Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
Gruodžio 19 d. 17:27
Žaidybinimas: efektyvus švietimo įrankis ar bėgimas nuo tikrovės?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Studentavimas ar studijavimas Nyderlanduose?

Publikuota: 2011-02-04 08:54
Tematika: Kitos protingos mintys
Autorius: Gabija Navickaitė
Inf. šaltinis: Eurodesk Lietuva

Nyderlandai yra viena iš nedaugelio Europos valstybių, kuri neatsiejama nuo legalių lengvųjų narkotikų, raudonųjų žibintų kvartalų ir per amžių amžius tekančių kanalų bei didžiausių Europos krovininių uostų. Nieko keisto, kad daugelis jaunų ir pagyvenusių žmonių važiuoja čia atsipalaiduoti ir pasilinksminti, tačiau išsilavinęs žmogus neapsigauna ir praėjęs paviršutiniškus materialius „stabus“ atranda Van Gogą, Rembrantą, pasaulinio garso parodas, spektaklius, koncertus, vienus geriausių Europos universitetų, jaunus profesionalus, susirinkusius iš viso pasaulio dirbti tarptautinėse kompanijose arba didžiulėse nevyriausybinėse organizacijose ir studentaujančią, o dar labiau studijuojančią publiką.

Kiekvienas jaunas žmogus mano, kad renkasi geriausią variantą, ieškodamas, kur stoti ir kur gyventi – mano klausimas būtų – pagal kokius kriterijus renkiesi? Jei mąstai apie Nyderlandus – štai keli dalykai, kuriuos turėtum žinoti, jau nekalbant apie bendrąsias žinias, kurias gavai mokykloje arba sekdamas žinias.

Kaip išsirinkti, ką studijuoti?

Pirmiausiai susirask specialybę, kurią norėtum studijuoti ir pasižiūrėk, kokiame universitete ji yra dėstoma. Jei moki olandų kalbą – problemų tikrai nebus, nes čia gali studijuoti viską, ko tik širdis geidžia. Visgi linkiu neapsalti nuo pasirinkimo galimybių, o įsiskaityti į programų aprašymus, kurie visada yra universitetų tinklalapiuose ir pasirinkti protingai: galbūt vienur yra daugiau dėstomų dalykų, kitur palikta daugiau laiko praktikai, o dar kitur universitetas garsėja kaip chaotiška vieta. Skaityk ir domėkis ne tik programa, kurią nori rinktis, bet ir universitetu. Labai paprasta yra guru tapusiame „Facebook“ susirasti žmones iš to universiteto – o gal net lietuvius – ir pabendrauti.

Kodėl taip pabrėžiu gilinimąsi į universiteto specifiką? Todėl, kad kiekviena aukštojo mokslo įstaiga yra gana savita ir turi savus nuostatus, savo politiką įvairiais klausimais. Gali atsidurti nebūtinai sostinėje, Tavo norima specialybė gali būti dėstoma ir Utrechto, Mastrichto, Roterdamo ar Hagos universitetuose!

Kiek visa tai kainuoja?

Didžioji dauguma specialybių mums, lietuviams, kainuoja po 1620 eurų metams – jei nereikia praeiti paruošiamojo semestro (už 900 papildomų eurų) – taip gali atsitikti, jei stojimo komisija nusprendžia, kad Tau trūksta kokių nors įgūdžių, kreditų (stojant į Magistrą) ar pan. Taigi kasmet mokėsi po tokią sumą ir dar turi numatyti gyvenimo bei nuomos išlaidas. Nuoma galėsi rūpintis, kai būsi įstojęs, tačiau nepamiršk, kad kambario studentui kainos svyruoja nuo 350 iki 450 eurų per mėnesį. Žinoma, gali dairyti ir buto ar namo, kurį galėtum drauge nuomotis su daugiau žmonių, tačiau tai reikalaują įtemptų ir rizikingų paieškų. Olandijos nuomos rinka yra įdomus reiškinys – su juo artimiau susipažinsi, kai įstosi ir faktas atsidurs prieš nosį, kad reikia kažkur gyventi. Kol kas, tiesiog įvertink finansinę padėtį.

Pragyvenimui galima išleisti nuo 150 eurų – labai taupiai gyvenant – per mėnesį iki begalybės, tačiau optimali suma, mano manymu – gali būti apie 200–230 eurų. Žinoma, investicijų reikės pradžioje, pvz., nusipirkti dviratį – be jo sugaiši daugiau laiko nuvykimui iš vietos A į vietą B ir kartais nepavyks judėti kartu su grupe naujų draugų. Taip pat reikia grandinės ir spynos dviračiui, apsiausto nuo lietaus ir panašių dalykėlių. Visa tai gali atsieiti dar apie 100 eurų. Prieš pirkdamas dviratį pasidomėk, ar Tavo universiteto studentų susivienijimas nesiūlo kokių padėvėtų dviračių gana pigiai. Čia vienas pavyzdys www.asva.nl. Dar viena priežastis, kodėl reikia dviračio – viešasis transportas Nyderlanduose gana brangus.

Maistą siūlau pirkti turguje, kur begyventum, bus turgus arba bent jau kokių arabiškų mažų specializuotų parduotuvėlių – ten pigiau ir natūraliau. Kai eisi su naujais draugais alaus – nenustebk, puslitris Tau gali atsieiti nuo 4,5 iki 6 eurų, tad dėliodamas pliuso ženklus tarp sumų, nepamiršk sumuoti ir kokių 50 eurų per mėnesį pramogoms – juk norėsi į koncertą ar parodą nueiti. Jei jau ruošiesi kultūrintis, būtinai nusipirk muziejų metinę kortelę – su ja daug nuolaidų, o didieji muziejai nemokamai. Tiesa, ją galėsi nusipirkti tik atsidaręs olandišką banko sąskaitą, tačiau apie tai – vėliau.

Ar reikės dirbti?

Sudėjus visus finansus, siūlau nusiteikti dirbti. Nebent Tau labai pasisekė ir turi visą sumą kišenėje. Darbą susirasti bus įmanoma, tačiau reikės Tavo entuziazmo ir įdirbio. Naudokis internetiniais puslapiais ir jau minėtu „Facebook“, kalbėkis su universitetu, nešiok savo CV po visas miesto kavines, barus, parduotuves, tarptautines organizacijas ir Tau tikrai pasiseks. Vienas iš puslapių, kuriame gali registruotis ir matyti darbo pasiūlymus. Kol kasdar neįstojai, tad nepradėk nuo darbo paieškų, tačiau turėk omenyje, kad šis gyvenimiškas žingsnis galiausiai atves ir iki šio etapo.

Ko reikia stojimui?

Dabar jau gali atsikvėpti ir ramiai apgalvojęs, kur nori stoti ir ar tai gali sau leisti, pradėti pildyti visus dokumentus. Čia vėlgi Tau reikės atidžiai įsiskaityti, ko reikia, nes kiekviena institucija gali turėti savo ypatingų pageidavimų. Yra keli bendri dalykai, kuriuos būtinai reikės siųsti (išvertus ir su notaro patvirtinimu): brandos atestatas ir kiti išsilavinimo įrodymai; paso kopija, motyvacinis laiškas, TOEFL arba IELTS rezultatai, rekomendacijos iš buvusių dėstytojų arba mokytojų, detalus gyvenimo aprašymas (CV) ir kt., vėlgi, atidžiai paskaityk, ko reikia. Jei esi kokios Nevyriausybinės organizacijos narys, paprašyk rekomendacijos ir iš ten – olandams tai daro įtakos. Kaip matai, ruoštis reikia pradėti iš anksto.

Dažniausiai dokumentai priimami iki balandžio 15 dienos, tačiau neapsigauk ir pasitikrink savo išsirinkto universiteto sistemą. Dokumentus siųsk registruotu paštu ir ne paskutinę dieną.

Studentavimas ar studijavimas Nyderlanduose?

Pirmosios dienos Nyderlanduose...

Sveikas atvykęs! Gyvenimas ir mokslas, kai jau esi čia. Jei jau įstojai ir atvykai, vadinasi, susiradai kur gyventi ir esi pasiruošęs įvadinei savaitei savo universitete. Pasitelk visus savo bendravimo įgūdžius ir pirmyn – čia žmonės domėsis Tavimi, Tavo sugebėjimais ir ateities planais. Tačiau neatsipalaiduok per daug, nes turėsi susitvarkyti kelis biurokratinius reikalus, pvz., prisiregistruoti savivaldybėje, kurioje gyvensi (tad neišsinuomok buto ar kambario, prie kurio negalėsi prisiregistruoti), atsidaryti banko sąskaitą, įsigyti vietinio mobiliojo tinklo kortelę arba abonementą (labiau apsimoka nei „prepaid“), internetu išsiųsti prašymą į ligonių kasas, kad Tau pagamintų sveikatos draudimo Europoje kortelę. Svarbių dalykų atsiras visad, tad siūlau nesnausti ir neatidėlioti – viską susitvarkius bus daug ramiau gyventi. Nusipirk miesto žemėlapį ir važinėdamas rinkis vis naujus kelius – tokiu būdu greitai susipažinsi su miestu ir jausies labiau savas.

Paskaitų dažniausiai nebūna daug, laikas skiriamas asmeniniam ruošimuisi. Pasiruošk daug skaityti, ruoštis kiekvienai paskaitai, kurios yra lietuviškų universitetų seminarų tipo, kai kalba ne tik dėstytojas, bet ir studentai. Jei dar bijai kalbėti prieš auditoriją – bus gera praktika čia, nes pristatymų bus beveik kiekviename kurse, taip pat kaip ir rimtų rašto darbų – bent po vieną, o dažniausiai du per semestrą kiekvienam dalykui. Džiaugsmas yra tas, kad dėstytojai nuoširdžiai stengiasi padėti ir išgauti iš Tavęs geriausią rezultatą. Visada gali perlaikyti ar perrašyti darbą, svarbiausia, būk nuoširdus ir netingėk (kad ir kaip nepopuliariai tarp studentų mano šitas pasiūlymas nuskambėtų – jis dažnai ištraukia iš bėdos).

Paskaitų lankymas privalomas. Dažniausiai, jei praleidi dvi paskaitas – turėsi atlikti papildomą užduotį. Studentai mėgsta dirbti grupelėse, tačiau neužsiliūliuok galimybe nusimuilinti nuo kokio nors darbo – dėstytojai dažnai mato, kas iš tiesų dirbo, o kas imitavo mokslą ir tai atsispindi pažymiuose bei požiūryje. Balų sistema panaši, kaip Lietuvoje – tik dešimtuko – aukščiausio balo – čia niekas niekada negauna. Jei esi tobulas, gausi 9. Dažniausiai pasitaikantis ir geras pažymys yra 7,5–8 (taip, pažymiai rašomi su vienu skaičium po kablelio).

Universitetai turi geras pagalbos sistemas ir infrastruktūras studentams, tad jei pajusi nors menkiausią problemą ar nerimą dėl nebūtinai vien akademinio dalyko – kreipkis į žmogų, kuris tikrai bus nurodytas pirmą Tavo dieną universitete ir jis tau padės, kaip tik galės. Nebūk vienas su savo problema! Visada viskas kaip nors išsisprendžia!

Kai susirasi darbą, apsilankyk tinklalapyje www.ib-groep.nl, ten rasi svarbių dalykų, pavyzdžiui, kaip gauti pinigų iš valstybės, kai studijuoji ir dirbi 32 valandas per mėnesį! Turi galimybę, pristatęs reikalingus dokumentus, gauti po 264 eurų per mėnesį vien dėl to, kad esi studentas ir dirbi. Jei įrodai, kad Tavo tėvai uždirba mažiau nei 35 000 eurų per metus, gali gauti ir didesnę paramą, tačiau viską Tau papasakos toje agentūroje. Taip pat ieškok stipendijų ar stažuočių galimybių, priklausomai nuo to, ką studijuoji.

Asmeninė patirtis, kuri gali Tave įkvėpti

2007 m. baigiau Socialinio darbo bakalaurą Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete ir porą metų „kaupiausi“ tolimesnėms studijoms (taip pat ir dirbau, keliavau). 2008 m. rudenį pradėjau ieškoti, kur galėčiau stoti ir pradėti studijuoti nuo 2010 rudens.

Į pagalbą pasitelkiau „Google“ paiešką ir įvedžiau pačios sugalvotos svajonių specialybės pavadinimą: „Social policy and social work“. Stebuklas įvyko ir man parodė, kad būtent tokia magistro studijų programa yra Amsterdamo universitete, kuri trunka vienerius metus – puiku! Taigi išlaikiau anglų kalbos testą TOEFL (beje, jam pinigėlių irgi reikia), susirinkau visus reikalingus dokumentus ir 2009 m. pavasarį viską išsiunčiau. Gavau atsakymą liepos mėn., kad mane priėmė su viena sąlyga – turėsiu vieną semestrą pasimokyti jų parinktų dalykų ir pradėsiu nuo 2010 vasario, o jei viskas gerai, 2011 m. rugsėjį jau gausiu magistro diplomą.

Per likusį pusmetį padirbėjau ir pasitaupiau pinigėlių, intensyviai ieškojau kambario, kurį radau per draugų draugus – lietuvius, gyvenančius Olandijoje ir sausio 31 d. didelėmis akimis atskridau į Amsterdamą. Žinoma, ir kritau nuo dviračio, paslydusi ant ledo, ir pasiklydau miesto gatvėse, ir piktinausi nesuprasdama banko laiškų, rašomų olandiškai, bet diena po dienos, gyvenimas tapo stabilus ir savas. Kartą per savaitę apsiperku turgelyje, lankausi muziejuose ir koncertuose bei važiuoju į studentų organizuojamas ekskursijas. Tenka ir paplušėti prie rašto darbų, tačiau visi prieš tai išlaikyti kursai motyvuoja ir veda diplomo link.

Gyvenimas kuriamas kasdien susigalvojant džiugių dalykų ir mėgaujantis tuo, ką pasirinkau logiškai, bet ir su širdimi. Kuo didžiausios sėkmės ir atvirų akių!

Jei turėsi klausimų ar tiesiog norėsi pastiprinančių ir motyvuojančių žodžių – gali man rašyti, stengsiuos padėti.

Daugiau išsamios informacijos apie studijų sistemą Nyderlanduose gali rasti www.studyinholland.nl, o apie finansinę paramą – www.grantfinder.nl. Taip pat klausimus gali užduoti Eurodesk Lietuva atstovams.


Eurodesk Lietuva.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kalėdos – darbymetis sukčiams: kaip galime apsaugoti save?

Artėjančios žiemos šventės – darbymetis nusikaltėliams ir kibernetinėje, ir fizinėje erdvėje. Ekspertų teigimu, apimti kalėdinės karštligės, dažnai prarandame kritinį mąstymą, todėl neatpažįstame fiktyvių elektroninių parduotuvių, spaudžiame kenksmingas nuorodas ir taip patenkame į sukčių spąstus. Kad per šventes būtume kiek įmanoma saugesni, verta prisiminti kelis vertingus patarimus.

Nuotolinis darbas: ginčai, kurių galima išvengti laikantis taisyklių

Pastaraisiais metais darbo ginčų komisijos vis dažniau sprendžia ginčus, susijusius su nuotoliniu darbu. Nuotolinis darbas tampa įprasta praktika, tačiau dėl šios formos ypatumų kyla naujų teisinių iššūkių.

10 sukčiavimo būdų per šventes: kaip atpažinti apgaulę ir ką daryti įkliuvus

Pernai Lietuvoje paskutinįjį metų ketvirtį kibernetinių nusikaltimų aktyvumas buvo didžiausias, ši tendencija išlieka ir šiemet. Internetiniai nusikaltėliai rankoves atsiraitoja prieš žiemos šventes, tad ypač šiuo metu vertėtų būti dar budresniems. Kibernetinio saugumo ekspertas dalijasi patarimais, kaip nenukentėti ir ką daryti, jei visgi nepasisekė.

2024-12-11 20:14
Internetinius sukčius atpažinti vis sunkiau – pasidalijo patarimais, kaip kalėdiniu laikotarpiu apsipirkti be rizikos
2024-12-11 14:05
Tobulos šventės internete: kaip nepasiduoti spaudimui ir mėgautis savo Kalėdomis?
2024-12-03 11:25
Sukčiai šiemet imasi apsukresnių gudrybių – kaip nepasimauti?
2024-11-30 11:38
Trys patarimai, kaip per išpardavimus, didžiąsias šventes apsisaugoti nuo finansinių sukčių
2024-11-28 20:29
Finansiniai sukčiai metų pabaigoje itin aktyvūs: pateikė patarimus, kaip atpažinti apgaules ir neprarasti pinigų
2024-11-27 20:30
Didiesiems metų išpardavimams įpusėjus būkite budrūs: populiariausia sukčių schema – įvelti kurjerius ir siuntų tarnybas
2024-11-20 17:34
Sukčiai platina netikras nuorodas, prisidengdami Lietuvos prekių ženklais
2024-11-20 11:49
Sukčiai vis intensyviau taikosi į pirkėjus: kaip atpažinti netikras akcijas ir apsaugoti savo finansus?
2024-11-18 14:55
Ar jūsų CV išlaikys dirbtinio intelekto testą? Atsako, į ką atkreipti dėmesį ieškant darbo
2024-11-17 13:30
Juodasis penktadienis: kaip nesumokėti už „nuolaidas“ savo asmens duomenimis?
2024-11-10 11:27
Ekspertas pataria, kaip įgalinti produkto komandą: prireiks 4 dedamųjų
2024-11-05 08:22
Kaip su vaikais kalbėti apie saugumą virtualioje erdvėje?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama