Tinklalapio optimizavimas paieškos sistemoms – gana brangus malonumas, jei šią paslaugą perkate iš specialistų, tačiau tai taip pat yra ir itin pigus būdas pritraukti naujų klientų, jei patys turite laiko ir noro optimizuoti savo tinklalapį.
Tiesa, vidinę optimizaciją patartume patikėti šios srities asams, nes darbas su tinklalapio kodu skirtas ne kiekvienam, tačiau išorinę optimizaciją turėdamas noro gali pasidaryti kiekvienas.
Kas yra išorinė SEO optimizacija?
Išorinę SEO optimizaciją galima pavadinti nuorodų kolekcionavimu. Kuo daugiau nuorodų į savo tinklalapį surinksite – tuo geriau. Žinoma, nuoroda nuorodai nelygi, tad pirmiausia reikėtų susidėlioti prioritetus. Didžiausią vertę turi nuorodos iš tinklalapių, kurių tematika panaši į jūsiškio. Tarkime, kad jūs norite reklamuoti savo drabužių parduotuvę internete. Tokiu atveju geriausia būtų gauti nuorodų iš kitų tokio tipo parduotuvių arba tinklaraštininkų, rašančių apie drabužius. Taip pat renkant nuorodas labai svarbu atkreipti dėmesį, su kokiu atributu jos sukuriamos. Jei peržiūrėdami tinklalapio kodą pamatysite, kad nuorodos į kitus tinklalapius pateikiamos su rel=“nofollow“ atributu, tokios nuorodos SEO atžvilgiu yra bevertės. „Google“ robotai jas paprasčiausiai ignoruoja.
Straipsnių katalogai
Straipsnių katalogai anapus Atlanto vandenyno išpopuliarėjo dar prieš keletą metų, tačiau Lietuvoje tai visai nauja mada. Tokie katalogai dažniausiai būna tinklaraščio tipo ir jas nemokamai pildyti gali kiekvienas registruotas narys. Parašęs unikalų straipsnį narys 1–3 raktinius žodžius paverčia nuorodomis į savo tinklalapį. Kadangi „Google“ paieškos algoritmai itin mėgsta kontekstinę reklamą, parašius įrašą apie drabužių pirkimo internetu tendencijas ir iš jo nukreipus porą nuorodų į savo elektroninę parduotuvę, galima sulaukti itin palankių rezultatų.
Lietuvoje jau taip pat yra nemažai straipsnių katalogų.
Nurodų mainai
Paminėtajam nuorodų rinkimo būdui reks nemažai laiko ir rašymo įgūdžių. Parašyti unikalius straipsnius kiekvienam straipsnių katalogui nėra lengvas darbas, tad kartais tenka ieškoti kitų būdų nuorodoms kolekcionuoti. Vienas jų – nuorodų mainai su panašios tematikos tinklalapiais. Remdamiesi anksčiau minėtu drabužių parduotuvės pavyzdžiu, galime jums pasiūlyti ieškoti tinklaraštininkų, rašančių apie naujausias madas, arba kitų panašios tematikos tinklalapių, susisiekti su jų savininkais ir pasiūlyti apsikeisti nuorodomis. Jūsų mainų draugas į savo tinklalapį gali įsidėti nuorodą su pavadinimu „drabužiai internetu“, o kur nors tinklalapio apačioje jūs įsidėtumėte jo nuorodą su pageidaujamu pavadinimu. Nuorodos pozicija tinklalapyje neturi įtakos, ji gali būti nors ir pačioje apačioje, svarbiausia, kad ji nebūtų tyčia slepiama naudojant fono spalvos tekstą ar programiškai ant viršaus uždedant kokį nors paveiksliuką. Būkite sąžiningi, jei kitas administratorius suteikia jums kokybišką nuorodą – atsilyginkite tuo pačiu.
Tinklalapių katalogai
Lietuvoje yra begalės tinklalapių katalogų, kuriuose nemokamai galima palikti savo nuorodą.
Iš esmės tai labai primena įmonių ar bet kokius kitus katalogus. Registruojantis dažniausiai pakanka nurodyti tinklalapio pavadinimą, trumpą aprašymą ir keletą susijusių raktinių žodžių. Registracija viename tokių katalogų užtrunka vos porą minučių. Tai bene lengviausias būdas nemokamai rinkti nuorodas, tačiau ir vienas mažiausiai efektyvių. Nuorodos tokiuose kataloguose dažniausiai atsiduria giliai vidiniuose puslapiuose, kur „Google“ robotai retai užklysta. Tačiau kartais užklysta, ir nedidelį efektą vis dėlto duoda.
Aktyvus komentavimas internete
Tinklaraštija mūsų krašte šiuo metu klesti. Savo tinklaraščius turi ir namų šeimininkės, ir politikai, ir mokykloje besimokantys vaikai. Visi internete lygūs ir turi teisę komentuoti vieni kitų įrašus. Pasinaudokite tuo. Standartiškai dauguma tinklaraščių veikia su „Wordpress“ platformą, kurioje komentuojant įrašus galima palikti savo nuorodą. Nors įprastai nuorodos iš komentarų gauna rel=“nofollow“ atributą, tačiau kai kurie tinklaraštininkai jį panaikina ir tokios nuorodos įgauna vertę. Taip pat komentuodami su jūsų tinklalapio veikla susijusį įrašą net ir į komentaro laukelį galite įdėti savo tinklalapio nuorodą, jei ši pasirodys tuo atveju naudinga.
Be to, kartu su tinklaraščių įrašų komentavimu galima atsakinėti ir į įvairiuose forumuose esančias temas. Jei kažkur diskutuojama apie šių metų mados tendencijas, kodėl gi jums to forumo nariams neparodžius savo elektroninės parduotuvės? Gausite ne tik tiesioginį lankytojų srautą, bet ir atgalinę nuorodą, kurią įvertins „Google“ bei kitos paieškos sistemos.