Dauguma žmonių, pradedančių nuosavą internetinį verslą, jaučiasi pakylėti dėl užplūdusių teigiamų emocijų ir lūkesčių. Daugumai yra puikiai pažįstamos svajonės apie finansinę nepriklausomybę, visišką laisvę, apie seniai laukiamą pasitraukimą iš atsibodusio ir sunkaus samdomo darbo, apie norą būti pačiam sau viršininku.
Tačiau, po „starto“ praėjus šiek tiek laiko, svajonių dirvoje sudygę lūkesčių daigai pradeda vysti. Prasideda periodas, kai, nusiėmus rožinius akinius, daugumai tenka patirti, kad dirbant sau taip pat reikia daug ir sunkiai dirbti. Priešingu atveju, rezultatas nė iš tolo neprilygs tam, kurio buvo tikėtasi.
Pasirodo, būti pačiam sau viršininku (t. y. paklusti savo paties susikurtoms taisyklėms) yra gerokai sunkiau, nei vykdyti savo ankstesnio vadovo nurodymus. O atlyginimas gaunamas ne visai toks (arba visai ne toks), apie kurį buvo svajota iš pradžių.
Nežiūrint to, kad nemažai nuosavo verslo naujokų susiduria su tam tikrais nesklandumais ar netikėtumais, vis dėlto internetinis verslas atveria puikias galimybės kokybiškai pakeisti savo gyvenimą. Tiesiog tam, kad pasiektumėte užsibrėžtų tikslų, reikia paisyti tam tikrų taisyklių ir nedaryti kai kurių klaidų. Dabar ir aptarsime dažniausiai naujokų daromas klaidas:
– Nenaudokite internetiniam verslui bendro šeimos kompiuterio. Ši klaida daroma ypatingai dažnai. Dauguma naujokų, siekdami mažesnių pradinių išlaidų, mano, kad naujajam verslui tiks jau turimas kompiuteris, kuriuo žaidžia vaikai, naudojasi sutuoktinė(is) ir kiti šeimos nariai (jei tokių yra). Tokios klaidos kaina gali būti gana didelė – pradedant tuo, kad keleriopai padidėja rizika prarasti jums svarbius duomenis ir baigiant tuo, kad kitų vartotojų lankymasis abejotinos paskirties svetainėse gali pakenkti jūsų (IP adreso) reputacijai. Atminkite, kad nuosavas kompiuteris ne tik apsaugos jus nuo minėtų nemalonumų, bet ir padidins darbo našumą.
– Pamirškite apie „verslą ant virtuvinio stalo“. Dirbti virtuvėje ar svetainėje priešais televizorių, žinoma, gerokai linksmiau. Bet tokiu atveju ar pajėgsite susikaupti ir nesiblaškyti dėl smulkmenų? Kaip ir bet kuriame darbe jums reikalinga specialiai tam skirta ir tinkamai įrengta darbo vieta, kur jūs galėtumėte sukoncentruoti visą savo dėmesį reikiamų užduočių atlikimui.
– Kurdami savo komercinę interneto svetainę nesinaudokite nemokama svetainės talpinimo paslauga. Tokiu būdu patalpinta svetainė, kaip bedėliotumėte jos dizainą, atrodys neprofesionaliai. Svetainė be jūsų sutikimo mirgės abejotinos kokybės reklaminiais intarpais. O svarbiausia – bet kuriuo metu prieiga prie tokios svetainės gali būti nutraukta ir jūs neturėsite galimybės pareikšti kam nors pretenzijas. Jei jūs nemanote, kad svetainė yra tiek vertinga, kad už jos talpinimą prasminga mokėti pinigus, tai ir potencialūs klientai gali suabejoti tokioje svetainėje siūlomų prekių ar paslaugų vertingumu.
– Nesitikėkite, kad klientų srautas atsiras „savaime“. Dauguma šio verslo naujokų klysta manydami, kad svarbiausias ir sudėtingiausias dalykas – susikurti funkcionalią svetainę, o klientai ją susiras patys. Tačiau realybė ta, kad interneto svetainė (net gi labai patogi ir patraukli) tėra pirmas žingsnis, tai viso labo techninė ir pati lengviausia reikalo pusė. O štai pardavimų mechanizmo paleidimas bei efektyvi paslaugų reklama, kurių tikslas – užtikrinti stabilias jūsų verslo pajamas, gerokai sudėtingesnės užduotys. Efektyvus marketingas reikalauja ypatingo dėmesio ir pastangų, tai pagrindinis uždarbį interneto tinkle sąlygojantis veiksnys.
– Neskubėkite palikti jūsų turimo samdomo darbo. Labai dažnai naujokai supainioja savo lūkesčius ir svajones apie prabangius automobilius ir spindinčias jachtas su potencialiomis galimybėmis, trenkia durimis ir paskubomis išeina iš darbo. Tačiau po tam tikro laiko jų laukia nusivylimas, o kai kuriais atvejais net ir visiška nesėkmė ir tuomet tenka ieškoti naujo darbo ar prašytis priimamam atgal. Pirmiausia vertėtų sukurti pirmąsias verslo užuomazgas, kurios imtų generuoti kad ir nedidelį, bet pakankami stabilų pinigų srautą, ir tik paskui rašyti pareiškimą dėl atleidimo. Neverta nuo pat pradžių tikėtis didelių įplaukų ir greitos sėkmės – to nebus. Praeis ne vienas mėnuo (dažnai apie pusmetį), kol naujasis verslas duos jums tiek, kad iš to galėtumėte pragyventi.
Pasistenkite, kad anksčiau išvardintos klaidos netaptų tikrove ir negriautų jūsų planų. Objektyviai įvertinkite savo jėgas, teisingai organizuokite savo darbo dieną, būkite realistai ir jūsų šansai pasiekti teigiamų veiklos rezultatų padidės keleriopai.