Jūsų širdis daužosi tarsi sukilėlio Korėjos kare, o siela grasina išsiveržti per gerklę ir vaikščioti po kambarį skanduodama „valio“? Ne, jūs neįsimylėjote, visa tai dėl „Twitter“ ir „Facebook“ raudonai pažymėtų pranešimų, skelbia CNN.
Moderniame pasaulyje šios žinutės gali veikti kaip gydomasis tepalas neutralizuojantis gyvenimo bėdas ir problemas. Kai kuriais atvejais jo „perdozavimas“ gali greičiau suerzinti nei nuraminti.
Internete galima rasti įvairiausių diskusijų, kaip socialinis jungimasis į vientisą sistemą žlugdo arba stiprina žmonių santykius. „Pew“ tyrimas atskleidžia, kad „Facebook“ vartotojai naudodamiesi svetaine jaučiasi saugesni ir laimingi. Žurnalas elgsena socialinis vienijimasis“ linkęs ginčytis ir tikina, kad „Facebook“ vartotojai yra ne kas kita kaip savimylos.
Praėjusių metų tyrimas priėjo išvadą, kad naudojimasis minėta internetine svetaine sukelia oksitocino (meilės hormono) išsiskyrimą smegenyse. Iš tiesų, daugelis žmonių jaučiasi geriau prisijungę prie „Facebook“ svetainės; tai tarsi piliulė, kurią išgėrus jaučiamas palengvėjimas.
Nustokite karštligiškai persekioti elektroninius draugus „Facebook“ ar „Twitter“ svetainėse. Čia pateikiame kelis atvejus, kuomet jums išties laikas pristabdyti.
Draugai, kurių nematėte ilgą laiką
„Ei, Jimmy! Nemačiau tavęs ištisas savaites!“.
Jūs susitariate susitikti ir išgerti kavos su seniai nematytu draugu, nuolat komentuojate ir „laikinate“ kiekvieną jo įkeltą nuorodą. Ir kadangi minėtųjų pažadų – išgerti kavos – niekada neišpildote, tampate patologiniu melagiu, kuris negali skirti laiko net savo draugams. Vis dėlto kelti muzikos ar filmų ištraukų ant savo sienos laiko visada surandate.
Suprantame, kad esate labai užimtas žmogus, juk negalite praleisti keramikos būrelio pamokų, tačiau tikrą draugystę pakeisti internetine jau atrodo vangoka. Jei iš tiesų mėgstate būti ir bendrauti su žmogumi, kurį nuolat stebite „Facebook“, nustokite spaudinėti „patinkaÅ ir verčiau paskambinkite jam. Jei vienas ar kitas žmogus jus erzina ar verčia jaustis nemaloniai, pasinaudokite kita svetainių gudrybe – „paslėpti vartotoją“.
Buvusieji
„Ei, Bobai! Šaunu, kad nusprendėme likti draugais po to, kai supratome, kad nesame skirti vienas kitam. Džiaugiuosi, kad vis dar esame „Facebook“ draugai ir „Twitter“ bičiuliai!“
Tokiu būdu jūs, žinoma, galite stebėti, ką jūsų buvusioji ar buvusysis veikia ar planuoja. Tačiau net ir išsiskyrus jūsų ryšiai nenutrūksta, jūs dalinatės nuorodomis ir tokiu būdu tarsi vėl gyvenate bendrą gyvenimą. Pats laikas susiimti ir padaryti ką nors dėl savęs, bet negyventi buvusio draugo (-ės) prisiminimais.
Išsiskyrimai visada būna sunkūs, o jūsų „eks“ galiausiai taps jūsų „skaitmeniniu vaiduokliu“, kasdien besivaidenančiu „Facebook“ svetainėje. Taigi, dar kartą: nepamirškite paskambinti draugams ir bent akimirkai atitrūkite nuo nešiojamojo kompiuterio.
Šeima
Paskambinkite savo mamai, ji to nusipelnė.