Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
Balandžio 17 d. 14:29
Nauja „Telia“ IoT platforma: visa kontrolė – kliento rankose
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Šeši ekspertų patarimai, kaip išsirinkti tinkamą praktikos vietą

Publikuota: 2018-01-26 14:14
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kiekvienas studentas dar mokydamasis aukštojoje mokykloje turi šansą praktikos metu išbandyti save pirmoje profesinėje stotelėje. Tyrimai rodo, kad praktiką atlikę studentai turi tris kartus didesnę tikimybę gauti darbo pasiūlymų. Tačiau nemaža dalis studentų, rinkdamiesi organizaciją praktikai, ne visada skiria tam pakankamai dėmesio ir nusivilia, kai pasirinkta praktikos vieta neišpildo jų lūkesčių.

Ekspertai pastebi, kad siekiant išvengti šios klaidos, būtina įsitikinti, kaip glaudžiai pasirinktos organizacijos veikla susijusi su studijų programa, ar bendrovė atitinka praktikantų pasaulėžiūrą, ar gali pasiūlyti mentorių pagalbą, ar suteikia galimybes teorines žinias panaudoti darbe.

„Praktika ne tik leidžia iš arti pažiūrėti į vienos ar kitos profesijos virtuvę, bet ir padeda studentui tikslingai pasiruošti baigiamajam darbui. Vis tik būsimieji darbo rinkos dalyviai ne visada sąmoningai pasirenka praktikai atlikti skirtą organizaciją ir nusivilia. Tam, kad tai neįvyktų, reikėtų vietą rinktis atsakingai ir atsižvelgti į šešis pagrindinius kriterijus“, – sako Lina Slavickaitė, KTU Bendradarbiavimo vystymo ir karjeros ugdymo centro vadovė.

Šeši ekspertų patarimai, kaip išsirinkti tinkamą praktikos vietą

Pirmas patarimas: rinkitės studijų programą atitinkančias įmones

„Svarbiausias kriterijus renkantis organizaciją praktikos vietai atlikti yra studento studijų programos ir įmonės veiklos pobūdžio atitikimas. Vienas iš pagrindinių praktikos tikslų yra universitete įgytas žinias panaudoti realiose situacijose, nes tai padeda aiškiai suprasti vertę informacijos ir duomenų, kuriuos suteikė teorinės paskaitos. Kitas svarbus aspektas – būsimo darbo pobūdžio supratimas. Jei studijuojate informacines technologijas, natūralu, kad norėsite tokios praktikos vietos, kurioje galėsite pamatyti, koks tas programuotojo ar analitiko darbas ir ar jis jums atrodo patrauklus“, – paaiškina L. Slavickaitė.

Antras patarimas: rinkitės praktiką pagal užduotis

Su KTU glaudžiai bendradarbiaujančios tarptautinės programinės įrangos kūrimo bendrovės „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda sako, kad praktika turėtų būti apie realias darbo subtilybes: „Teorinės ir praktinės žinios eina koja kojon, todėl jei potencialioje darbovietėje studentas daugiau klauso, o ne daro, tai tampa rimta problema. Todėl labai svarbu, kad praktikantai susipažintų su realiais projektais ir tobulintų profesiniam keliui reikalingus įgūdžius. Pavyzdžiui, programuotojams naudinga pamatyti visą vystymo procesą – nuo idėjos ir jai aktualių funkcijų sugalvojimo iki galutinio įgyvendinimo. Tokių principų laikomės ir „NFQ Akademijoje“, kurioje nuo šiol praktiką gali atlikti ir KTU vyresniųjų kursų studentai. Jų pažangą nuolat stebi atsakingi asmenys, mentoriai, o geriausius studentus pakviečiame dirbti pas save. Beje, šiuo metu kaip tik vyksta registracija į pavasario semestrą“.

Amerikos tyrimų bendrovė „Gallup“ nustatė, kad studentai, kurie praktikos metu pritaikė teorines žinias realiose užduotyse, buvo net du kartus labiau linkę būti susidomėję atliekamu darbu baigus universitetą.

Trečias patarimas: pasidomėkite, kokia yra organizacijos kultūra

L. Slavickaitė pastebi, kad bendrovė taip pat turėtų atitikti ir studentų pasaulėžiūrą. „Studentams labai svarbu, kad organizacijos darbo kultūra sutaptų su jų darbo vietos siekiamybe. Tai gali būti nuo tokių dalykų kaip aprangos etiketas darbovietėje, organizacinė kultūra, požiūris į darbuotoją iki santykių su klientais, paslaugos gavėjais. Kaip galime pastebėti, būtent organizacijose, kurios pasižymi atvirumu tiek savo darbuotojams tiek klientams, studentai noriai atlieka praktika ir jomis yra patenkinti labiausiai,“ – sako KTU atstovė.

Ketvirtas patarimas: pasidomėkite, kas bus jūsų mentoriai

L. Savickaitės teigimu, praktikantas dar nėra pasiruošęs darbo rinkai, todėl ir reikalauja vyresnių kolegų pagalbos bei priežiūros: „Praktikanto be jokios patirties priėmimas ir realių darbų patikėjimas jam labai dažnai reiškia, kad kažkas turi nuolat jį prižiūrėti ir visokeriopai ugdyti. Kartais pasitaiko, kad dėl didelio darbų srauto daugiau patirties turintys kolegos negali skirti pakankamai dėmesio jaunam žmogui ir jis tiesiog gauna užduotis, bet nemato platesnio vaizdo, negali pasikonsultuoti ar gauti atsiliepimų. Tad dar prieš praktikos pradžią reikėtų pasidomėti, kas bus jūsų mentorius, su kokia komanda ir specialistais dirbsite. Taip pat išsiaiškinti, kiek laiko darbuotojai galės skirti jūsų ugdymui.“

Mentorių svarba atsispindi profesinėje veikloje, ypač tarp neseniai universitetą pabaigusių studentų. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Deloitte“ duomenimis, Y kartos atstovai, kurie darbe turi mentorius, yra net du kartus labiau linkę darbe išbūti ilgiau nei penkerius metus, palyginus su tais, kurie tokių žmonių neturi.

Penktas patarimas: nuspręskite, ar sieksite įsidarbinti

Nemaža dalis studentų po praktikos siekia įsidarbinti ir tai tampa svarbiu kriterijumi ieškant pirmosios darbovietės. Tačiau, pasak KTU Bendradarbiavimo vystymo ir karjeros ugdymo centro vadovės, galimybė įsidarbinti domina ne visus.

„Darbovietės, siūlančios galimybę po praktikos įsidarbinti, visuomet laukiamos ir mėgstamos studentų. Tačiau vienareikšmiškai teigti, kad atlikdami praktiką studentai jau galvoja apie tai, negalima. Kiekvieno atvejis unikalus, todėl ir jo pasirinkimo motyvai būna skirtingi. Svarbu nuspręsti, kokiu tikslu einate į privalomąją praktiką – įsidarbinti ar papildomai ugdyti profesines ir kitas karjeros kompetencijas? Pastebime, kad vis daugėja aktyvių studentų, kurie ne tik renkasi privalomąją praktiką, bet ir ieško savanoriškos bei papildomos veiklos galimybių. Tai leidžia patraukliau formuoti savo gyvenimo aprašymą“, – teigia L. Slavickaitė.

Šeštas patarimas: patys imkitės iniciatyvos ir klauskite

Iniciatyvumas, aktyvus domėjimasis ir aiškus tikslų nusistatymas, ko iš tiesų nori įgyti praktikos metu, padeda studentams ne tik ieškant praktikos vietos, bet ir žengiant pirmuosius žingsnius organizacijoje. „Paprastai praktikos pokalbio metu studentai jaučiasi nejaukiai ir daugiau tik klausosi, ko iš jų tikisi darbdaviai ir kokias užduotis jiems planuoja. Tačiau tai ne geriausia taktika – daugiau naudos duoda savo nuomonės išsakymas, klausimų uždavimas. Taip ne tik galėsite sužinoti daugiau apie jums rūpimas temas, bet ir parodysite darbdaviui savo gerąsias savybes. O ir praktikos metu šios savybės labai laukiamos vyresniųjų kolegų, kurių komandos nariais studentai, pasibaigus praktikai, gali tapti ilgesniam laikui“, – pataria KTU atstovė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama