Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
Balandžio 17 d. 14:29
Nauja „Telia“ IoT platforma: visa kontrolė – kliento rankose
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

8 būdai kaip atsilaikyti prieš vis įžūlėjančius mobiliųjų įrenginių kenkėjus

Publikuota: 2014-09-03 16:35
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

ESET saugumo ekspertų teigimu, naujų išpuolių banga prieš „Android“ operacinę sistemą tapo viena iš vyraujančių tendencijų. 2012–2013 m. metais tokios atakos suaktyvėjo daugiau nei 60 procentų, o 2014 m. jos vis dar auga.

Negana to, naujai atrasti virusai yra įžūlesni, pavyzdžiui, prieš porą mėnesių buvo aptiktas pirmasis išpirkos reikalaujantis virusas mobiliuosiuose įrenginiuose „Simplocker“. Kitas kenkėjas „Samsapo.A.“ naudoja klasikinius kompiuterių užgrobimo metodus ir veikia automatizuotai – pats nukreipia interneto naršyklę į užkrėstas svetaines, parsiunčia programas ar blokuoja įrenginį. Vienas naujausių trojanų „Android/Spy.Krysanec“ – idealiai apsimeta populiariausiomis programėlėmis ir taip vartotojus paverčia šnipinėjimo objektu.

Vis dėlto specialistai tikina, kad protingai naudojant savo išmanųjį renginį bei būtinas apsaugos priemones, galima išvengti virusų atakų. ESET saugumo ekspertai pateikia patarimus, kaip apsaugoti savo mobiliuosius įrenginius.

1. Programėles siųskitės tik iš oficialių šaltinių. Prieš parsisiunčiant Jums rūpimą programėlę savo mobiliesiems įrenginiams, būtinai įsitikinkite, ar šaltinis yra patikimas. Nors tokiuose puslapiuose kaip „Google Play“ ar „Apple Store“ irgi galima aptikti ne vieną programėlę, galinčią sukelti grėsmes, tačiau siųsdamiesi jas iš ne itin populiarių ar trečiųjų šalių puslapių, riziką padidinate bent keletą kartų. Pastarosios svetainės yra itin mėgiamos sukčių. Esant būtinybei naudotis aplikacijomis iš panašių puslapių, pasidomėkite jau naudojančių konkrečią programėlę vartotojų vertinimus ar atsiliepimus. Taip pat patikrinkite nustatymus, kad vėliau jokie automatiniai siuntimai nebūtų leidžiami.

2. Nespauskite ant kiekvienos atsiųstos nuorodos ar dokumento. Nors labiau įprasta manyti, kad virusai puola kompiuterius, mobiliųjų įrenginių kenkėjų nuolatos daugėja. Į išmaniuosius įrenginius siunčiami prisegtukai, nuorodos ar dokumentai gali būti lygiai tokie pat kenksmingi kaip ir gauti kompiuteriuose. El. laiškuose dažnai pateikiama intriguojanti informacija, pranešama apie prašymą padėti ar laimėjimą, kur reikia suvesti asmeninius duomenis. Negana to, pavojingos nuorodos plinta ir žinutėmis. Dėl to visuomet būkite atidūs ir įsitikinkite, kad siunčiamas turinys tikrai nėra užkrėstas virusu ar už jo neslypi kenkėjiškų tikslų turintys asmenys.

3. Visuomet įsidiekite išmaniojo įrenginio atnaujinimus. Nemažai vartotojų tebeturi įrenginius su pasenusiomis operacinės sistemos versijomis. Jas užkrėsti daug lengviau, nes jų pažeidžiamumas yra kur kas didesnis. Todėl stenkitės visuomet sekti, ar jūsų išmanusis įrenginys veikia pagal naujausią versiją. Taip pat nepamirškite nusistatyti automatinį atnaujinimų siuntimą. Taip būsite tikri, kad žengiate koja kojon su patobulinimais, kurie paprastai apima ir saugumo sritį.

4. Įdiekite antivirusinę programą savo išmaniajame įrenginyje. Nors iš pradžių, pavyzdžiui, į „Android“ virusus žiūrėta pro pirštus, šios kompiuterinių virusų atmainos plinta ir vystosi neįtikėtinai greitai. Dėl to itin svarbu yra naudotis nuo kibernetinių grėsmių saugančią programą, pavyzdžiui „ESET Mobile Security“. Ji ne tik leidžia saugiai prisijungti prie interneto, bet ir atpažįsta kenkėjiškas programėles bei jas blokuoja.

5. Naudokite slaptažodžius. Įsilaužti į telefoną ar planšetinį kompiuterį galima ne tik nuotoliniu būdu. Šiais laikais, kuomet išmaniuosiuose įrenginiuose naudojamės ne tik elektroniniu paštu, socialiniais tinklais, bet ir elektronine bankininkyste, apsaugoti savo duomenis nuo išorės grėsmių yra būtina. Nors rekomendacija naudoti slaptažodžius daugeliui gali pasirodyti pabodęs patarimas, jo nepaisyti nevalia. Norėdami išvengti išorinių grėsmių, nepamirškite savo įrenginio užrakinti – nesvarbu, ar tai galite padaryti naudojant pirštų antspaudų skenerį, ar klasikinį PIN kodą.

6. Nelaikykite svarbių duomenų tik įrenginyje. Daryti atsargines duomenų kopijas visuomet pravartu, ypač turint omenyje, kad tai neužima daug laiko ir pastangų. Pasirūpinti savo duomenimis galite tiek rankiniu būdu, išsaugodami kopijas kompiuteryje ar internete, tiek įsidiegdami automatinę sistemą ar naudodami paprasčiausias „Google Drive“ ar „Dropbox“ saugyklas.

7. Neleiskite programėlėms išduoti informacijos apie jus. Naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurios programėlės kibernetiniams nusikaltėliams gali suteikti daug vertingos informacijos. Todėl vertėtų pasirūpinti papildoma jų apsauga. Pavyzdžiui, vis dar populiari nemokama programėlė „App Locker“ puikiai išpildo šią funkciją. Atsisiuntus ją iš „Google Play“ galėsite užrakinti susirašinėjimo, bankininkystės ar bet kurią kitą programėlę PIN kodu ar slaptažodžiu.

8. Patikrinkite programėlių reikalavimus. Įsidiegiant programėles, jums pateikiamas sąrašas funkcijų, kurias atlikti prašoma jūsų leidimo. Jeigu tarp jų matote tokias kaip „Full network access“ (liet. pilna prieiga prie tinklo) ar reikalavimą siųsti ir priimti SMS žinutes, reikėtų labai rimtai pamąstyti, ar šios programėlės jums tikrai reikia. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad programėlė tikrai kenkėjiška – socialinio tinklo „Facebook“ reikalavimų sąrašas ilgas ir šokiruojantis, bet jeigu prašoma leidimo keisti laikrodžio nustatymus, kamerą ar ekrano užsklandą, tai turėtų sukelti įtarimą. Verčiau pasirinkite alternatyvią programėlę.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti

Technologijos tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o daugelis žmonių jau įprato valgyti tiesiog dirbdami prie kompiuterio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko, tačiau ilgainiui toks įprotis gali turėti neigiamų pasekmių tiek sveikatai, tiek darbo kokybei.

Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai

Šiandien daugelis neįsivaizduoja darbo ar laisvalaikio be kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetės. Tačiau retai susimąstome, kiek bakterijų ir nešvarumų kaupiasi ant šių įrenginių. Klaviatūra, pelė ir kiti darbo įrankiai yra nuolat liečiami rankomis, tačiau valomi gerokai rečiau nei turėtų būti.

Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugus sukčiavimo atvejų skaičiui socialinėse platformose, finansų ekspertai įspėja vartotojus būti itin atsargius. Net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.

2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
2025-02-06 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2025-02-06 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
2025-01-30 14:33
Tyrimas atskleidžia: pernai iš el. prekybos Lietuvos prekių ženklai uždirbo 110 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama