičius ir dalijasi penkiais patarimais, kaip žengti pirmuosius žingsnius į programavimo pasaulį.

Pirmi žingsniai link programavimo: nuo „Hello World“ iki guminio ančiuko technikos

„Niekam nekyla klausimas, ar įmanoma išmokti gaminti valgį. Galbūt ne visi tapsime tokie kaip Džeimis Oliveris, tačiau gamindami kasdien tikrai tobulėsime. Išmokti programavimo galime visi. Kaip ir virtuvėje pradedame nuo paprasčiausių receptų, taip ir programavime – pradžioje imamės paprastų dalykų, kurie gali pasirodyti neįdomūs, primityvūs ir nereikalingi. Visos sudėtingiausios programinės sistemos susideda iš paprastų dalykų“, – sako D. Kasiulevičius, darbo metu kuriantis programinį kodą didžiausiai pasaulyje atostogų būsto nuomos meta-paieškos platformai „HomeToGo“.

Pradedantieji mokytis programavimo labai dažnai galvoja „nieko nesuprantu“, „man neveikia“, „nežinau kaip tai padaryti“, tačiau specialistas sako, kad tokiais atvejais veikia paprastas vaistas: tereikia suskaidyti problemą į mažesnius iššūkius ir surasti atsakymus, o iš jų susidėlios ir pagrindinis atsakymas.

„Man atrodo, kad torto kepimas – neįveikiama užduotis, tačiau juk nepabandęs nesužinosiu. Galbūt pirmą sykį jis bus prisvilęs, bet bandant daugybę kartų ir mokantis iš savo klaidų, galiausiai pavyks. Viskas paprasta: internete susiradau torto receptą ir pagaminau jį. Su programavimu lygiai tas pats. Interneto paieškoje tereikia įvesti raktinius žodžius: programavimo pradmenys, nuo ko pradėti programuoti, kokią programavimo kalbą pasirinkti ar programavimas žaliems“, – teigia D. Kasiulevičius.

Pirmas patarimas: raskite jus dominančią sritį

Tad nuo ko pradėti? Informacijos rinkimo internete, pokalbių su ekspertais, o gal iš karto pulti ieškoti programavimo mokyklos? D. Kasiulevičius pataria pirmiau atsakyti sau į paprastą klausimą, kuri sritis domina: internetinių puslapių kūrimas, robotų, o gal integruotų sistemų programavimas ar telefonų programėlės?

Pasirinkta sritis turi motyvuoti mokytis ir ieškoti atsakymų į sudėtingiausius klausimus: „Pirmas toks klausimas turėtų būti kaip atspausdinti „Hello World“ su pasirinkta programavimo kalba. Internete yra daugybė nemokamų pavyzdžių, kaip padaryti vieną ar kitą dalyką. Tuo ir raginčiau naudotis, testuoti ir bandyti visus rastus atsakymus į pateiktą klausimą. Juk tai pačiai problemai spręsti visada yra keletas būdų.“

Jis priduria, kad pradėti mokytis programavimo galima nuo randamos informacijos internete, kitas žingsnis – mokymo programos: „Šioje vietoje reikia būti atsargiems ir atsirinkti, kuri informacija – nauja, o kuri jau pasenusi. Be to, gyva diskusija su ekspertais bus visada vertingesnė ir padės greičiau tobulėti. Net ir mūsų darbovietėje, pradedantieji visada turi paskirtą patyrusį programuotoją, kuris dalijasi savo sukaupta patirtimi, sprendimo būdais, patarimais. Programuotojas, gaunantis grįžtamąjį ryšį apie jo parašytą kodą, auga daug greičiau.“

Antras patarimas: pasidomėkite, ar dominanti programavimo kalba yra perspektyvi

Nuspręsti, kokia kalba pradėti programuoti gali būti lygiai taip pat sunku, kaip pasirinkti užsienio kalbą, tačiau pasirinkus dominančią sritį, ji padiktuos ir kalbą: „Apie kai kurias programavimo kalbas parašyta daugybė knygų. Vienos jų – labai populiarios, o kitos – dar tik skinasi kelią. Todėl renkantis kalbą, atkreipkite dėmesį, ar bus vėliau lengva susirasti darbą.“

Jis priduria, kad vienos kalbos mokėjimo programuotojams neužtenka: viena kalba dažniausiai naudojama kasdien, o kitos prireikia tik atliekant specifines užduotis. Pavyzdžiui, norintys dirbti su internetinių platformų projektais neapsieis be vienos iš šių kalbų: PHP, JAVA, C#, C++, „Ruby“, „Python“. Visos jos susiję su vartotojų užklausų apdorojimu. Be to, visi šiandieniai internetiniai puslapiai turi ir interaktyvią vizualizaciją, o tam papildomai prireiks ir „JavaScript“.

Trečias patarimas: išbandykite kuo daugiau skirtingų mokymosi variantų

Jei svarstote, kur pradėti mokytis programavimo: namuose, mažose grupėse ar individualiai, žinokite, kad visi variantai – tinkami. Svarbiausia, kad mokinys būtų žingeidus: „Pradėti galima ir namuose, net ir dabar: atsidarote internetinį puslapį, susirandate interaktyvią mokymosi platformą ir pradedate. Tiesa, mokymai gyvai, kai galima užduoti klausimus ir iš karto gauti atsakymus, yra efektyvesni. Taip sparčiau mokysitės iš kolegų, o mokytojas konkrečiau patars ir atsakys, kodėl programinį kodą reikia rašyti būtent taip.“

Ketvirtas patarimas: sunkiai sekasi? Pasiimkite guminį ančiuką

Žengiant pirmuosius žingsnius gali būti sunku, todėl visada reikia pabandyti surasti priežastį, kas kliudo: „Galbūt jums nepatinka programavimo kalba ar pasirinkote netinkamą mokymosi tipą. Gal trūksta mokymosi medžiagos ir per greitai norite pereiti prie sudėtingesnių dalykų, kol dar nemokate paprastų?“

Lektorius atskleidžia, kad programuotojai turi „guminio ančiuko kodo testavimo“ techniką: kai visai nesiseka ir nepavyksta surasti programinės klaidos, reikia pasiimti ančiuką ir jam papasakoti kaip veikia parašytas kodas. Turite skaityti kiekvieną savo programinio kodo eilutę ir garsiai pasakoti, ką ji daro: „Dažniausiai stebuklingas guminis ančiukas padeda susivokti ir surasti vietą, kurioje padarėte klaidą.“

Penktas patarimas: ar verta pradėti, kai dirbtinis intelektas grasina konkurencija?

D. Kasiulevičiaus nuomone, programuotojų poreikis ateityje nemažės, priešingai – programavimas ir informacinės technologijos sparčiai tobulėja, todėl reikės vis daugiau specialistų. Baimė, kad dėl dirbtinio intelekto programuotojams neliks darbo – beprasmė.

„Panašus klausimas buvo keliamas, kai prasidėjo pramonės revoliucija ir fabrikuose darbininkus keitė konvejeriai ir robotai. Kai kam teko keisti savo darbo profilį, bet viską, ką sukūrė žmonija ir toliau turi būti prižiūrima žmogaus. Jei bus sukurtas programuojantis dirbtinis intelektas, programuotojai turės darbo jį tobulinant, tad drąsiai mokykitės programavimo“, – pataria D. Kasiulevičius.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama