Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 7 d. 20:16
Kaip lietuvius susodinti į elektromobilius?
Lapkričio 7 d. 17:30
„Samsung Galaxy A16“ atkeliauja su ryškiais ekranais ir apsauga
Lapkričio 7 d. 14:37
Kokią bendrą ateitį gali turėti viešasis sektorius ir dirbtinis intelektas?
Lapkričio 7 d. 11:29
Su antrąja puse nesutariate, kur eiti vakarienės? Nuo šiol ginčuose tašką dės „Google Maps“
Lapkričio 7 d. 08:22
Mokėjimai monetomis ir banknotais artėja link išnykimo ribos. Ekspertai pateikia tris scenarijus, kaip bus toliau
Lapkričio 6 d. 20:11
Televizoriai, kurie jums suteiks išskirtinę vaizdo kokybę
Lapkričio 6 d. 17:38
KTU viešėjęs kibernetinio saugumo ekspertas Alessandro Guarino: Italijoje saugumo internete mokomi jau pradinukai
Lapkričio 6 d. 14:51
KTU mokslininkai siekia ištirti sunkiai apčiuopiamas žmonių emocijas medijose karo kontekste
Lapkričio 6 d. 11:37
Proveržis sąmoningo sapnavimo srityje: startuolis teigia, kad pirmą kartą pasaulyje sapnuose palaikomas abipusis ryšys
Lapkričio 6 d. 08:27
„Xiaomi“ oficialiai pristatė naująją „HyperOS 2.0“ platformą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kodėl tėvai (ne)turėtų tapti vaikų „Facebook“ „draugais“

Publikuota: 2010-12-13 09:13
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pinigukarta.lt

Kai „Facebook“ pradėjo vis dažniau naudotis žmonės, kuriems dar nėra 25-erių, viskas atrodė natūralu, paprasta ir aišku. Kuo toliau, tuo virtuali bendravimo priemonė daro vis didesnę įtaką mūsų gyvenimuose, todėl vis daugiau kyla svarbių socialinių klausimų. Šiandien pabandysime atsakyti, kodėl reikėtų ir kodėl nereikėtų kviesti savo vaikų „Facebook“ tinkle tapti jūsų „draugais“.

Kartai, užaugusiai su socialiniais tinklalapiais, sąvoka „draugas“ gali varijuoti nuo artimiausių ryšių iki vieną kartą matyto žmogaus konferencijoje.

Ir šioje terpėje profilyje priskirti draugai tiesiog susisiekimo tikslams įgauna lygiavertį statusą kaip ir kad jūsų sesuo.

Virtualioje erdvėje dažnai atsiranda nauji „šeimos nariai“. Socialiniuose tinklalapiuose jūsų draugas gali tapti dvidešimtmečiu „sūnumi“, keliaujančiu po Tailandą.

Žmonių ryšiai socialiniuose tinklalapiuose sumišę, todėl kai kuriems žmonėms gali būti sunku susigaudyti internete, pavyzdžiui, kas kieno tėvai. Taigi jei jau esate užsiregistravę „Facebook“ socialiniame tinkle, ar jūsų vaikas profilyje turi būti draugu?

„Šiek tiek linksma svarstyti – yra ar nėra mano pačios vaikas mano draugas“, – sako Susana Maushart, knygos „Mūsų atsijungimo žiema“ (The Winter of Our Disconnect“) autorė.

Knygoje pasakojama istorija apie Susanos šeimos susitarimą nesinaudoti naujosiomis technologijomis pusę metų. Prieš tai jos vaikai marias laiko leido „Facebook“ tinkle, vietoje to, kad bendrautų vienas su kitu gyvai. Moteris pabandė ištraukti savo tris vaikus iš interneto tiesiog priskirdama juos savo profilyje kaip draugus.

Du vaikai atmetė jos pasiūlymą. Viena dukra sutiko su prašymu, bet tik po to, kai apribojo mamos priėjimą prie tam tikros informacijos, fotografijų, uždraudė teikti komentarus.

Vaikų poelgis privertė Susaną sunerimti, todėl ji pasiryžo šešių mėnesių eksperimentui, atsisakant naujųjų technologijų naudojimosi namuose. Pusė metų be technologijų radikaliai pakeitė šeimos santykius, todėl Susana nuo to laiko turi griežtą nusistatymą dėl interneto vaidmens šeimos gyvenime.

Dėl dalyvavimo ar suvokimo apie vaikų bendravimą internete trūkumo, tėvai pradeda jaustis bejėgiais, nesvarbiais, atmestais.

Bet ar tikrai tėvai turi būti savo palikuonių draugais socialiniuose tinklalapiuose tam, kad juos galėtų prižiūrėti?

„Jeigu naudojimasis socialiniu tinklu „Facebook“ yra grįstas vieninteliu tikslu – prižiūrėti, manau, tai blogai, – sako Susana Maushart. – Tai tiesioginis kišimasis į jūsų vaiko privatumą ir tokiu atveju jie turėtų nesutikti su kvietimu draugauti.“

Lindsė Steward (15 m.) visiškai supranta, kodėl vaikai visiškai nenori, kad tėvai socialiuose tinklalapiuose taptų jos draugais. O šios panelės tėvai tokią jos poziciją supranta ir argumentams pritaria.

„Mama pasakė, kad ji prisiregistruos „Facebook“ tinkle. Tačiau mums pasikalbėjus, ji patikino, kad manęs nekvies prisijungti prie jos draugų. Aš ir mano brolis lengviau atsipūtėme“, – sako Lindsė.

Kodėl tėvai (ne)turėtų tapti vaikų „Facebook“ „draugais“

Privati visuomenė

Lindsės profilio nustatymai yra gan privatūs, tačiau mergina kažko išskirtinai gėdingo ar paslaptingo puslapyje nelaiko. Tačiau šią vietą norėtų išlaikyti privačia, todėl mamai prisijungimo suteikti nenorėtų.

„Tai visuomenė – paaiškina ji. – Tėvai juk neina į mokyklos grupelių susitikimus – o kodėl „Facebook“ turėtų būti išskirtinis?“

Lindsė Steward nesupranta Susanos Mauhart reikalavimo savo vaikams. „Juk į Facebook‘ą prisiregistravau tam, kad galėčiau susirašinėti su savo draugais. Mano mama yra mano mama. Aš myliu ją, tačiau nėra būtina, kad ją vadinčiau savo drauge.“

Lindsės mama yra Sandė Steward (50 m.), dviejų vaikų mama, gyvenanti Londone. Ponia Steward turi tvirtą nuomonę, kokį vaidmenį turi atlikti tėvai socialiniuose tinkluose – nesiartinti prie savo vaikų.

„Aš nė nesvajojau pakviesti savo profilyje jos draugauti, jokiu būdu!“ – išrėžia ponia Steward ir primena, kad reikalavimas iį jų suteikti prieigą prie jų profilių pažeidžia privatumą.

„Facebook“, kai juo naudojasi jos vaikai, yra jų atskiras pasaulis. Ką jie komentuoja, kokį tekstą užsirašo profilyje, kokias nuotraukas įsideda – jų apsisprendimas.

„Nė vienas tėvas anksčiau neturėjo teisės varžyti vaikų minčių, judesių. Neturi ir dabar“, – patikina ponia Steward. – Vien tik dėl to, kad atsirado nauja terpė vaikų mintims reikštis, nereiškia, kad turime ją varžyti.“

Lindsė sako, kad kiekvieno žmogaus asmeninis privatumas turi būti užtikrintas ir Facebook‘o tekstams, nuotraukoms.

„Jei tėvai sugalvotų skaityti dienoraštį, manau, kiekvienas nejuokais supyktų. Analogiška situacija galioja su „Facebook“, – įsitikinusi Lindsė.

Tuo tarpu Timas Harnesas (54 m.), ir jo dukra Josie (18 m.), yra draugai socialiniame tinklalapyje ir dėl to jie yra nepaprastai laimingi. Josie išvyko iš namų studijuoti Plymoutho universitete, tačiau šeimos santykiai gali toliau plėtotis virtualioje erdvėje.

„Ji į Facebook‘ą įkelia nuotraukų. Įdomu matyti pokyčius jos gyvenime. Linskma matyti, kaip jai sekasi, ką ji šiuo metu veikia“, – sako Timas Harnesas.

Josie sako, kad tėčio domėjimasis kartkartėmis jos gyvenimu nuramina, leidžia palaikyti ryšį, suteikia naujų temų bendravimui. Josie į savo profilio draugus priima visus šeimos narius ir tai, ką jie pamato, jos nejaudina.

„Blogiausias dalykas, kurį galima pamatyti, tai mane nufotografuotą kiek išgėrusią, – sako Josie. – Ar tai privatumo pažeidimas? Ne visai. Šiais laikais beveik kiekvienas yra „Facebook“ tinkle. Jeigu nenori leisti pamatyti savo profilio, vadinasi, turi ką slėpti.“


Pinigukarta.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip su vaikais kalbėti apie saugumą virtualioje erdvėje?

Kibernetinio saugumo specialistai ir psichologai pataria, kaip padėti vaikams atpažinti kibernetinius pavojus ir apie gyvenimą virtualioje erdvėje kalbėtis jau nuo mažų dienų bei rodant praktinius pavyzdžius formuoti kasdienius įpročius.

Prekiaujate internete? Nepamirškite vartotojų teisių

Atidarius naują elektroninę parduotuvę svarbu ne tik pasirūpinti patraukliu dizainu ir geromis prekėmis, bet ir pagalvoti apie privalomos informacijos pateikimą bei vartotojų teisių užtikrinimą.

Kaip nelikti ir be pinigų, ir be nakvynės: 5 svarbūs žingsniai prieš naudojantis apgyvendinimo platformomis

Kaip įprastai rezervuojate nakvynės vietą savo kelionių metu? Jei dažniausiai naudojatės internetinėmis apgyvendinimo platformomis, nuo šiol verta atkreipti dėmesį į galimą sukčiavimo riziką.

2024-10-29 14:35
Dėmesio: kitapus ekrano – seksualinis smurtautojas
2024-10-25 14:46
Sukčiavimo atvejai įmonėse: kaip atpažinti netikrus dokumentus ir apsisaugoti nuo nuostolių
2024-10-03 20:25
Vien nuolaidų per „Juodąjį penktadienį“ nebeužtenka: el. prekybininkai vis dažniau atsigręžia į daugiakanalę rinkodarą
2024-09-27 17:38
Reikalavimai auga: finansų įmonėms teks užtikrinti skaitmeninį operacinį atsparumą
2024-09-26 14:11
Teisė atsijungti: Lietuvos darbuotojai turi šią galimybę
2024-09-06 09:22
Sukčių išradingumui nėra ribų: įspėja apie naują taktiką, apgaunančią net patyrusius socialinių tinklų naudotojus
2024-09-03 09:29
Sukčių pinklės el. parduotuvėse – kaip atpažinti piktavalių svetaines?
2024-08-29 19:14
26 proc. internetu perkančių lietuvių yra gavę apgadintą siuntą: kas padeda sumažinti riziką?
2024-08-28 15:40
Rinkodaros ekspertė – apie Juodąjį penktadienį ir juo gyvenančius jau nuo rugpjūčio: nesiseka tik tiems, kurie pavėluoja į traukinį
2024-08-27 18:24
Elektroninė prekyba: kaip nepažeisti konkurencijos teisės taisyklių?
2024-08-25 13:30
Vasarą sukčiai vilioja ieškančius greito uždarbio ir paskolų: kaip apsaugoti savo pinigus?
2024-08-23 15:19
Mitai ir tiesa apie finansinius sukčius: ar į foliją įvyniota kortelė iš tiesų gali apsaugoti?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama