Elektronika.lt
 2025 m. vasario 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 11 d. 14:15
Dirbtinis intelektas inžinerijoje: palengvina darbą, ar kelia naujų iššūkių?
Vasario 11 d. 11:30
2025-ųjų darbo rinka: kas iš tikrųjų laikys vadeles?
Vasario 11 d. 08:22
Mokymasis visą gyvenimą – pasirinkimas ar neišvengiama būtinybė? (1)
Vasario 10 d. 18:22
Elektromobilių įkrovimo inovacijos: ar požemiais įkrovimo sprendimai ir elektrifikuoti keliai – Lietuvos ateitis?
Vasario 10 d. 15:27
„Renault“ pristato tris universalumu pasižyminčius modelius – „Estafette“, „Goelette“ ir „Trafic“
Vasario 10 d. 12:48
Naujovės „Bolt“ programėlėje: pristatytos dvi papildomos saugumo funkcijos
Vasario 10 d. 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
Vasario 9 d. 13:21
Ar įmanoma, kad Lietuvoje visiškai dingtų internetas?
Vasario 7 d. 16:14
Gedimus šalinantis ir ryšio planus siūlantis DI: ryškiausios 2025 m. telekomunikacijų tendencijos
Vasario 7 d. 09:24
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti? (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

9 būdai saugiai apsipirkti internete šventiniu laikotarpiu

Publikuota: 2014-12-17 13:35
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Artėjant šventiniam laikotarpiui – metas pirkti dovanas. Pastebima, kad norėdami išvengti didelio žmonių srauto ir eilių parduotuvėse, lietuviai vis dažniau apsiperka internetu. Tyrimai rodo, kad Lietuva patenka į sąrašą šalių, kurių internetinė prekyba yra viena greičiausiai augančių Europoje. Artėjant šventėms, elektroninė prekyba įgauna dar didesnį pagreitį nei įprastai.

Tiesa, saugumo ekspertai vartotojus ragina būti itin atsargius, nes padidėjus interneto lankytojų srautui, didėja ir kibernetinių sukčių aktyvumas. Šiuo laikotarpiu yra siunčiami ne tik apgaulingi kvietimai įsigyti vieną ar kitą prekę, bet ir nukreipiama į klaidingas elektronines svetaines, kur neapdairūs vartotojai raginami suvesti savo asmeninius duomenis bei ir įsigyti iš tiesų neparduodamas prekes.

Kad nekiltų jokių abejonių, specialistai kviečia atsakingai elgtis internete ir naudoti saugumo sprendimus. ESET ekspertai pateikia patarimus, kaip netapti internetinių sukčių auka ir saugiai apsipirkti internete.

Paruoškite kompiuterį apsipirkimui. Tikriausiai nevažiuotumėte į kelią su netvarkingu automobiliu? Tą patį reikėtų pasakyti ir apie jūsų kompiuterį. Prieš pradėdami kalėdinį apsipirkimą, įsitikinkite ar jūsų kompiuteryje yra atnaujinta operacinė sistema ir interneto naršyklė. Taip pat įsidiekite antivirusinę programą, kuris padės aptikti kenkėjus. Atnaujinimai neleis išnaudoti pažeidžiamų kompiuterio sistemos vietų, o antivirusinė programa apsaugos nuo kibernetinių grėsmių, bandančių pavogti jūsų duomenis.

Lankykitės tik patikimose elektroninėse parduotuvėse. Ypatingai svarbu pirkti tik iš visiškai patikimų asmenų ar įmonių. Kaip juos atskirti? Tokių pardavėjų prekės turi išsamius aprašymus bei detalią pristatymo informaciją. Taip pat pateikiamos numatomos prekės pristatymo datos. Jeigu abejojate dėl konkretaus tinklalapio reputacijos, paieškokite vartotojų atsiliepimų.

Saugokite savo pinigus. Atkreipkite dėmesį, ar perkant ir suvedant asmeninius duomenis, jie užkoduojami specialiu protokolu. Tai pamatyti lengva: prie URL adreso jam skirtame laukelyje pirmosios raidės turėtų būti „https://“ (mobiliuosiuose įrenginiuose – spynos, „lock“, ikonėlė). Tai reiškia, jog taikomas duomenis šifruojantis sujungimo būdas. Duomenys tampa matomi ne visiems interneto lankytojams, o tik jums ir parduotuvės administratoriams.

Dukart tikrinkite specialius pasiūlymus. Tai, kad dalis parduotuvių siūlo dideles nuolaidas ir ypatingas akcijas kalėdinio apsipirkinėjimo metu – nieko keista. Vis dėlto šiuo šurmuliu naudojasi ir kibernetiniai sukčiai. Jie neretai sukuria savadarbius, iš niekur atsirandančius reklaminius langus, brukte brukančius „ypatingas“ nuolaidas ar pasiūlymus. Neretai naudojami ir oficialūs patikimų pirkėjų logotipai ar panašios priemonės, skirtos sumažinti pirkėjų įtarumą. Specialistai rekomenduoja ypatingai saugotis reklamų, kuriose teigiama, jog kažką laimėjote – tai viena iš populiariausių neatsargių vartotojų viliojimo priemonių.

Nepasitikėkite bevieliu ryšiu. Ne visos bevielio ryšio (Wi-Fi) interneto prieigos yra vienodai patikimos. Viešos Wi-Fi prieigos yra itin dažnai išnaudojamos kibernetinių sukčių, todėl šis ryšys tikrai nepritaikytas internetinei prekybai. Suvesdami savo elektroninės bankininkystės ar kitus jautrius duomenis, rizikuojate, kad juos perims srautą stebintys sukčiai. Pirkdami naudokitės tiktai saugiu interneto srautu – esančiu jūsų namuose ar darbe.

Nesidalinkite informacija apie save. Prašymas užsiregistruoti į tinklalapį prieš ką nors iš jo perkant – pakankamai įprastas. Neretai prisijungimo anketoje klausiama daugiau duomenų nei adresas ar vardas. Paprastai jūs galite rinktis, kiek informacijos apie save norite pateikti. Jeigu anketoje prašoma nurodyti su pirkimu nesusijusią informaciją, bet be jos neleidžiama įsigyti norimų prekių, verta pamąstyti, ar tokių pačių negalite rasti kitur.

Verčiau naudokite kredito, ne debeto korteles. Dauguma parduotuvių teiks pirmenybę jūsų debetinei kortelei. Vis dėlto jeigu turite tokią galimybę, atsiskaitymui rinkitės kreditinę. Kodėl? Kreditinės kortelės paprastai turi integruotą apsaugą nuo vagysčių. Be to, pirkdami internetu nepamirškite nuolat patikrinti savo banko sąskaitas. Pastebėjus bent kokį neatitikimą ar įtartiną veiksmą, nedelsdami kreipkitės į banką.

Visuose įrenginiuose naudokite slaptažodžius. Visi išmanieji įrenginiai – mobilieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai – turėtų būti apsaugoti slaptažodžiais. Be abejo, palikti telefoną neužrakintą iš tiesų patogiau nei nuolat suvedinėti kombinaciją. Vis dėlto, jei įrenginyje laikote svarbią asmeninę ar darbinę informaciją, nerizikuokite – vagystės atveju visi šie duomenys bus prarasti. Slaptažodį parinkite sudėtingą, tai gali būti keli žodžiai ar bereikšmis skaičių ir raidžių derinys. Nustatykite telefoną taip, kad po kelių neteisingų slaptažodžių spėjimų jis pats užsirakintų.

Darykite atsargines duomenų kopijas. Tai svarbu, nes vagystės ar kibernetinio įsilaužimo atveju neprarasite savo duomenų. Be to, daug nemalonumų pridaro ir išpirkos reikalaujantys virusai, nuotoliniu būdu užšifruojantys kompiuterio duomenis. Duomenis galima atgauti tik sumokėjus tam tikrą sumą pinigų. Nuolat atnaujindami atsargines duomenų kopijas, tapsite nepažeidžiami tokių atakų atveju. Atnaujinimus rekomenduojama daryti bent kas mėnesį.

ESET saugumo ekspertų teigimu, šventinis įkarštis – itin užimtas metas ne tik pardavėjams ar pirkėjams, bet ir sukčiams, todėl pasirūpinę antivirusine apsauga ir atsakingai elgiantis internete, galėsite ramiai mėgautis šventiniu apsipirkimu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?

Eurostato duomenimis, 2024 m. 72 proc. 16–75 m. Europos Sąjungos gyventojų apsipirko internetu. Lietuvoje e. komercija pernai naudojosi 51 proc. gyventojų. Augant pirkimo internetu apimtims, didėja rizika užkibti ant sukčių kabliuko.

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?

2024-aisiais dauguma gyventojų visose trijose Baltijos šalyse bent kelis kartus susidūrė su bandymais apgauti – apgaulingais skambučiais, elektroniniais laiškais, žinutėmis. Sukčiai savo įrankių arsenalą nuolat pildo, todėl būtina išlikti budriems ir, jei reikia, imtis aktyvių prevencijos priemonių.

Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų

2024-ieji metai buvo sėkmingi Lietuvos verslams: iš prekybos elektroninėje erdvėje jie uždirbo 110 mln. eurų pajamų. 2025-iesiems jau įsibėgėjus, el. prekybininkams patariama, į ką atsižvelgti planuojant rinkodaros veiksmus.

2025-01-29 20:24
Ar tikrai mokame dirbti nuotoliu? Patarimai, kurie padės tausoti sveikatą ir neperdegti
2025-01-29 08:14
Skaitmeninis perdegimas: 80 proc. dirbančiųjų visame pasaulyje rizikuoja pervargti
2025-01-19 17:46
Tai ką, pavargote nuo darbo nuotoliu?
2025-01-15 08:26
Socialiniuose tinkluose plinta suklastotos bankų reklamos: patikėję gali skaudžiai nudegti
2025-01-14 17:36
Iš gerų – į geriausius: atskleidė, ko reikia norint tapti geriausiu programuotoju
2025-01-10 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
2025-01-03 17:25
Darbo santykiai keičiasi: nuotolinio darbo organizavimo gairės pagal LAT praktiką
2024-12-26 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
2024-12-18 14:39
Kalėdos – darbymetis sukčiams: kaip galime apsaugoti save?
2024-12-15 17:30
Nuotolinis darbas: ginčai, kurių galima išvengti laikantis taisyklių
2024-12-12 11:41
10 sukčiavimo būdų per šventes: kaip atpažinti apgaulę ir ką daryti įkliuvus
2024-12-11 20:14
Internetinius sukčius atpažinti vis sunkiau – pasidalijo patarimais, kaip kalėdiniu laikotarpiu apsipirkti be rizikos
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama