Kiekvienam mūsų tenka rašyti tekstus internetui. Ir nesvarbu, ar tai įrašas į Jūsų įmonės svetainę, asmeninį „weblogą“, ar tiesiog komentaras forume. Kiekvienas Jūsų įrašas susilauks sėkmės, jei bus trumpas, aiškus ir tikslus. Pavadinimas atspindės turinį ir nebus pilstoma iš tuščio į kiaurą. Taip Jūs sutaupysite skaitančių laiką, sulauksite ne tik palankumo, bet ir užsakymų ir teigiamų atsiliepimų. Yra net keli receptai, kaip pasiekti tokio rezultato.
Rašykite natūraliai. Ne, ne taip kaip kalbate. Už kalbą ir rašymą atsakingos skirtingos Jūsų smegenų dalys. Tačiau negudraukite ir venkite žargono.
Planuokite. Jūs turite tiksliai žinoti, kas po ko eina. Kitaip skaitytojas taip ir neišspręs Jūsų galvosūkio ir nepabaigs skaityti Jūsų teksto.
Naudokite aktyvius ir stiprius žodžius. Naudokite veiksmažodžius perteikiančius veiksmą, judesį ir paskirtį. Venkite paprastų veiksmažodžių, kurie tiesiog perduoda faktą. Palyginkite: „Mūsų kompanija – pirmaujantis gamintojas“ ir „Mūsų kompanija – pirmauja gamyboje“.
Venkite prieveiksmių. Jei jau naudojate stiprius veiksmažodžius, jų modifikuoti nereikia. Prieveiksmius reikia naudoti labai atsargiai, o geriau visai jų nenaudoti.
Būkite už arba prieš. Jūsų tekstas nebus įtikinamas, jei Jūs neginsite bent savo pasirinktos pozicijos. Priešingu atveju - ko gero tekstas bus nuobodus.
Ištrinkite visus „man atrodo“ ir „todėl“. Nereikia skaitytojo įtikinėti savo jausmais ir mintimis, įtikinėkite faktais.
Rašykite žmogui. Nerašykite visiems žemės gyventojams. Išsirinkite vieną, nors ir išgalvotą, žmogų ir rašykite jam.
„Pridėkite dalelę savęs“. Pabandykite skaitytojui sukelti Jūsų buvimo tekste jausmą. Neatsiribokite nuo jo.
Negudraukite. Nenaudokite sudėtingų žodžių žaismo ir palyginimų, nes tik keli procentai Jus supras. 50 procentai Jūsų žodžių žaismą pastebės, likę 48 procentai supras ne taip. Būkite kuo paprastesnis.
Sudominkite. Jau pirma pastraipa turi sudominti skaitytoją. Skirkite jai ypatingą dėmesį.
Naudokite apibendrinančius sakinius. Kiekvienas skyrius pradžioje, viduryje arba gale turi turėti apibendrinantį sakinį, kuris nusako viso skyriaus esmę.
Pridėkite išvadas. Kartais gera pradžia ir dėstymas kenčia dėl išvadų nebuvimo. Atsiminkite, kad tai kas parašyta gale, tą ir atsimins skaitytojas.
Susiraskite, kas atliktų redaktoriaus vaidmenį. Parodykite savo tekstą tam, kieno skoniu pasitikite, ir tik tada publikuokite. Įsitikinkite, kad jis viską suprato, ir atkreipkite dėmesį į jo pastabas.
Duokite tekstui „ataušti“. Parašę tekstą palikite jį kuriam laikui, kad išvengtumėte klaidų ir dar kartą „blaivia galva“ viską įvertintumėte.
Trumpinti, trumpinti, trumpinti. Išskyrus meno kūrinių tekstus, visi kiti, juos trumpinant, taps tik populiaresni.
Perrašykite. Trumpinkite ir perrašykite, trumpinkite ir perrašykite, kad gautumėte trumpą bet aiškų tekstą.
Tikiuosi, kad pasiūlymai Jums padės pagauti talento brolius trumpumą ir aiškumą. O aš skaitydamas Jūsų tekstus galėsiu sutaupyti savo brangų laiką.