Muzika – neatsiejama gyvenimo dalis. Apie tai liudija ir dažnas mieste sutiktas praeivis, žingsniuojantis į ritmą su ausinėmis. Bet ką daryti, kai muzika norisi pasidalinti su kitais, susėdus prie ežero ar laukiant, kol draugai „grilins“ vakarienę? Vienas būdų yra nuvalyti dulkes nuo senų muzikos grotuvų, tačiau tam, kad juos pasiimti su savimi, reikia iš anksto tai suplanuoti bei nusipirkti daug elementų – juk gamtoje elektros nėra. Tuo metu apie kitas būdas gali pasirodyti kiek netikėtas: išmaniu muzikos centru paversti savo telefoną.
„Bitės Profai“ pataria, kaip vasaros iškyloms paruošti savo telefoną: nuo programėlių ar belaidžių kolonėlių iki paprasčiausios popierinės stiklinės ar suvalgytų traškučių dėžutės.
„Norint kokybiškų muzikinių pauzių didesnėse draugų kompanijose, pravartu atlikti namų darbus: susirasti geras muzikos klausimui skirtas programėles, pasirūpinti tinkamais telefono priedais bei, jei prireiktų, mokėti pasigaminti savadarbius muzikos garso stiprintuvus. Ir tai nereikalauja didelių laiko sąnaudų – apsišviesti šia tema visiškai įmanoma per dešimt minučių. Tik kad ir kaip mėgtumėte muziką, prieš jos klausant viešoje vietoje nepamirškite apsidairyti, ar aplink nėra žmonių, kuriems tai trukdytų“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi penkiais patarimais, kaip iš savo telefono padaryti išmanųjį muzikos grotuvą.
Pirmasis patarimas: susiraskite patogiausią muzikos programėlę
K. Špiliausko teigimu, muzikos klausymosi programėlė telefone – vienas svarbiausių kriterijų ruošiantis muzikinei iškylai, nes be jo neįmanomi visi kiti.
„Pradėti reikėtų nuo muzikos klausymosi programėlės, kuria lengva ir patogu naudotis. Nemažai žmonių naudojasi populiaria programėle „Spotify“, tačiau jei domitės alternatyvomis, verta apsvarstyti kitas programėles. Pavyzdžiui, „YouTube Music“ („iOS“, „Android“), kur šiuo metu galima rasti apie 30 mln. skirtingų vaizdo klipų bei dainų, „Pandora Music“ („iOS“, „Android“), daugelio pamėgta dėl savo patrauklaus bei intuityvaus dizaino ar „Jango Radio“ („iOS“, „Android“), apsauganti savo vartotojus nuo reklamos. Muzika – pakankamai individualus dalykas, tad verta išbandyti ne vieną programėlę vien tam, kad pavyktų atrasti patogiausią ir geriausią“, – teigia „Bitės Profas“.
Antrasis patarimas: atidžiai pasirinkite tinkamus priedus
„Egzistuoja vienas priedas, be kurio muzikinės išvykos į gamtą ar toliau nuo civilizacijos atrodytų neįmanomos. Tai – belaidė garso kolonėlė. Jų pasirinkimas – išties didelis, pradedant nuo pačių telefonų gamintojų, pavyzdžiui, „Samsung“ siūlomų priedų ir baigiant tik kolonėlių gamintojais. Galbūt tai nustebins, bet belaidžių kolonėlių pasirinkimas išties platus, tad nuo ko pradėti? Yra du esminiai keliai: arba renkatės nedidelę, kompaktišką ir patogią kolonėlę arba ieškote tos, kuri užtikrins geriausią garso kokybę, bet nesidairote į dydį. Kompaktiškų kolonėlių mėgėjai dažniausiai renkasi „Fresh‘n Rebel“ kolonėles, kurios yra vienos kompaktiškiausių. Tuo metu ieškantiems geriausio įmanomo garso verta pasidairyti į JBL kolonėles. Tačiau pastarųjų yra įvairiausio dydžio, tad galima rasti ir tokių, kurioms neštis teks įdėti pastangų. Vienu geriausių balansų pasižymi kolonėlė „JBL Xtreme“, kuri yra galinga, atspari vandens purslams, jos įkraunamos baterijos resursus galima naudoti ir išmaniojo įkrovimui, o nešiotis – persimetus dirželiu per petį“, – teigia K. Špiliauskas.
Trečiasis patarimas: nenurašykite ausinių
Tiems, kas vakaroja su draugais gamtoje, tačiau niekas iš jų neturi belaidės kolonėlės, „Bitės Profas“ siūlo nenurašyti ausinių: „Vakaruose prieš dešimtmetį gimė iš pirmo žvilgsnio gana keistas pasilinksminimų būdas – šokiai su ausinėmis. Jų metų šokama tyloje, bet per ausines visi girdi tuos pačius kūrinius. Šis muzikinis eksperimentas nepraranda populiarumo ir netgi turi atskirus renginius, tačiau atsidūrus gamtoje ir pritrūkus muzikos draugams galima pasiūlyti supaprastintą jo versiją. Pavyzdžiui, visi užsideda savo ausines, pasileidžia tą patį grojaraštį ir pradeda judėti. Tuo metu užsikabinusiems už šios pramogos verta paieškoti specialių renginių, kuriuose groja kviestiniai svečiai bei naudojamos jau atitinkamai susinchronizuotos ausinės.“
Ketvirtasis patarimas: pasinaudokite tuo, kas po ranka
„Jei su bičiuliais gūžiatės prie laužo gamtoje ir niekas neturi nei gitaros, nei belaidės kolonėlės ar ausinių, bet jūsų telefono baterija dar tikrai atlaikytų mėgstamų dainų vakarą – išeitis yra. Ir ši išeitis sena kaip pasaulis. Tiksliau, ne kaip pasaulis, bet kaip pirmasis telefonas, kuriuo galima klausytis muzikos. Taigi, norint, kad muzika iš telefono skambėtų garsiau, tereikia apsidairyti aplink. Kas nors valgė bulvių traškučius iš cilindrinio indelio? Nukirpkite cilindro dugną ir viduryje cilindro išpjaukite ertmę telefonui. Jį įstačius – garsas prilygs šiokiai tokiai kolonėlei. O jei aplink nematote nieko panašaus, gali pakakti netgi plastikinės ar kartoninės stiklinės: įstačius į ją telefoną, garsas gerokai sustiprės ir dainomis mėgautis galės jau daugiau žmonių“, – teigia „Bitės Profas“.
Penktasis patarimas: telefonai, kuriuos renkasi melomanai
Pasak K. Špiliausko, jei išbandžius visus aukščiau paminėtus patarimus muzikos skambesys nedžiugina, vertėtų pagalvoti ir apie patį telefoną: „Pačiuose telefonuose integruotos kolonėlės bei garsiakalbiai, kaip ir patys telefonai, nuolat tobulėja. Todėl išrankiausi melomanai muzikinės nirvanos paiešką turėtų pradėti nuo telefono pasirinkimo. Su „Samsung“ ir „iPhone“ telefonų šalininkais viskas aišku – reikėtų rinktis atitinkamai „Samsung Galaxy S9“ bei „iPhone X“, nes tai yra geriausiai skambantys šių bendrovių telefonai. Beje, „Samsung Galaxy S9“ šiuo metu suteikia ir vieną geriausių garsų klausantis muzikos per laidines ausines. Tuo metu geriausią garsą belaidėmis ausinėmis šiandien užtikrina naujausi „Sony“ flagmanai. O jei nesate išrankūs kuriam nors vienam telefonų gamintojui ir tiesiog ieškote kokybiškiausio garso, vadovaukitės vienu patarimu: rinkdamiesi naują išmanųjį, įsitikinkite, ar jis turi stereogarsiakalbius. O visa kita – dizaino, dydžio ir patogumo klausimai, kurie yra tokie pat individualūs, kaip ir mėgstama muzika.“
Galiausiai, kaip teigia K. Špiliauskas, nesurandant geriausiai skambančio telefono ar turint papildomų klausimų, visuomet galima kreiptis į daugelyje Lietuvos miestų dirbančius „Bitės Profams“. Jie asmeniškai patars, koks priedas ar programėlės geriausiai tiktų jūsų telefonui ar koks telefonas bus tinkamiausias jūsų ausiai.